Krajané z Austrálie navštívili vicehejtmana Línka

10.10.

Krajané z Austrálie navštívili vicehejtmana Línka

V přátelské a neformální atmosféře se odehrálo úterní setkání vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka s Milanem a Ilonou Paulů. Manželé Paulů jsou východočeskými rodáky, nyní žijí v australském Brisbain, do Pardubic však přijíždějí od roku 1989 každoročně. Milan Paulů je vydavatelem krajanského časopisu Na slovíčko, v němž se velmi často zmiňuje o Pardubickém kraji a vyzývá k jeho návštěvě. O schůzku s představiteli kraje usiloval už v minulosti, sladit nahuštěný program obou stran však bylo těžké a podařilo se to až včera. Romana Línka, kterého spolu s manželkou navštívili v jeho pracovně, prý znají i z australské televize. „Potěšilo mě, že lidé, kteří žijí už dlouhá léta v zahraničí, mají stále vztah k našemu kraji, rádi se do něj vrací a propagují jej i ve svém novém domově. Nemluvili jsme ale jen o Pardubickém kraji, řeč přišla i na Zlatou přilbu, tenis nebo vztah emigrantů k češtině,“ řekl po setkání Roman Línek. Hosté si ze sídla Pardubického kraje odnesli dárek v podobě publikací o kraji a přislíbili zaslat do Pardubic příští číslo svého časopisu. V něm nebude chybět článek o návštěvě Pardubic a přijetí vicehejtmanem kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.4.

Registr automobilů přidá dva „úřední“ dny

Oba májové svátky, 1. i 8. května, připadají na čtvrtek, kdy si lidé běžně mohou v registru vyřizovat své záležitosti.

Společnost celý článek
11.6.

Letohrad: ,,Vivat Carolus Quartus,,

Pořad se uskuteční v barokní kapli svatého Jana Nepomuckého v Letohradě na Kopečku.

Společnost celý článek
2.12.

Bezpečnostní opatření na východě Čech

Při kontrole se prokázali pouze vízem opravňujícím k pobytu v Polské republice.

Společnost celý článek
19.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Všichni účastníci přispějí Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek účastnickým poplatkem, jehož minimální výše je 150 korun..

Společnost celý článek
7.4.

Cenu Magnesia Litera získali hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků z Univerzity Pardubice

Na pozadí velkých politických dějin a válečných událostí zkoumají proměny civilního života v zázemí. Popisují strádání matek s dětmi, jejichž živitelé bojovali kdesi na frontách. Na jejich citovém traumatu, podlomeném zdraví i sociální bídě se podepsaly všeobecný materiální nedostatek, přídělový systém, pracovní nasazení nedospělých a nakonec ještě epidemie španělské chřipky.

Společnost celý článek
20.1.

Helicoptershow bude letos s unikátní výstavou vrtulníků

V současné době jednáme s největšími výrobci a dodavateli vrtulníků a vrtulníkové techniky o účasti na výstavě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting