Krajští radní diskutovali se starosty ze západu regionu

28.1.

Krajští radní diskutovali se starosty ze západu regionu


První setkání nově zvolené krajské samosprávy se starosty obcí pardubického a chrudimského okresu se konalo v Domě hudby v Pardubicích. Krajští radní přítomným starostům představili své vize na příští čtyři roky. Starosty nejvíce zajímala problematika rozpočtu kraje, dopravy, budoucnosti programu obnovy venkova či financování malých destinačních společností. „Rádi se s vámi budeme setkávat pravidelně, zajímají nás vaše názory na situaci v regionu,“ řekl na úvod hejtman Martin Netolický.

Rozpočet kraje
„Zatímco některým obcím rozpočtové určení daní pomohlo, vůči krajům je nepříznivé. Nejsme proto bohužel schopni vám více pomoci, nejprve musíme finančně zajistit a zachovat svoji činnost a chod svých organizací,“ informoval o nelehké situaci rozpočtu kraje hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
Vstřícná diskuze o jízdních řádech


Náměstek Jaromír Dušek se s převážnou většinou starostů setkal kvůli změnám autobusových jízdních řádů plánovaným k 3. březnu 2013 již v minulých dvou týdnech. Někteří z nich si oproti jeho předchůdci pochvalovali jeho odlišný přístup k řešení problémů. „Na jednáních se naplnila naše očekávání, že většina z vás chce spíše zachovat stávající jízdní řády, kde dojde pouze k dílčím úpravám. Cením si i konkrétních návrhů z vaší strany na omezení provozu některých linek, které nejsou tolik využívány,“ konstatoval náměstek Dušek, který starostům poděkoval za jejich konstruktivní přístup. „Prosíme vás o trpělivost, chceme připravit změny v organizaci jízdních řádů tak, aby se do nich po další čtyři roky nemuselo zasahovat již vůbec,“ doplnil hejtman.

Kraj bude více chránit silnice II. a III. třídy
Krajští radní představili rovněž své plány na opravy a ochranu silnic II. a III. třídy. „Připravíme střednědobý plán investic do oprav silnic, aby se prioritně začaly opravovat ty silnice, které to skutečně nejvíce potřebují,“ nastínila postup kraje radní zodpovědná za majetek a investice Ludmila Navrátilová. Podle hejtmana Netolického je kraj připraven využívat na obnovu silnic v maximální možné míře finanční prostředky z Evropské unie. Kraj chce silnice II. a III. třídy také více chránit. „Ještě v letošním roce začneme ve spolupráci s Policií České republiky s vážením nákladních vozidel prostřednictvím auta s mobilní váhou, na jejíž zakoupení kraj finančně přispěl. Na 21 místech kraje budou využity také dynamické váhy, které jsou schopny auto zvážit, aniž by muselo zastavit,“ vysvětlil náměstek Dušek.

Cestovní ruch
Starostové se zajímali o možnou finanční podporu malých destinačních společností, neboť se blíží konec jejich financování z evropských peněz. „V kraji máme celkem pět významných turistických oblastí a zároveň tři malé destinační společnosti pro jednotlivé oblasti. Důležité je tedy zejména nastavení jejich spolupráce s Destinační společností Východní Čechy. Ta by měla mnohem více jejich aktivity koordinovat. Pro cestovní ruch v Pardubickém kraji je nejdůležitější jejich vzájemná komunikace a informovanost,“ vysvětlil radní kraje René Živný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.1.

Mercedes se zastavil o strom

Škoda na mercedesu byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun.

Společnost celý článek
31.10.

Sváteční tečka za opravou náměstí

Náměstí, kterému vévodí pomník prvního prezidenta T. G. Masaryka, prošlo velkými úpravami.

Společnost celý článek
28.5.

Vlak připomínající hrůzy holocaustu zastavil v Pardubicích

Od 26. do 30. května tohoto roku stojí na pardubickém nádraží výstavní vlak, jehož expozice je plně věnována holocaustu.

Společnost celý článek
3.2.

Centrum pomáhá s integrací cizinců z třetích zemí

Služeb Centra využilo 341 cizinců z 20 zemí s dlouhodobým a trvalým pobytem v kraji.

Společnost celý článek
15.8.

Přes uzavřený most převeze pěší bezplatně autobus

V praxi to znamená, že v tomto úseku nebudou až do ukončení rekonstrukce revizoři kontrolovat jízdní doklady.

Společnost celý článek
1.10.

Počet účastníků ve sběru bioodpadu ve městě stále stoupá

Zájem o biopopelnice v Pardubicích nepolevuje a počet hnědých nádob u rodinných domů na území Pardubic a v přilehlých obcích stále stoupá. Loni Pardubice zaznamenaly na 3000 domácností, které se zapojily do sběru biologicky rozložitelného odpadu. V rámci projektu, jenž byl spuštěn před více jak deseti lety, dnes město ocenilo dalšího jubilanta.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting