Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

21.2.

Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

V zastoupení hejtmana Michala Rabase se jeho náměstek zodpovědný za oblast dopravy Ivo Toman v pondělí 19. února zúčastnil společného jednání představitelů Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje. Tématem tohoto jednání bylo nalezení jednotného postupu v řešení dopravní situace ve zmíněných regionech. Konkrétně se všichni zúčastnění shodli na nutnosti urychleného pokračování staveb dálnice D11 a rychlostní komunikace R35. Výsledkem schůzky, které byli přítomni také primátoři zainteresovaných krajských měst, poslanci a senátoři uvedených krajů a zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR, bylo přijaté společné prohlášení. Jeho znění naleznete na stránkách www.pardubickykraj.cz „O nutnosti výstavby rychlostní komunikace mluvíme v našem kraji již několik let, při hledání nejlepšího a nejrychlejšího řešení její realizace však neustále narážíme na nějaké komplikace. Od tohoto jednání a společného prohlášení si slibuji zejména to, že jako tři kraje společně s podporou poslanců a senátorů budeme mít podstatně silnější vyjednávací pozici vůči státním orgánům a povede se nám tak co nejdříve zmíněné stavby zahájit,“ uvedl po jednání Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Do městských lesů vyjela speciální technika

Harvestor byl, vzhledem k rozsahu kalamity, povolán 16. dubna na nejvíce poškozené plochy ve Studáneckém a Spojilském lese.

Společnost celý článek
1.4.

Pardubický perník také anglicky

Součástí brožury je také informace o Perníkovém hejtmanství a perníkové chaloupce v Rábech u Pardubic.

Společnost celý článek
12.10.

Dnes začíná 1. česko-slovenská filatelistická výstava

Pro české vystavovatele, jejichž exponáty jsou na počátku kvalifikačního postupu, je připravena kategorie Premiéra.

Společnost celý článek
26.10.

120 let od narození Karla Řepy

Architekt Karel Řepa se narodil 23. října 1895 v Novém Plese. Od roku 1918 studoval UMPRUM v Praze. Byl žákem Josipa Plečnika, jehož styl jej ovlivnil. Natrvalo se Karel Řepa v Pardubicích usadil v polovině 20. let minulého století, kde projektoval celou řadu domů a dalších objektů – včetně pardubického hlavního nádraží, které je dnes vyhlášeno kulturní památkou.

Společnost celý článek
28.6.

Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

Učitelé si tento způsob spolupráce velmi pochvalují a pozitivně hodnotí přínos pro své žáky.

Společnost celý článek
21.3.

Hradcem zněl zvon Augustin

Posudky statiků a dalších znalců předtím prokázaly, že zvon může na věži zvonit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting