Kraj zahájí opravu ulice Teplého v Pardubicích

1.7.

Kraj zahájí opravu ulice Teplého v Pardubicích

Na nový povrch v pardubické ulici Teplého se mohou začít těšit řidiči. Pardubický kraj tam 8. července zahájí projekt modernizace za 53,2 milionu korun, z čehož 85 procent zaplatí peníze z evropských fondů. Svislé dopravní značení už dnes upozorňuje řidiče na nadcházející uzavírku a informování veřejnosti bude pokračovat i v následujících dnech.

„Práce v ulici Teplého se uskuteční postupně ve třech etapách od 8. července až do 30. listopadu,“ sdělil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek. „V I. etapě do 21. července se bude opravovat ulice Teplého v úseku od křižovatky s ulicí Lexova po vjezd do areálu Dopravního podniku města Pardubic,“ doplnil Dušek.

„Úředníci pro občany tentokrát důkladně připravili informační kampaň. S předstihem tak už dnes stojí na příjezdech k budoucí uzavírce infocedule, které na ni upozorňují motoristy. Podrobné dopravní informace lidé najdou nejenom na stránkách Pardubického kraje, ale i v Chrudimském zpravodaji, pardubickém Radničním zpravodaji nebo Přeloučském roštu,“ konstatoval hejtman Martin Netolický. O uzavírkách se občané dozvědí i z ampliónů městského rozhlasu nebo z vysílání regionální televize.

Objízdná trasa první etapy bude obousměrně vedena od křižovatky s ulicí Rožkovou po Rožkově a Milheimově ulici a před čerpací stanicí Benzina v ulici Pražské se opět napojí na křižovatku Závodiště Pardubice. Ve směru od Přelouče bude pro tranzit vytyčena obousměrně objízdná trasa z mimoúrovňové křižovatky (MUK) Závodiště po silnici I/37 směrem na Chrudim a poté přes okružní křižovatku Dražkovice ulicemi Chrudimská a Jana Palacha zpět do města. Pro městskou hromadnou dopravu, hasiče a záchrannou službu bude platit speciální režim.

Stavbu provádí společnost M-silnice, a. s. V rámci projektu budou modernizovány krytové vrstvy včetně odvodnění a budou sanovány podkladní vrstvy v místech výskytu trvalých deformací. Součástí modernizace bude i svislé a vodorovné dopravní značení.

Stavební práce v Teplého ulici budou z důvodu co nejmenšího omezení dopravy a zároveň zajištění dopravní obslužnosti prováděny ve třech etapách. Po nich budou následovat práce v ulicích 17. listopadu a Jana Palacha v období od jara do podzimu roku 2014.

Pracím v ulici Teplého bude ještě předcházet krátká uzavírka nájezdové rampy MUK Závodiště ve dnech 5. až 7. července, kterou provádí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.1.

S dětmi z rizikového prostředí se dá pracovat

Odborníci budou v rámci toho programu pracovat s dětmi po dobu tří měsíců, a to ve skupině maximálně po osmi. Společně budou rozebírat individuální příčiny rizikového chování a jeho následky, například nezájem rodičů,

Společnost celý článek
29.10.

Selské trhy u lidí zabodovaly

Pojetí Selských trhů ocenili i regionální prodejci.

Společnost celý článek
15.2.

Cena spalovny bude známa v březnu

Hrozba, že v těsné blízkosti krajského města vznikne spalovna, do níž se budou svážet ročně desetitisíce tun nebezpečného odpadu ze širokého okolí, visí nad Pardubicemi již osmým rokem.

Společnost celý článek
12.6.

Setkávání aneb život není jen „černá kronika“

Cílem série těchto pořadů je představovat osobnosti Pardubického kraje.

Společnost celý článek
7.8.

Ozdravování od IBR

Cílem ozdravování je dosáhnout, že ČR bude uznána za zemi tohoto onemocnění prostou.

Společnost celý článek
29.3.

Poslanecká kancelář Pirátů mění adresu

Poslanecká kancelář pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka se od 1. dubna 2019 přesouvá do nově vznikajícího krajského pirátského centra ParduPiCe.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting