Kraj slaví 10. narozeniny, přijďte si prohlédnout reálku

18.11.

Kraj slaví 10. narozeniny, přijďte si prohlédnout reálku

Kraj slaví 10. narozeniny, přijďte si prohlédnout reálku

Pardubický kraj pořádá u příležitosti 10. výročí svého vzniku dny otevřených dveří v nově opravené budově bývalé reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. Objekt bude přístupný v pátek 19. listopadu od 14 do 18 hodin a v sobotu 20. listopadu od 10 do 15 hodin.   Na návštěvníky čeká prohlídka zcela zrekonstruovaných prostor včetně nádherného výhledu na Pardubice a okolí z nejvyššího patra budovy, prezentace mapující průběh rekonstrukce bývalé reálky nebo zbrusu nový film o Pardubickém kraji.   V prostoru před reálkou bude současně probíhat ukázka techniky Správy a údržby silnic Pardubického kraje a sanitního vozidla Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.   Představí se také Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje nebo projekt třídění odpadu v Pardubickém kraji.   V uvedené dny budou rovněž veřejnosti zdarma přístupná regionální muzea v Chrudimi a ve Vysokém Mýtě a pardubický zámek včetně Východočeského muzea v Pardubicích.   Využijte této nevšední události k poznání historie a současnosti historické budovy i práce krajských úředníků pro občany Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.4.

NEJZACHOVALEJŠÍ GOTICKÉ HRADBY VE STŘEDNÍ EVROPĚ JSOU ZASE VEŘEJNOSTI PŘÍSTUPNÉ

Jedna z největších atraktivit královského věnného města Poličky – unikátní hradební opevnění v délce 1220 metrů obepínají celé historické jádro města, je opět přístupné veřejnosti.

Společnost celý článek
21.1.

Eliška a Jakub – nejoblíbenější jména loňského roku

První společenskou událostí v životě nově narozených občanů Pardubic bývá většinou vítání občánků v nedávno zrekonstruované obřadní síni radnice.

Společnost celý článek
28.8.

..Vypůjčil,, si autobus, útočil na policisty

Po cestě údajně nastoupil jeho známý, se kterým poté pokračoval v jízdě.

Společnost celý článek
29.4.

Další školáci z Pardubicka se zapojili do vzdělávacího programu Abeceda peněz

Pochopily, že na splacení půjčky si musí vydělat, aby ji mohly vrátit. Naučily se také držet při sobě a navzájem na sebe spoléhat.

Společnost celý článek
23.5.

Studenti z Pardubic postavili vodní přehradní nádrž z vlnité lepenky

Studenti Střední průmyslové školy stavební z Pardubic postavili do 13. ročníku celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky návrh Vodní nádrže NADĚJE.

Společnost celý článek
7.7.

Zřítil se na okraj kamenolomu

Muž se zřítil nad okrajem lomu z výšky zhruba čtyř až pěti metrů a dopadl přímo na kameny u vody.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting