Krajští radní diskutovali se starosty ze západu regionu

28.1.

Krajští radní diskutovali se starosty ze západu regionu


První setkání nově zvolené krajské samosprávy se starosty obcí pardubického a chrudimského okresu se konalo v Domě hudby v Pardubicích. Krajští radní přítomným starostům představili své vize na příští čtyři roky. Starosty nejvíce zajímala problematika rozpočtu kraje, dopravy, budoucnosti programu obnovy venkova či financování malých destinačních společností. „Rádi se s vámi budeme setkávat pravidelně, zajímají nás vaše názory na situaci v regionu,“ řekl na úvod hejtman Martin Netolický.

Rozpočet kraje
„Zatímco některým obcím rozpočtové určení daní pomohlo, vůči krajům je nepříznivé. Nejsme proto bohužel schopni vám více pomoci, nejprve musíme finančně zajistit a zachovat svoji činnost a chod svých organizací,“ informoval o nelehké situaci rozpočtu kraje hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
Vstřícná diskuze o jízdních řádech


Náměstek Jaromír Dušek se s převážnou většinou starostů setkal kvůli změnám autobusových jízdních řádů plánovaným k 3. březnu 2013 již v minulých dvou týdnech. Někteří z nich si oproti jeho předchůdci pochvalovali jeho odlišný přístup k řešení problémů. „Na jednáních se naplnila naše očekávání, že většina z vás chce spíše zachovat stávající jízdní řády, kde dojde pouze k dílčím úpravám. Cením si i konkrétních návrhů z vaší strany na omezení provozu některých linek, které nejsou tolik využívány,“ konstatoval náměstek Dušek, který starostům poděkoval za jejich konstruktivní přístup. „Prosíme vás o trpělivost, chceme připravit změny v organizaci jízdních řádů tak, aby se do nich po další čtyři roky nemuselo zasahovat již vůbec,“ doplnil hejtman.

Kraj bude více chránit silnice II. a III. třídy
Krajští radní představili rovněž své plány na opravy a ochranu silnic II. a III. třídy. „Připravíme střednědobý plán investic do oprav silnic, aby se prioritně začaly opravovat ty silnice, které to skutečně nejvíce potřebují,“ nastínila postup kraje radní zodpovědná za majetek a investice Ludmila Navrátilová. Podle hejtmana Netolického je kraj připraven využívat na obnovu silnic v maximální možné míře finanční prostředky z Evropské unie. Kraj chce silnice II. a III. třídy také více chránit. „Ještě v letošním roce začneme ve spolupráci s Policií České republiky s vážením nákladních vozidel prostřednictvím auta s mobilní váhou, na jejíž zakoupení kraj finančně přispěl. Na 21 místech kraje budou využity také dynamické váhy, které jsou schopny auto zvážit, aniž by muselo zastavit,“ vysvětlil náměstek Dušek.

Cestovní ruch
Starostové se zajímali o možnou finanční podporu malých destinačních společností, neboť se blíží konec jejich financování z evropských peněz. „V kraji máme celkem pět významných turistických oblastí a zároveň tři malé destinační společnosti pro jednotlivé oblasti. Důležité je tedy zejména nastavení jejich spolupráce s Destinační společností Východní Čechy. Ta by měla mnohem více jejich aktivity koordinovat. Pro cestovní ruch v Pardubickém kraji je nejdůležitější jejich vzájemná komunikace a informovanost,“ vysvětlil radní kraje René Živný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.10.

V Pardubicích o environmentální výchově

Svým rozsahem je to každoročně největší akce s tématikou ekologické výchovy a jedna z největších v ČR.

Společnost celý článek
18.10.

Jak zařídit lepší svět? Globus podpořil projekty v regionech

Charitativní organizace, školky, školy a další spolky se potýkají často s nedostatkem finančních prostředků na svůj rozvoj. V Česku, bohužel, není nikdy dost peněz pro handicapované, opuštěné děti či seniory. Zvlášť malé organizace v regionech mají často potíže s přísunem peněz.

Společnost celý článek
12.6.

NanoSKOP propojuje umění, vědu a technologie

Umělecká díla inspirované nanostrukturami a nanosystémy upozorňují na právě probíhající vědecké konference o nanotechnologiích.

Společnost celý článek
5.11.

Na jihoamerickou cestu Václava Havla zavzpomíná v Pardubickém pirátském centru fotograf Pavel Šmíd

Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 zavítá do Pardubického pirátského centra ParduPiCe fotograf a žurnalista Pavel Šmíd. V roce 1996 navštívil s Václavem Havlem a jeho týmem čtyři jihoamerické země:Argentinu, Brazílii, Uruguay, Chile a Velikonoční ostrovy.

Společnost celý článek
19.3.

Jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje

Ke svému 7. řádnému jednání se dne 21. března 2007 sejde Bezpečnostní rada Pardubického kraje.

Společnost celý článek
26.11.

Na základě jednání s občany svolal hejtman jednání o přivaděči k D35 z Dašic

Začátkem příštího měsíce bude zahájena stavba úseku D35 Časy – Ostrov. S tím souvisí i stavba přivaděče z Dašic, který je zároveň obchvatem Zminného.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting