Krajané z Texasu jsou hrdí na vlast svých předků. Řada z nich má kořeny i v našem kraji

31.7.

Krajané z Texasu jsou hrdí na vlast svých předků. Řada z nich má kořeny i v našem kraji

V rámci svého pobytu v České republice navštívila Pardubický kraj skupina potomků našich krajanů z amerického Texasu. Mezi skupinou jsou také hudebníci, kteří v průběhu tří týdnů absolvují mnoho veřejných vystoupení. Společně s hejtmanem Martinem Netolickým navštívili v sobotu nejprve hrad Svojanov, následně se přesunuli do Litomyšle, kde je čekala prohlídka Portmonea, zámku a regionálního muzea. Poslední sobotní zastávkou byla obec Přívrat nedaleko České Třebové. V neděli na hudebníky a jejich rodiny čekalo vystoupení v Dlouhé Třebové.

"Pro náš region je v rámci připomínky 100 let od vzniku Československa velmi důležité, že můžeme přivítat potomky našich krajanů, kteří za oceán emigrovali často již v 19. století, během první a druhé světové války či v letech 48 nebo 68. Mezi skupinou jsou také hudebníci, kteří předvedou své umění v rámci řady koncertů včetně Dlouhé Třebové." uvedl hejtman Martin Netolický. "Jsem rád, že si tito lidé připomínají domovinu svých předků a snaží se ji v rámci možností navštěvovat. Najdeme mezi nimi například rodáky z Dolní Čermné či Lanškrouna. Je až neuvěřitelné jak moc jsou na naši vlast hrdí, a to přesto, že povětšinou česky neumí vůbec a nikdy zde nežili. Ve Spojených státech udržují řadu tradic včetně pečení koláčů, nošení krojů a zpěvu řady českých národních písní," řekl hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Pardubice se představují na Hradě

Pardubice se v těchto dnech prezentují v Jiřském klášteře Pražského hradu svou architekturu a přístup k ní. V úterý 8. října město představí na pražském náměstí Republiky v rámci projektu Dny měst v Praze svou kulturu a tradice. Obě akce jsou součástí letošního ročníku Architecture Week.

Společnost celý článek
3.6.

Letošní téma králické Cihelny: Západní val 1944

Po roční odmlce se opět na Cihelně bude prezentovat Armáda ČR.

Společnost celý článek
20.7.

Hrací karty Olympijského parku nabídnou svým držitelům řadu výhod

Hrací karta je časově neomezená a její součástí jsou jak QR kód, unikátní číselný kód, klíčenka, tak i mapa areálu parku. „Na mapě jsou vyznačena stálá i dočasná stanoviště prezentovaných sportů. Díky QR kódu pak budou mít pořadatelé neustále přehled o aktuální návštěvnosti a držitelé hrací karty naopak získají ty nejčerstvější informace z dění v parku,“ uvedla koordinátorka OPP 2016 Dana Valášková.

Společnost celý článek
29.10.

Podzimní benefiční ples Za jeden provaz

Výtěžek plesu bude věnován stacionáři A-centrum a na podporu nově vznikajícího občanského sdružení Za jeden provaz.

Společnost celý článek
28.4.

Řidič náraz do sloupu nepřežil

Ke kolizi dvou osobních vozidel došlo jen několik desítek metrů před hlavní bránou chemického závodu v pardubickém Semtíně.

Společnost celý článek
27.7.

Tísňová linka pro neslyšící

Nahlásit například krádež, napadení či dopravní nehodu je pro neslyšící a hluchoněmé občany velký problém.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting