Krajský pandemický plán již zaktualizovali

23.10.

Krajský pandemický plán již zaktualizovali

Krajský pandemický plán již zaktualizovali

Ministerstvo zdravotnictví ČR spolu s Krajským úřadem v Pardubicích připravují opatření proti pandemii chřipky A (H1N1). Pracovníci kraje již zpracovali seznam očkovacích středisek a aktualizovali takzvaný krajský pandemický plán.   Z něho vyplývá, že prvními očkovanými proti pandemii prasečí chřipky budou chroničtí pacienti a zdravotníci. Ředitelé sociálních a zdravotnických organizací zaslali tento týden přehledy, z nichž je zřejmé, koho se konkrétně očkování týká.      Radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová tuto informaci potvrdila. „Ověřili jsme stav lůžek,  abychom zajistili zdravotní péči pro  pacienty s pandemickou chřipkou. Prověřili jsme také  počet ventilátorů na lůžkách intenzivní péče a stav zásob základních antibiotik, antipyretik a dalších preparátů používaných při léčbě chřipky a jejích komplikací,“ přiblížila radní Tauberová postup, jak kraj přistupuje k prevenci.   „Prioritou je proočkování zdravotníků a osob s vysokým rizikem komplikací při onemocnění chřipkou, jako jsou kardiaci, lidé po transplantaci nebo onkologičtí pacienti,“ doplnila Tauberová.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.4.

Filipojakubské ohně: hasiči radí

Aby se však filipojakubské ohně neproměnily v požár, připomínáme zásady při rozdělávání ohně v přírodě.

Společnost celý článek
13.3.

Přijďte za námi do muzea

Jarní prázdniny v Centru B.M. v Poličce. 13., 14. a 15. března od 14.00 do 16.00 hod. v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Společnost celý článek
11.4.

Typ, který změnil leteckou dopravu, navštíví Aviatickou pouť

Legendární Dakota přiletí v markingu chronografů BREITLING ze Švýcarska ve skupině ještě s dalšími leteckými veterány jako Jakovlev Jak-11, Grumman Avenger a Pilatus P-2. Společně přispějí do téměř šestihodinového letového programu.

Společnost celý článek
12.5.

Výstava k historii gay a lesbického hnutí

Výstava zahájila své putování po městech naší vlasti již 10. prosince 2007.

Společnost celý článek
18.10.

Putovní oslava 176 let Pilsner Urquell navštíví Pardubice a Hradec Králové

Putovní roadshow zavítá 19.10. do Pardubic a Hradce Králové. Oslava odstartuje v 17 hod. v pardubické restauraci St. Patrick II, v 19 se přesune do Hradce Králové – restaurace Na Hradě a jako poslední budou mít návštěvníci možnost prožít skvělý pivní zážitek ve 21 hod v královéhradecké restauraci PUOR Jachta.

Společnost celý článek
8.12.

Pardubicko: nadílka pro psy v útulcích

Projekt naplnil svůj hlavní cíl: vyzval širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting