Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

30.1.

Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.
„Rozvoj elektromobility je jedním z cílů aktualizované energetické koncepce kraje a navíc projekt umožní i výhodnější provoz elektromobilů Pardubického kraje a jeho příspěvkových organizací bez dalších finančních nákladů,“ říká hejtman pardubického kraje Martin Netolický.
Hlavním úkolem Pardubického kraje bude vytipovat vhodná místa pro zřízení dobíjecích stanic. „Tyto lokality by měly mít dobrý stav elektrorozvodné sítě, být veřejně přístupné 24 hodin a dobře dopravně dostupné, mít vhodnou plochu pro parkování a nabíjení vozidla, mít větší odběry elektřiny s příznivým tarifem. Zatím oslovujeme naše nemocnice, školy, Správu a údržbu silnic a další organizace. Uvidíme, kde o to bude zájem, a kde budou vhodné podmínky,“ uvádí radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová.
Žadatel (komerční subjekt) pak bude na základě smluvního vztahu s Pardubickým krajem provozovat dobíjecí stanice na své náklady. Po ukončení udržitelnosti (5 let) může Pardubický kraj danou infrastrukturu převzít do své správy, dohodnout se s žadatelem na prodloužení jejího dalšího provozování nebo v případě neefektivního provozu může žadatel danou  dobíjecí stanici zrušit.
Zda tyto plány uspějí se žádosti o dotaci, bude jasno až koncem letošního roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.4.

Záhájení výstavy fotografií z fascinujícího prostředí Sibiře

Výstava také přináší svědectví o velkém sportovním výkonu, kdy Blažek spolu s kolegou Václavem Sůrou překonali více jak 680 km.

Společnost celý článek
26.1.

Hamzova léčebna zrekonstruovala dětský pavilon

Pavilón je určen pro samostatné pobyty dětí od předškolního a školního věku do 18 let s různými druhy neurologických onemocnění, s poruchami motorického vývoje s ortopedickými vadami a se stavy po polytraumatech.

Společnost celý článek
5.8.

Stanovisko primátora Pardubic Jaroslava Demla

Veřejně Vás žádám, abyste řekl přesně, v čem mělo město jednat jinak, podle Vás tedy lépe.

Společnost celý článek
26.9.

„Zebra se za Tebe nerozhlédne!“

U menších chodců může na bezpečné přecházení dohlédnout jejich starší doprovod a v některých případech policista, když je zrovna nablízku.

Společnost celý článek
29.11.

„Nemocniční“ infekce. Velký problém, jemuž se dá správnou prevencí předcházet

Právě na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí byl zaměřen II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář. V Pardubické nemocnici ho v tomto týdnu pořádalo oddělení klinické mikrobiologie společně s infekčním oddělením. Semináře se účastnil i vedoucí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí Vlastimil Jindrák.

Společnost celý článek
11.8.

Hradecký hokej hledá strategického partnera

Klub HC VCES Hradec Králové má zpracovánu Globální strategii klubu do roku 2014.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting