Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

21.2.

Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

V zastoupení hejtmana Michala Rabase se jeho náměstek zodpovědný za oblast dopravy Ivo Toman v pondělí 19. února zúčastnil společného jednání představitelů Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje. Tématem tohoto jednání bylo nalezení jednotného postupu v řešení dopravní situace ve zmíněných regionech. Konkrétně se všichni zúčastnění shodli na nutnosti urychleného pokračování staveb dálnice D11 a rychlostní komunikace R35. Výsledkem schůzky, které byli přítomni také primátoři zainteresovaných krajských měst, poslanci a senátoři uvedených krajů a zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR, bylo přijaté společné prohlášení. Jeho znění naleznete na stránkách www.pardubickykraj.cz „O nutnosti výstavby rychlostní komunikace mluvíme v našem kraji již několik let, při hledání nejlepšího a nejrychlejšího řešení její realizace však neustále narážíme na nějaké komplikace. Od tohoto jednání a společného prohlášení si slibuji zejména to, že jako tři kraje společně s podporou poslanců a senátorů budeme mít podstatně silnější vyjednávací pozici vůči státním orgánům a povede se nám tak co nejdříve zmíněné stavby zahájit,“ uvedl po jednání Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Na Cihelně by mělo být regulované parkování

V každé lokalitě budou obyvatelé vždy subjektivně pociťovat nedostatek parkovacích míst. Už jenom proto, že alespoň jeden automobil má v podstatě každá domácnost a většina z nich vlastní více než jeden

Společnost celý článek
26.9.

AFI Palác připravil na podzim zábavu pro všechny věkové kategorie

Během odpoledne bude probíhat jedinečný zábavný program pro celou rodinu, připravena budou speciální farmářská stanoviště nebo bezedný Farmářský stánek.

Společnost celý článek
19.5.

Legendární Spitfire připomene Leteckou vojenskou akademii

V sobotu 31. května i v neděli 1. června letadla CLV přesně ve 12.00 hodin zahájí téměř pětihodinový program Aviatické pouti.

Společnost celý článek
30.12.

ČT: Pardubický kraj ruší lékařské pohotovosti

Jako kompenzaci, chce v problematických regionech posílit záchrannou službu.

Společnost celý článek
14.5.

První úsek R35 bude otevřen už za půl roku

Už po pěti dnech má beton 75 procent své pevnosti. Také proto stavba opatovické křižovatky doslova roste před očima,“...

Společnost celý článek
13.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Všichni účastníci přispějí Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek účastnickým poplatkem, jehož minimální výše je 150 korun..

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting