Krajská podpora pomohla ostřetínským dobrákům k novému dopravnímu vozu

24.4.

Krajská podpora pomohla ostřetínským dobrákům k novému dopravnímu vozu

V sobotu 21. dubna se v Ostřetíně uskutečnilo slavnostní předání nového dopravního automobilu pro potřeby místních dobrovolných hasičů. Na pořízení vozu přispěl v rámci své finanční podpory také Pardubický kraj, jehož hejtman Martin Netolický se akce osobně zúčastnil. Celková podpora kraje pro dobrovolné hasiče v regionu dosahuje pro letošní rok v rámci několika dotačních programů hranice 22 milionů korun.

„Finance pro jednotky dobrovolných hasičů na obcích se snažíme každoročně navyšovat, a to nejen v rámci několika krajských dotačních titulů, ale také jako příspěvek k dotaci Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky na rekonstrukci a výstavbu požárních zbrojnic. Obce díky tomu získávají velké množství prostředků, které posunou techniku hasičů opět o kus výše,“ uvedl hejtman Martin Netolický a připomněl, že v rámci státního dotačního titulu je kromě cisteren možné postavit či opravit požární zbrojnice nebo pořídit dopravní automobily, což je také případ Ostřetína. „Dopravní automobil vyšel obec na přibližně 900 tisíc korun. Stát se podílel 350 tisíci a z krajského rozpočtu jsme v rámci dotace přispěli obci částkou 233 tisíc korun. Jsem rád, že se nám postupně podařilo dostat vybavení dobrovolných hasičů na takovou úroveň, že již obce postupně přestávají žádat o příspěvek na repasované automobily, ale postupně se posouváme více do hloubky na výstroj a výzbroj, což samozřejmě obecním rozpočtům výrazně ulehčí,“ řekl hejtman Netolický.

Ten také zmínil speciální krajský dotační titul, jehož cílem je podpora hasičům, obcím a dalším složkám, jež pořádají požární soutěže, vzdělávací a výchovné aktivity či různé výroční akce. „Do minulého roku nám chodily jednotlivé žádosti průběžně a bylo velmi obtížné porovnat jejich parametry. Celý systém přerozdělování prostředků na různé nejen hasičské akce se nám podařilo zpřehlednit. Celková částka, kterou v letošním roce ve dvou kolech rozdělujeme, činí jeden milion korun,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.7.

Důlní stezky z evropských peněz: To je rarita

Výchozím bodem naučné stezky je expozice geologie na moravskotřebovském zámku.

Společnost celý článek
13.4.

Firmy oceňují kongresová zařízení v Pardubickém kraji

Martin Randus za Letiště Praha představil VIP služby letiště a jeho konferenční možnosti.

Společnost celý článek
27.11.

Santa Klaus – první vánoční protestsong láme rekordy

Píseň Santa Klaus, která se vymezuje vůči komercializaci vánočních svátků, natočili pánové z kapely Vesper jako reakci na mainstreamové vánoční písně populárních kapel.

Společnost celý článek
22.1.

Nejlepší sportovec Ústeckoorlicka může trénovat na novém posilovači

Nejlepšího sportovce Orlickoústecka Lukáše Nováka letos čeká na světovém hasičském šampionátu ve Spojených státech amerických obhajoba loňského prvenství.

Společnost celý článek
15.10.

Dny medu navštívilo více než 5 tisíc návštěvníků

„Pardubický kraj věnuje rozšíření včelařské základny zvýšenou pozornost. Příští rok bude rozděleno mezi čtyři desítky začínajících včelařů 480 tisíc korun,“ sdělil radní Kroutil. „Uvědomujeme si zároveň, že pokračovatele potřebují nejen včelaři, ale celé české zemědělství,“ dodal Kroutil.

Společnost celý článek
15.9.

Hradec hostil Symposium Gočár

Vystoupila zde řada uznávaných odborníků, zmiňme architekty Evu Jiřičnou a Davida Vávru, geologa Václava Cílka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting