Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

30.1.

Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.
„Rozvoj elektromobility je jedním z cílů aktualizované energetické koncepce kraje a navíc projekt umožní i výhodnější provoz elektromobilů Pardubického kraje a jeho příspěvkových organizací bez dalších finančních nákladů,“ říká hejtman pardubického kraje Martin Netolický.
Hlavním úkolem Pardubického kraje bude vytipovat vhodná místa pro zřízení dobíjecích stanic. „Tyto lokality by měly mít dobrý stav elektrorozvodné sítě, být veřejně přístupné 24 hodin a dobře dopravně dostupné, mít vhodnou plochu pro parkování a nabíjení vozidla, mít větší odběry elektřiny s příznivým tarifem. Zatím oslovujeme naše nemocnice, školy, Správu a údržbu silnic a další organizace. Uvidíme, kde o to bude zájem, a kde budou vhodné podmínky,“ uvádí radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová.
Žadatel (komerční subjekt) pak bude na základě smluvního vztahu s Pardubickým krajem provozovat dobíjecí stanice na své náklady. Po ukončení udržitelnosti (5 let) může Pardubický kraj danou infrastrukturu převzít do své správy, dohodnout se s žadatelem na prodloužení jejího dalšího provozování nebo v případě neefektivního provozu může žadatel danou  dobíjecí stanici zrušit.
Zda tyto plány uspějí se žádosti o dotaci, bude jasno až koncem letošního roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

Kraj bude pojistkou proti plýtvání veřejnými prostředky

Kromě zvolených zástupců kraje a města budou jednání přítomni také projektanti a členové představenstva a dozorčí rady společnosti EBA, která civilní část pardubického letiště provozuje.

Společnost celý článek
19.11.

Z radnice odešlo 235 připomínek ke spalovně

Využili tak nabídky podat své námitky prostřednictvím města a doručili svá stanoviska na podatelnu magistrátu.

Společnost celý článek
19.11.

Jabkancová výroba frčela na plné obrátky od ranních hodin

V areálu chalupy Spolku od sv. Kateřiny pod stejnojmennou rotundou bylo živo od božího rána. Někteří nedočkavci dokázali stát v zástupu ještě dřív, než „kuchyně" v chalupě vyprodukovala první várku oblíbené pochoutky, fronty u prodejních míst pak po celý den neochabovaly.

Společnost celý článek
13.7.

Memorandum přinese do kraje téměř tři miliardy korun na výstavbu přivaděčů k D35

„D35 měla být postavena už dávno a mohli jsme tím výrazně zmírnit dopravní komplikace jak v Pardubickém kraji, tak při nynější modernizaci D1. Pardubickému kraji uleví od tranzitní dopravy na současné 1/35 a výrazně zlepší spojení s dalšími regiony,“ řekl ministr Dan Ťok.

Společnost celý článek
25.9.

Staročeská polabinská pouť již tuto sobotu

Již tuto sobotu 26. září se v Mozartově ulici v Pardubicích koná tradiční Staročeská polabinská pouť.

Společnost celý článek
11.5.

Pardubický kraj se bude prezentovat na setkání regionů v Berlíně

„Evropské regiony se setkávají v Berlíně – věda, podnikání, kultura 2007“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting