Kraj v loňském roce opravil mosty za 94 milionů korun

29.3.

Kraj v loňském roce opravil mosty za 94 milionů korun

Pardubický kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Pardubického kraje opravil v loňském roce osm mostů napříč všemi okresy. Z rozpočtů kraje a Státního fondu dopravní infrastruktury do nich investoval přes 94 milionů korun. O jeden milion korun více mají silničáři připraveno na letošní rok, kdy plánují čtyřiadvacet projektů.

„Na území Pardubického kraje evidujeme 45 mostů v nevyhovujícím a havarijním stavu. Našim cílem je postupně jejich počet snižovat, a to také díky dotacím ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V loňském roce se podařilo opravit celkem osm mostních staveb,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Nejnákladnější a nejrozsáhlejší byla demolice a výstavba nového mostu s chodníkem v Břehách u Přelouče za 27 milionů korun a obnova mostu v Řečanech nad Labem, která si vyžádala téměř 13 milionů korun,“ dodal hejtman Netolický.

Opravovalo se také v Drahoši, v Horních Ředicích, na Dolní Moravě, v Radhošti – Janovičkách, Vranové Lhotě a v Borové u Poličky – Lačnově. Nemalé finanční prostředky silničáři prostavěli i na opravách propustů a sanacích svahů. V opravách mostů bude Pardubický kraj pokračovat i letošním roce. V přípravě máme čtyřiadvacet mostů, na které je v rozpočtu alokováno 95 milionů korun. „Máme ambice u všech čtyřiadvaceti mostů získat ještě letos stavební povolení a u šestnácti z nich vybrat zhotovitele. Ty mosty, u kterých se nám to podaří nejdříve, ještě letos opravíme. Které to budou, ukáží až výsledky výběrového řízení a vysoutěžené ceny. Musíme se zkrátka vejít do rozpočtu,“ uvedl Jaromír Dušek, náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu s poznámkou, že rekonstrukce dalších třinácti mostů je plánována na rok 2017.

Letos se mezi plánované akce dostaly například havarijní mosty v Rybníku a v Městečku Trnávka, dále mosty v Podlíšťanech, v Sobkovicích, v Dlouhé Loučce nebo v Jablonném nad Orlicí. Připravovat se budou také rekonstrukce mostů v Třebářově, v Uhersku, v Březině, v Labských Chrčicích, Mněticích nebo dva mosty v Plechtinci. O stavební povolení budou silničáři usilovat i ve Vlčí Habřině, v Březové nad Svitavou, v Hrádku, v Boršově, v Horních Ředicích, v Českých Heřmanicích, v Lanškrouně, v Bezděčí u Trnávky nebo v Bítovanech. „V zásobníku nejsou jen mosty jako takové. Plánujeme také dva projekty obnovy mostního příslušenství v Pastvinách a mostu Pavla Wonky v Pardubicích,“ doplnil Miroslav Němec, ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.9.

Úspěch krajských paralympioniků v Belfastu

Závodí v disciplíně zvané boccia, což je paraolympijský sport podobný hře petanque, který se odehrává v tělocvičně.

Společnost celý článek
28.7.

Výrobna zárubní lehla popelem

Při příjezdu hasičů byl celý objekt již v takzvané třetí fázi hoření.

Společnost celý článek
29.1.

Kdo se stane krajským Podnikatelem roku 2007?

1. února 2008 budou slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže „Podnikatel roku 2007 Pardubického kraje“.

Společnost celý článek
13.2.

Pardubický zvířecí hřbitov funguje již dva roky

Pohřbení domácího zvířete přijde jeho majitele zhruba na tři tisíce korun.

Společnost celý článek
7.2.

Lidé z celé republiky půjdou do Číhoště uctít památku umučeného Toufara

Následovat bude od 13:30 prohlídka obce a Toufarovy fary „Po stopách P. Toufara“. Průvodcem poutníkům bude autor Toufarovy biografie „Jako bychom dnes zemřít měli“ a vysočinský básník Miloš Doležal. Dobové a vzpomínkové texty přednese herečka Jana Franková.

Společnost celý článek
13.4.

Pohyb obyvatelstva nejen v Lanškrouně za rok 2010

Za minulý rok se k trvalému pobytu do správního obvodu přihlásilo 1078 osob, z toho do Lanškrouna 437 osob.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting