Krajská knihovna v Pardubicích láká na překvapení a soutěž

3.10.

 Krajská knihovna v Pardubicích láká na překvapení a soutěž

Pardubice – Krajská knihovna v Pardubicích se tradičně v prvních říjnových dnech zapojí do Týdne knihoven. Jedná se již o 20. ročník celostátní akce a propagační kampaně, kterou vypisuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Pro tuto příležitost si knihovna nachystala několik lákavých projektů.


V týdnu od 3. října mají návštěvníci knihovny možnost využít nabídky nevšedních programů, které se ponesou v duchu motta kampaně – Braňte knihu! Ve čtvrtek 6. 10. od 17 hodin je připravena komentovaná prohlídka, díky níž zájemci nahlédnou i do běžně nepřístupných prostor knihovny. V průběhu trvání celé akce pak čtenáři mohou využít nabídky tajemných knižních balíčků, pořídit si snímky ve fotokoutku a soutěžit s nimi o hodnotné knižní ceny. Jako symbolické memento k tématu Týdne knihoven bude připravena výstava knih, na nichž se podepsalo špatné zacházení čtenářů.
Tematicky orientovaný program navíc obohatí i další akce. Například Akademie volného času, která ve středu 5. 10. zahájí cyklus přednášek Malováno na fasádě – tesáno do kamene či výstava výtvarného spolku Šestet. Knihovna však nezapomíná ani na dětské čtenáře. Pro ty bude v těchto dnech připravený kroužek dobrodružných rolových her, pohádkové čtení s babičkou či dědečkem a mnoho dalšího.


Další informace k akcím a pravidla fotosoutěže naleznete na stránkách knihovny: http://kkpce.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.5.

Podnikatelská elita se setkala na zámku v Pardubicích

Všeobecně je mladých, technicky vzdělaných lidí málo, a to i přes to, že platy v průmyslu jsou poměrně vysoké.

Společnost celý článek
19.5.

Petr Dohnal zůstává v pozici ředitele Východočeského divadla Pardubice

Skvělý kolektiv a spousta práce za sebou – i to jsou důvody, které vedly Petra Dohnala do dalšího výběrového řízení. „V divadle mám kolem sebe opravdu skvělý tým, který odvádí kvalitní práci. Navíc je zde na co navazovat.

Společnost celý článek
31.1.

Pardubice zopakují odchyt holubů

Chemicky agresivní holubí trus znečišťuje a poškozuje památky.

Společnost celý článek
12.4.

Nejlepší pekařka roku 2013 je z Pardubice

Pekařské řemeslo je krásné a voňavé. Avšak průměrný měsíční plat pekaře za práci převážně v nočních směnách a o víkendech nedosahuje ani dvou třetin celostátního průměru, což není pro mladou generaci příliš atraktivní.

Společnost celý článek
13.12.

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelé Pardubic odmítli záměr na obnovu provozu spalovny průmyslových odpadů

Společnost celý článek
5.5.

Nový sklad zvýší kapacitu mrazírenských skladů MD logistiky o čtvrtinu

Výstavba budovy začala 16. srpna 2016 demolicí předcházejícího objektu. V říjnu 2016 bylo zahájeno vrtání 34 základových pilot. Následně začala montáž ocelové konstrukce o hmotnosti 270 tun, do opěrných zdí budovy bylo nalito 250 m3 betonu a na vnější opláštění haly byl použit bílý trapézový plech o ploše 5 200 m2. Důvodem pro bílý exteriér je vysoká odrazivost slunečních paprsků, která pomáhá snížit energetickou náročnost provozu. Generálním dodavatelem stavby byla firma MARHOLD, chlazení dodala společnost GEA Refrigeration Czech Republic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting