Krajské záchranáře by mohla podpořit dotace města

26.11.

Krajské záchranáře by mohla podpořit dotace města

Město plánuje formou dotace podpořit Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje. Radní na svém pondělním jednání doporučili zastupitelstvu odsouhlasit uvolnění částky ve výši zhruba 105 tisíc korun, které by byly následně využity na nákup vybavení pro Zdravotnické operační středisko.
Za částku, kterou by město vyčlenilo z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti, by záchranáři nakoupili speciální vybavení, které má zvýšit kvalitu a komfort Zdravotnického operačního střediska sídlícího v Pardubičkách. „Péči zdravotnické záchranné služby využívá řada pardubických občanů, mnohdy v opravdu závažných a rizikových situacích. Je třeba zajistit pracovníkům ideální podmínky, obzvlášť u takto náročných a stresových povolání, jakým právě záchranáři jsou,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že o dotační podpoře budou zítra rozhodovat ještě zastupitelé města.
„Záchranáři by částku využili na koupi křesel pro velmi náročnou a zodpovědnou práci pracovníků operačního střediska, kteří jsou prvním kontaktem s volajícím o pomoc a musí proto být naprosto soustředění a v dobré kondici. Konstrukce křesel odpovídá náročnosti práce a požadavkům pro nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový provoz střediska. Dotace města by přispěla na padesát procent pořizovacích nákladů, zbylou část by pokryla zdravotnická záchranná služba ze svých zdrojů,“ objasňuje náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce spadá mimo jiné právě zdravotnictví. Dodává, že snahou města je podporovat zdravotnická zařízení pravidelně. Kromě této dotace zastupitelé nedávno schválili dotaci ve výši tří milionů korun, určených na pořízení operačního očního mikroskopu pro oční oddělení pardubické nemocnice. Loni nemocnice díky městské dotaci ve stejné výši pro změnu pořídila techniku pro urologické oddělení.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.2.

Letadla v noci termosnímkovala Hradec Králové

Po vzoru Hradce Králové chystají tento rok podobné projekty i další evropská zařízení a města.

Společnost celý článek
5.6.

eBRÁNA obhájila titul Nejžádanější zaměstnavatel regionu

V uplynulém roce studentům nabídla ucelený projekt stáží „eBRÁNA akademie“, kterým prošla skoro padesátka studentů, karierní poradenství, praxe pro studenty SŠ, přednášky odborníků ve školách a na univerzitních veletrzích pracovních příležitostí.

Společnost celý článek
15.3.

Hledají práci pro válečné veterány

Vojáci, kteří byli vybráni do zahraničních misí, nejsou zvyklí zahálet a stydí se stát frontu na podporu v nezaměstnanosti.

Společnost celý článek
21.3.

Cenné zkušenosti z mezinárodní soutěže v Taekwondu - Czech open 2017

Ale dvě přeražené techniky a jedna nalomená z pěti technik mu na žádnou medaili nestačila. Poslední naší medaili vybojovala Denisa Tkáčová. Byla bronzová a byla ze sportovního boje. V prvním kole si Denisa musela urvat vítězství v poslední chvíli. V semifinále narazila na Slovinku, která měla ke konci zápasu více sil než Denisa.

Společnost celý článek
13.6.

Vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice se koná v historickém centru města již ve středu - přijďte objevovat záhady každodenního světa na Pernštýnské náměstí

Chemické pokusy i forenzní vědu představí Střední průmyslová škola chemická. Jak smontovat digitální hodiny nebo změřit elektrický obvod ukáže Střední průmyslová škola elektrotechnická. Že je zdravá strava základem zdravého životního stylu dokáže Střední průmyslová škola potravinářství a služeb, která zájemce provede i po svém výukovém cvičném mlýnu.

Společnost celý článek
11.6.

Přijďte na Buňkov fandit malým hasičům

Celou akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Břehy ve spolupráci s okresním sdružením hasičů Pardubicka a pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a obce Břehy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting