Kraj s podporou evropských fondů připravuje více než stovku projektů

12.7.

Kraj s podporou evropských fondů připravuje více než stovku projektů

Modernizace silnic, úprava pardubického zámku nebo rekonstrukce školních učeben. To je jen zlomek připravovaných projektů Pardubického kraje v programovém období EU 2014 - 2020 v celkovém objemu více než 4,5 miliardy korun.

„Projektů se schváleným projektovým záměrem máme nyní celkem 113, a to z nejrůznějších odvětví, jako je doprava, kultura, zdravotnictví, školství nebo z oblasti životního prostředí,“ uvedla radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.

Největší objem financí půjde do oblasti dopravy, kde se připravuje 31 projektů za téměř 2,5 miliardy korun. „Rozhodnutí o poskytnutí dotace jsme již dostali na projekty modernizace silnic z Pardubic do Starého Hradiště a Hrádek – průtah mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. Druhý jmenovaný projekt už je nyní v realizaci,“ informovala Hana Štěpánová a dodala, že u modernizace silnic Loučky – křižovatka a Nepomuky – Horní Čermná se v současné době dokončuje projektová dokumentace. „Na silnice II. a III. třídy může Pardubický kraj čerpat podporu z Evropského fondu pro regionální rozvoj až do výše 1,85 miliardy korun,“ řekla radní Hana Štěpánová.

Kulturu čeká pět projektů, zdravotnictví šest

V oblasti školství připravuje Pardubický kraj 29 projektů za více než 750 milionů. Je mezi nimi například rekonstrukce a vybavení odborných učeben na gymnáziích v České Třebové nebo Hlinsku či vybavení truhlářských dílen na Střední průmyslové škole stavební v Pardubicích a mnohé další. „U sedmi projektů už je rozhodnuto, že dotaci získají. Další projekty jsou nyní ve fázi hodnocení,“ řekla radní zodpovědná za evropské fondy Štěpánová.

Rozhodnutí o poskytnutí dotace už získal také jeden projekt ve zdravotnictví z celkových šesti. Je jím výstavba nové výjezdové základny zdravotnické záchranné služby v Pardubicích – Čívicích. Projekt nové výjezdové základny záchranářů v Chrudimi se prozatím hodnotí. Tři projekty týkající se oblastí eHealth a eGovernment kraj podal do výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, u jednoho projektu - software pro řízení lidských zdrojů a ekonomický software se právě zpracovává studie proveditelnosti.

V kultuře se připravuje pět projektů za téměř 300 milionů, mezi nimi například úpravy Zámku Pardubice nebo depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích. „V oblasti sociální máme podanou žádost na jeden projekt, a to na transformaci Domova pod hradem Žampach – Letohrad, zbývající tři žádost o podporu podáme v následujícím období,“ informovala Hana Štěpánová. Oblast životního prostředí čekají také čtyři projekty za 6 milionů, v programu úspor energie pak schválili krajští radní 40 projektových záměrů za 735 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Podrobněji o mexické (prasečí) chřipce

K šíření infekce dochází mezi lidmi a nakažení lidé neměli žádný kontakt se zvířaty.

Společnost celý článek
30.5.

Útěchov opravuje požární zbrojnici. Kraj pomůže 300 tisíci

Krajští radní měli na programu svého středečního jednání také poskytnutí dotace v oblasti krizového řízení, a to obci Útěchov na opravu požární zbrojnice místních dobrovolných hasičů. Na další etapu o celkovém finančním objemu necelých 900 tisíc korun uvolnil kraj 300 tisíc korun.

Společnost celý článek
15.9.

První poprázdninová diskuse s primátorem Demlem

Stejně jako při předešlé internetové diskusi je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
8.7.

Hasiči SŽDC Česká Třebová směny A hasili kontejner a otevírali byt, kde praskla voda

Jednotka po příjezdu na místo za 2 minuty od vyhlášení poplachu a provedeném průzkumu zjistila, že došlo k prasknutí vody v bytě v 2. patře panelového domu a k následnému vytopení bytu v patře pod ním.

Společnost celý článek
26.2.

Na univerzitě začínají přednášky k letošním „osmičkovým výročím“

Přednášky s podtitulem Osmičková výročí, které jsou určeny široké veřejnosti a poběží v průběhu celého kalendářního roku, se snaží reflektovat měsíce, v nichž se dané události v minulosti staly. Jsou pojaty v širších historických souvislostech nejen stoletého výročí vzniku ČSR, ale tematicky se budou zabývat například i osudy Československa v roce 1938, připomenou Vestfálský mír, ale půjdou i hluboko do minulosti až k zakladatelským aktivitám císaře Karla IV.

Společnost celý článek
28.11.

Čtenáři jsou i mezi bezdomovci

Občanské sdružení SKP-CENTRUM si pochvaluje spolupráci s Krajskou knihovnou v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting