Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

9.6.

Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

 V pátek v 10 hodin dopoledne proběhla v budově Krajského ředitelství policie Pardubického kraje tisková konference a slavnostní přestřižení pásky u příležitosti otevření Integrovaného operačního střediska – Krajského ředitelství policie Pardubického kraje CZ.1.06/3.4.00/11.07557 (zkráceně "IOS").
 
Tohoto významného okamžiku se zúčastnili: náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plukovník Petr Petřík, vedoucí operačního odboru Policejního prezidia ČR plukovník František Habada, ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plukovník Jan Švejdar a mnoho dalších významných hostů.
 
V úvodu byl celý projekt představen. Jeho cílem je zajištění včasné a efektivní reakce na zvyšující se hrozby či následky přírodních a technologických rizik, které lze eliminovat či řešit prostřednictvím zajištění vysoké úrovně akceschopnosti a efektivity operačního řízení Policie ČR v rámci IZS, zejména v případě včasného zásahu na místě mimořádné události.
 
Projekt byl zaměřen na pořízení nové technologie pro operační řízení s napojením na národní informační systém IZS („NIS“) umožňující zajistit vyšší účinnost operačního řízení a nasazování sil a prostředků, zvýšení přehledu o operační situaci, zkrácení přepravních časů sil a prostředků a dále zajistit interoperabilitu na úrovni jednotlivých krajů. Projekt je integrální součástí obdobných projektů v rámci projektu „Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek IZS“ (IS IZS) s cílem dosažení jednotné úrovně informačních systémů operačního řízení, modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek IZS a zajištění vyšší úrovně interoperability základních složek IZS.
 
Celkové náklady na vybudování tohoto moderního zázemí se vyšplhaly na částku 34.776.462,13 korun. Projekt byl z 85% celkových způsobilých výdajů spolufinancován z prostředků strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci implementace Integrovaného operačního programu (Prioritní osa 3 „Zvýšení kvality a dostupnosti veřejných služeb“, oblast intervence 3.4 „ Služby v oblasti bezpečnosti, prevence a řešení rizik“). Zbylých 15% bylo hrazeno z vlastních zdrojů krajského ředitelství.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.3.

Pardubický kraj ocenil kvalitu skutečského festivalu

Důvodem vzácné návštěvy bylo mimo jiné i slavnostní předání certifikátu osvědčujícího zařazení festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč mezi významné akce. To převzal v úvodu z rukou hejtmana skutečský starosta Pavel Novotný, který je současně i ředitelem festivalu.

Společnost celý článek
20.5.

Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

AOPK nám doporučila řešit přednostně dva stromy z důvodu nevyhovující provozní bezpečnosti při olistění a při nestandardních povětrnostních podmínkách. Ani jeden z nich však není ten, který jsme podle žádosti občana měli neprodleně pokácet,“ dodal náměstek. „Korunu tvoří pouze jedna kosterní větev. Objem koruny je malý, strom okolí neohrožuje,“ hodnotí dendrolog strom, jehož pokácení občan žádal.

Společnost celý článek
13.3.

Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

Díky modernizaci přístrojového vybavení a šíření vědeckých informací jsou tak pacienti léčeni těmi nejaktuálnějšími světovými postupy.

Společnost celý článek
9.10.

Pardubičtí bruslaři se letos naposled vydají do ulic

Příznivce kolečkových bruslí čeká v tomto týdnu poslední společná jízda ulicemi Pardubic v roce 2007.

Společnost celý článek
3.9.

Poskytnutí daru Policii ČR

Rozhodli jsme se proto přispět alespoň troškou do jejich kasiček a také jim tím poděkovat za jejich práci.

Společnost celý článek
19.5.

Petr Dohnal zůstává v pozici ředitele Východočeského divadla Pardubice

Skvělý kolektiv a spousta práce za sebou – i to jsou důvody, které vedly Petra Dohnala do dalšího výběrového řízení. „V divadle mám kolem sebe opravdu skvělý tým, který odvádí kvalitní práci. Navíc je zde na co navazovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting