Krajští zastupitelé přidělovali peníze dobrovolným hasičům

28.2.

Krajští zastupitelé přidělovali peníze dobrovolným hasičům

Pardubickému kraji byla na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR letos v lednu přidělena účelová neinvestiční dotace na výdaje jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí, a to ve výši 4, 064 milionu korun Zastupitelstvo Pardubického kraje v první etapě rozdělilo 2,5 milionu korun z této dotace ve prospěch 23 dobrovolným hasičským sborům v kraji, které drží pohotovost a jsou schopny vyjet do pěti minut od vyrozumění operačního střediska. „Velmi nás znepokojuje, že stát každoročně snižuje finanční příspěvky na činnost dobrovolných hasičských sborů. Před čtyřmi lety kraj mohl rozdělovat o téměř dva miliony více. Je tím vážně ohrožena akceschopnost jednotek dobrovolných hasičů. Přitom počty jejich zásahů v posledních letech narůstají a v řadě případů jsou prvním, kdo je schopný poskytnout pomoc,“ říká hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a dodává: „Dotace Pardubického kraje na vybavení dobrovolných hasičů jsou na rozdíl od státních stabilní, již čtvrtý rok dáváme dobrovolným hasičům částku pět milionů korun.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.7.

Tábor plný detektivů

Děti ve věku od 7 do 15 let v jeho průběhu plní různé úkoly a luští záhady v podobě detektivních příběhů s otevřeným koncem.

Společnost celý článek
23.9.

Červeňák má zůstat přírodní lokalitou

Bývalé vojenské cvičiště Červeňák, které před nedávnem převedla armáda bezúplatně na město Pardubice, má být v budoucnu veřejně přístupnou přírodní lokalitou, sloužící k odpočinku obyvatelům Pardubic. Shodlo se na tom vedení města s představiteli Iniciativy Přírodní park Červeňák.

Společnost celý článek
24.4.

Pardubice se přidaly k „Petici proti šmejdům“

Z rozhodnutí primátorky budou petiční archy vystaveny na podatelnách magistrátu, v Turistickém informačním centru Pardubice a ve spolupráci s ředitelem Dopravního podniku města Pardubic Tomášem Pelikánem také na kontaktním místě DPMP v Pernerově ulici.

Společnost celý článek
13.3.

Přijďte za námi do muzea

Jarní prázdniny v Centru B.M. v Poličce. 13., 14. a 15. března od 14.00 do 16.00 hod. v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Společnost celý článek
2.3.

Zálohová platba od pojišťoven je letos nižší než v roce minulém

Reakce na článek otištěný 27. února 2012 na titulní straně Hospodářských novin.

Společnost celý článek
31.7.

V Pardubicích už funguje osm separačních dvorů

Provoz separačních dvorů je jedním z opatření, která mají pomoci předcházet hromadění odpadu či nepotřebných věcí v ulicích města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting