Kraje si prosadily zimní údržbu na jedničkách pro své organizace

1.7.

Kraje si prosadily zimní údržbu na jedničkách pro své organizace

Po dlouhých a náročných jednáních se podařilo dojednat s Ministerstvem dopravy, že vybrané druhy údržby, především pak zimní údržbu na silnicích prvních tříd, budou zajišťovat kraje, aniž by na sebe musely převzít kompletní údržbu těchto komunikací, což stanovovala platná právní úprava. Memorandum o společném postupu při zabezpečení zimní a běžné údržby silnic I. třídy naformulovala Asociace krajů České republiky.

„Tímto by měl skončit stav, kdy bylo možné na jednotlivé úseky silnic prvních tříd vypisovat výběrová řízení, což přinášelo celou řadu komplikací a kraje proti tomu od počátku bojují,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Návrh předpokládá, že zimní údržbu budou na celém území kraje zajišťovat servisní organizace, v našem případě Správa a údržba silnic Pardubického kraje, které mají nejen dostatečnou techniku a zkušenosti, ale také proškolené zaměstnance, kteří již nyní zabezpečují údržbu na silnicích nižších tříd. U vysoutěženého soukromníka nikdy nevím, zda je připraven na kalamitní stavy,“ dodal hejtman Martin Netolický.

V současné době kraje mohou převzít pravomoci za údržbu silnic I. třídy, ale pouze jako celek, což znamená, že by museli zabezpečovat údržbu ve stejném rozsahu jako na silnicích II. a III. tříd, které mají ve svém vlastnictví. „Je to jednoznačný posun k lepšímu, protože již nyní je od kraje očekáváno, že zabezpečí nejprve sjízdnost páteřních silnic, a poté silnic nižších tříd. Díky tomu, že vše bude pod naší organizací, zefektivníme práci a zajistíme rychlejší nápravu při kalamitních stavech,“ doplnil náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.2.

Oddělený sběr bioodpadu v letošním roce

„Jedná se o nadstandardní službu pro občany, proto ji nelze zahrnout do platby místního poplatku za svoz komunálního odpadu,“ vysvětluje vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. V roce 2014 budou proto všichni účastníci projektu přispívat částkou 300,- Kč na nádobu a rok, zbývající část nákladů hradí pardubický magistrát, důvodem je význam této činnosti vůči životnímu prostředí. Poplatek za službu odděleného sběru bioodpadu na rok 2014 je splatný do konce dubna.

Společnost celý článek
5.6.

V Bruselu o PPP projektech

Pardubický kraj ve spolupráci s dalšími kraji a regionálními zastoupeními pořádá v Bruselu ve středu 6. června 2007 seminář.

Společnost celý článek
13.5.

Výtěžek z renovace tonerů pomůže postiženým

Stacionář Slunečnice Pardubice je jediným zařízením, které bylo vybráno do projektu SBÍREJ-TONER.CZ.

Společnost celý článek
19.10.

Jsou Pardubice vesnicí?

Autor s nadsázkou přemýšlí nad tím, zda současný vzhled třídy Míru není náhodou součástí utajené koncepce.

Společnost celý článek

Sjezd české a slovenské společnosti pro klinickou neurofyziologii

Sjezd bude zaměřen na tato témata - neurofyziologie u roztroušené sklerózy, extrapyramidových onemocnění, epilepsie, spánku a spasticity, elektromyografie (pokroky v metodice, indikace) a varia a kazuistiky s neuromuskulární problematikou.

Společnost celý článek
12.6.

Přelouč má nové autobusové nádraží

Tento terminál zvýšil nejen pohodlí cestujících, ale především jejich bezpečnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting