Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

9.6.

Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

 V pátek v 10 hodin dopoledne proběhla v budově Krajského ředitelství policie Pardubického kraje tisková konference a slavnostní přestřižení pásky u příležitosti otevření Integrovaného operačního střediska – Krajského ředitelství policie Pardubického kraje CZ.1.06/3.4.00/11.07557 (zkráceně "IOS").
 
Tohoto významného okamžiku se zúčastnili: náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plukovník Petr Petřík, vedoucí operačního odboru Policejního prezidia ČR plukovník František Habada, ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plukovník Jan Švejdar a mnoho dalších významných hostů.
 
V úvodu byl celý projekt představen. Jeho cílem je zajištění včasné a efektivní reakce na zvyšující se hrozby či následky přírodních a technologických rizik, které lze eliminovat či řešit prostřednictvím zajištění vysoké úrovně akceschopnosti a efektivity operačního řízení Policie ČR v rámci IZS, zejména v případě včasného zásahu na místě mimořádné události.
 
Projekt byl zaměřen na pořízení nové technologie pro operační řízení s napojením na národní informační systém IZS („NIS“) umožňující zajistit vyšší účinnost operačního řízení a nasazování sil a prostředků, zvýšení přehledu o operační situaci, zkrácení přepravních časů sil a prostředků a dále zajistit interoperabilitu na úrovni jednotlivých krajů. Projekt je integrální součástí obdobných projektů v rámci projektu „Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek IZS“ (IS IZS) s cílem dosažení jednotné úrovně informačních systémů operačního řízení, modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek IZS a zajištění vyšší úrovně interoperability základních složek IZS.
 
Celkové náklady na vybudování tohoto moderního zázemí se vyšplhaly na částku 34.776.462,13 korun. Projekt byl z 85% celkových způsobilých výdajů spolufinancován z prostředků strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci implementace Integrovaného operačního programu (Prioritní osa 3 „Zvýšení kvality a dostupnosti veřejných služeb“, oblast intervence 3.4 „ Služby v oblasti bezpečnosti, prevence a řešení rizik“). Zbylých 15% bylo hrazeno z vlastních zdrojů krajského ředitelství.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.6.

Dodavatelé zimní údržby v kraji vylepší techniku a komunikaci v krizových situacích

V rámci informačního bloku o činnosti složek IZS prezentovali aktuální informaci krajští ředitelé policie a hasičů Jan Švejdar s Miroslavem Kvasničkou a ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar. Jan Švejdar upozornil, že od letních prázdnin bude v provozu nová policejní služebna na Dolní Moravě, na jejíž vznik přispěl Pardubický kraj částkou 200 tisíc korun.

Společnost celý článek
7.7.

Zřítil se na okraj kamenolomu

Muž se zřítil nad okrajem lomu z výšky zhruba čtyř až pěti metrů a dopadl přímo na kameny u vody.

Společnost celý článek
27.5.

Vejděte přímo do pohádky na pardubický zámek

Brána pohádkového království se pro návštěvníky otevře v 10 hodin dopoledne, kdy je očekáván příchod krále a královny.

Společnost celý článek
2.12.

Tanečníci z festivalu Pardubická Ryengle obdarovali děti v nemocnici

K účastníkům Pardubické Ryengle, jichž bylo kolem šesti stovek, tak vyslali výzvu, aby na víkendový festival přivezli plyšovou hračku. Výzva organizátorů byla bohatě vyslyšena.

Společnost celý článek
12.4.

Sněhový Brněnec letos poosmé

Pořadatelé věří, že i letos bude umělecká úroveň vystoupení na vysoké úrovni.

Společnost celý článek
3.5.

V přijímacím řízení lidé často zatajují zdravotní postižení. Bojí se, že to sníží jejich šance na přijetí

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením je citlivé téma. Některé firmy se mu vyhýbají i za cenu postihu, poměrně zakořeněná je neochota přijímat OZP do kolektivu. I když jsou firmy k jejich zaměstnávání z mnoha důvodů v posledních letech výrazně vstřícnější, míra nezaměstnanosti u postižených lidí schopných pracovat se i nyní pohybuje nad hranicí 10 procent.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting