Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

9.6.

Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

 V pátek v 10 hodin dopoledne proběhla v budově Krajského ředitelství policie Pardubického kraje tisková konference a slavnostní přestřižení pásky u příležitosti otevření Integrovaného operačního střediska – Krajského ředitelství policie Pardubického kraje CZ.1.06/3.4.00/11.07557 (zkráceně "IOS").
 
Tohoto významného okamžiku se zúčastnili: náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plukovník Petr Petřík, vedoucí operačního odboru Policejního prezidia ČR plukovník František Habada, ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plukovník Jan Švejdar a mnoho dalších významných hostů.
 
V úvodu byl celý projekt představen. Jeho cílem je zajištění včasné a efektivní reakce na zvyšující se hrozby či následky přírodních a technologických rizik, které lze eliminovat či řešit prostřednictvím zajištění vysoké úrovně akceschopnosti a efektivity operačního řízení Policie ČR v rámci IZS, zejména v případě včasného zásahu na místě mimořádné události.
 
Projekt byl zaměřen na pořízení nové technologie pro operační řízení s napojením na národní informační systém IZS („NIS“) umožňující zajistit vyšší účinnost operačního řízení a nasazování sil a prostředků, zvýšení přehledu o operační situaci, zkrácení přepravních časů sil a prostředků a dále zajistit interoperabilitu na úrovni jednotlivých krajů. Projekt je integrální součástí obdobných projektů v rámci projektu „Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek IZS“ (IS IZS) s cílem dosažení jednotné úrovně informačních systémů operačního řízení, modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek IZS a zajištění vyšší úrovně interoperability základních složek IZS.
 
Celkové náklady na vybudování tohoto moderního zázemí se vyšplhaly na částku 34.776.462,13 korun. Projekt byl z 85% celkových způsobilých výdajů spolufinancován z prostředků strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci implementace Integrovaného operačního programu (Prioritní osa 3 „Zvýšení kvality a dostupnosti veřejných služeb“, oblast intervence 3.4 „ Služby v oblasti bezpečnosti, prevence a řešení rizik“). Zbylých 15% bylo hrazeno z vlastních zdrojů krajského ředitelství.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.5.

Setkání přátel veřejného osvětlení

Jarní setkání přátel veřejného osvětlení je již tradiční název pro odborný technický seminář.

Společnost celý článek
10.6.

Oči pardubických předškoláků hlídá nenápadný přístroj

Nezachycené zrakové vady mohou mít velmi negativní vliv na osobnost dětí.

Společnost celý článek
25.11.

Zastupitelé schválili pravidla pro privatizaci bytů

Při výběru domů určených k prodeji rozhodoval zájem nájemníků o koupi.

Společnost celý článek
11.3.

Lidovci z pardubického okresu si zvolili nové vedení

OK řešila neudržitelnou situaci ve financování sociálních služeb a usnesením požádala vrcholné orgány KDU-ČSL, kluby poslanců a senátorů za KDU-ČSL, aby iniciovaly systematické řešení nestability sociálního sektoru a trvaly na tom, aby finanční prostředky na zvýšení mezd pracovníků v sociálních službách (včetně neziskových organizací), které vláda nařídila, byly hrazeny ze státního rozpočtu, a to bez prodlení.

Společnost celý článek
5.4.

Váš ... je mrtvý.

Vyřčením této kruté skutečnosti umírá i něco v člověku, kterému to sdělujeme.

Společnost celý článek
20.4.

Při bourání starého domu našli ve zdi zkamenělinu

V týdnu poputuje zkamenělina do Prahy na expertní posouzení odborníků z Národního muzea.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting