Krajské záchranáře by mohla podpořit dotace města

26.11.

Krajské záchranáře by mohla podpořit dotace města

Město plánuje formou dotace podpořit Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje. Radní na svém pondělním jednání doporučili zastupitelstvu odsouhlasit uvolnění částky ve výši zhruba 105 tisíc korun, které by byly následně využity na nákup vybavení pro Zdravotnické operační středisko.
Za částku, kterou by město vyčlenilo z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti, by záchranáři nakoupili speciální vybavení, které má zvýšit kvalitu a komfort Zdravotnického operačního střediska sídlícího v Pardubičkách. „Péči zdravotnické záchranné služby využívá řada pardubických občanů, mnohdy v opravdu závažných a rizikových situacích. Je třeba zajistit pracovníkům ideální podmínky, obzvlášť u takto náročných a stresových povolání, jakým právě záchranáři jsou,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že o dotační podpoře budou zítra rozhodovat ještě zastupitelé města.
„Záchranáři by částku využili na koupi křesel pro velmi náročnou a zodpovědnou práci pracovníků operačního střediska, kteří jsou prvním kontaktem s volajícím o pomoc a musí proto být naprosto soustředění a v dobré kondici. Konstrukce křesel odpovídá náročnosti práce a požadavkům pro nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový provoz střediska. Dotace města by přispěla na padesát procent pořizovacích nákladů, zbylou část by pokryla zdravotnická záchranná služba ze svých zdrojů,“ objasňuje náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce spadá mimo jiné právě zdravotnictví. Dodává, že snahou města je podporovat zdravotnická zařízení pravidelně. Kromě této dotace zastupitelé nedávno schválili dotaci ve výši tří milionů korun, určených na pořízení operačního očního mikroskopu pro oční oddělení pardubické nemocnice. Loni nemocnice díky městské dotaci ve stejné výši pro změnu pořídila techniku pro urologické oddělení.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.3.

Letecky z Pardubic do italské Pescary?

Ve dnech 25.a 26. března 2007 navštívil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek partnerský region v Itálii

Společnost celý článek
11.5.

Do poličské radnice se vejde celý svět

„Městu se jako primárnímu prostředí dětských zážitků věnuje řada ilustrátorů dětské literatury napříč generacemi. Ze současné české ilustrace jsme vybrali dvanáct tvůrců. Kontrastujeme klasiky a autory na startu umělecké dráhy,“ uvádí kurátorka výstavy Daniela Kramerová.

Společnost celý článek
8.3.

Saint-Gobain Adfors CZ plánuje v Litomyšli další investice

Rozšíření výroby s sebou přinese potřebu náboru nových zaměstnanců, bude se jednat řádově o desítky lidí. V Litomyšli bude závod doplňovat stavy zaměstnanců v průběhu celého roku.

Společnost celý článek
12.9.

Nejlepší krátké animované filmy poprvé také v Pardubicích.

Pro ty, kteří se budou chtít zúčastnit hlasování, bude po projekci následovat hodnocení nejlepšího filmu. Můžete se tak spolupodílet na rozhodnutí, který film získá festivalovou trofej v kategorii „Cena diváků za nejlepší film“.

Společnost celý článek
8.12.

Jeviště Východočeského divadla Pardubice ovládnou Trójanky

Sílu inscenace podtrhne i patnáctičlenný ženský chór umožňující důkladnou práci s mluvním projevem a melodramem.

Společnost celý článek
13.2.

Nejlepší chemik je z Pardubického kraje

Hlavní soutěžní kategorií byla Soutěž jednotlivců, která se vyhlašovala nakonec.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting