Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

21.2.

Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

Kraje se postavily za rychlejší výstavbu silnic

V zastoupení hejtmana Michala Rabase se jeho náměstek zodpovědný za oblast dopravy Ivo Toman v pondělí 19. února zúčastnil společného jednání představitelů Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje. Tématem tohoto jednání bylo nalezení jednotného postupu v řešení dopravní situace ve zmíněných regionech. Konkrétně se všichni zúčastnění shodli na nutnosti urychleného pokračování staveb dálnice D11 a rychlostní komunikace R35. Výsledkem schůzky, které byli přítomni také primátoři zainteresovaných krajských měst, poslanci a senátoři uvedených krajů a zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR, bylo přijaté společné prohlášení. Jeho znění naleznete na stránkách www.pardubickykraj.cz „O nutnosti výstavby rychlostní komunikace mluvíme v našem kraji již několik let, při hledání nejlepšího a nejrychlejšího řešení její realizace však neustále narážíme na nějaké komplikace. Od tohoto jednání a společného prohlášení si slibuji zejména to, že jako tři kraje společně s podporou poslanců a senátorů budeme mít podstatně silnější vyjednávací pozici vůči státním orgánům a povede se nám tak co nejdříve zmíněné stavby zahájit,“ uvedl po jednání Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.6.

V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

Pardubickým zastavením však celý cyklus Burz filantropie nekončí. „Leží nám na srdci podpora neziskovým organizacím z celého Pardubického kraje. Hned příští týden, 17. června, proto proběhne Burza filantropie v Chrudimi, v říjnu následně také v Ústí nad Orlicí a Litomyšli. Díky burze a jejím ctěným donátorům vzniknou inspirativní počiny, které pomohou na mnoha místech v našem kraji“ sděluje Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu a také místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
20.4.

Hejtmanovy cesty zlepšují komunikaci kraje s obcemi

Kabinet ex libris je součástí uměleckých sbírek Památníku národního písemnictví v Praze.

Společnost celý článek
28.12.

Kraj doporučil středním školám přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky budou jednotné, formou písemných testů.

Společnost celý článek
10.2.

Vstupte do třinácté komnaty

. Kolem stolu sedí skupina postav a všichni pijí z vysokých skleněných pohárů nápoj červené barvy.

Společnost celý článek
2.3.

Pravidelná zkouška sirén

Přezkoušení poplachových sirén HZS slouží ke kontrole systému varování obyvatelstva před hrozícím nebo již vzniklým nebezpečím, v důsledku mimořádné události, popřípadě krizové situace a postupnému získávání návyku činnosti občanů na varovné signály HZS.

Společnost celý článek
3.6.

Vesnicí roku je letos Dolní Újezd na Svitavsku

Komise hodnotila například péči o veřejná prostranství, občanskou vybavenost, přírodní prvky a zeleň v obci, společenský život, ale také využívání informačních technologií. Modrou stuhu za společenský život mohou očekávat v Ostrově z okresu Chrudim. Obec vyhrála především díky živé spolkové činnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting