Kraj v loňském roce opravil mosty za 94 milionů korun

29.3.

Kraj v loňském roce opravil mosty za 94 milionů korun

Pardubický kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Pardubického kraje opravil v loňském roce osm mostů napříč všemi okresy. Z rozpočtů kraje a Státního fondu dopravní infrastruktury do nich investoval přes 94 milionů korun. O jeden milion korun více mají silničáři připraveno na letošní rok, kdy plánují čtyřiadvacet projektů.

„Na území Pardubického kraje evidujeme 45 mostů v nevyhovujícím a havarijním stavu. Našim cílem je postupně jejich počet snižovat, a to také díky dotacím ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V loňském roce se podařilo opravit celkem osm mostních staveb,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Nejnákladnější a nejrozsáhlejší byla demolice a výstavba nového mostu s chodníkem v Břehách u Přelouče za 27 milionů korun a obnova mostu v Řečanech nad Labem, která si vyžádala téměř 13 milionů korun,“ dodal hejtman Netolický.

Opravovalo se také v Drahoši, v Horních Ředicích, na Dolní Moravě, v Radhošti – Janovičkách, Vranové Lhotě a v Borové u Poličky – Lačnově. Nemalé finanční prostředky silničáři prostavěli i na opravách propustů a sanacích svahů. V opravách mostů bude Pardubický kraj pokračovat i letošním roce. V přípravě máme čtyřiadvacet mostů, na které je v rozpočtu alokováno 95 milionů korun. „Máme ambice u všech čtyřiadvaceti mostů získat ještě letos stavební povolení a u šestnácti z nich vybrat zhotovitele. Ty mosty, u kterých se nám to podaří nejdříve, ještě letos opravíme. Které to budou, ukáží až výsledky výběrového řízení a vysoutěžené ceny. Musíme se zkrátka vejít do rozpočtu,“ uvedl Jaromír Dušek, náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu s poznámkou, že rekonstrukce dalších třinácti mostů je plánována na rok 2017.

Letos se mezi plánované akce dostaly například havarijní mosty v Rybníku a v Městečku Trnávka, dále mosty v Podlíšťanech, v Sobkovicích, v Dlouhé Loučce nebo v Jablonném nad Orlicí. Připravovat se budou také rekonstrukce mostů v Třebářově, v Uhersku, v Březině, v Labských Chrčicích, Mněticích nebo dva mosty v Plechtinci. O stavební povolení budou silničáři usilovat i ve Vlčí Habřině, v Březové nad Svitavou, v Hrádku, v Boršově, v Horních Ředicích, v Českých Heřmanicích, v Lanškrouně, v Bezděčí u Trnávky nebo v Bítovanech. „V zásobníku nejsou jen mosty jako takové. Plánujeme také dva projekty obnovy mostního příslušenství v Pastvinách a mostu Pavla Wonky v Pardubicích,“ doplnil Miroslav Němec, ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.1.

Příležitostná známka připomíná letošní Sčítání lidu

Poprvé v historii budou sčítat všechny země Evropské unie ve stejném roce.

Společnost celý článek
19.5.

Petr Dohnal zůstává v pozici ředitele Východočeského divadla Pardubice

Skvělý kolektiv a spousta práce za sebou – i to jsou důvody, které vedly Petra Dohnala do dalšího výběrového řízení. „V divadle mám kolem sebe opravdu skvělý tým, který odvádí kvalitní práci. Navíc je zde na co navazovat.

Společnost celý článek
3.1.

První občánci Pardubického kraje v roce 2007: Vanessa a Petr

Za prvními občánky Pardubického kraje v roce 2007 se dnes 3. ledna 2007 vypraví vicehejtman Pardubického kraje

Společnost celý článek
29.5.

14. ročník Dětského RWE super dne přinese hvězdné hosty, netradiční zážitky a spoustu zábavy

Tradiční vystoupení oblíbeného dětského baviče Michala Nesvadby doplní autogramiáda s dětmi. Sportovní nadšenci přivítají možnost vyfotit se s hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a fandové kreslených pohádek zase s velikým maskotem Snoopym. Všichni se mohou těšit na popleteného klauna Ferdu v jeho africkém dobrodružství, pohádky Divadýlka Mrak nebo komické kusy šermířského divadla Fortis.

Společnost celý článek
1.4.

Na práci psovodů se přijeli podívat i zahraniční hosté.

Ve dnech 25. až 29. března 2019 se uskutečnil Přebor Krajského ředitelství policie Pardubického kraje psovodů se služebními psy pro rok 2019 s mezinárodní účastí v areálu účelového zařízení krajského ředitelství v Trpišově.

Společnost celý článek
19.10.

Nájemníci netušili, že za energii v garáži neplatí

Není vyloučené, že neoprávněný odběr elektrického proudu může trvat i několik let.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting