Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

17.12.

Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

Nejmenší region – a s mnoha problémy – Králicko navštívil v rámci svých pracovních cest hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. V pondělí 15. prosince se setkal se starosty obcí mikroregionu, ale i podnikateli a občanskými sdruženími a hovořil zejména o cestovním ruchu. Právě Králicko má totiž velký potenciál rozvoje, ale musí postupovat jednotně a systémově a zaměřit se nejen na zimní sezónu, ale i na nabídku letní rekreace. „Je nesmírně důležité, aby nejen předkladatelé projektů do evropských fondů mezi sebou komunikovali a snažili se své projekty na sebe navázat. Pokud někdo postaví čtyřsedadlovou lanovku, musí k tomu mít záchytná parkoviště, kyvadlovou dopravu, ubytování i další možnosti vyžití,“ řekl po schůzce hejtman Martínek, který se také setkal s představiteli Horské služby ČR a diskutoval s nimi o další možnosti jejich existence. „Musíme se také totiž zamyslet nad tím, jestli v případě velkého nárůstu lyžařů zvládne horská služba zajistit servis ve stávajícím počtu záchranářů,“ dodal Martínek. Hejtman rovněž v Králíkách navštívil několik školských zařízení, které Pardubický kraj zřizuje. Se starostkou města Janou Ponocnou a ředitelem gymnázia Martinem Tyčem jednal o budoucnosti této školy, která od příštího roku přejde pod zřizovatelství města a bude sloučena se základní školou. Se stále klesajícím počtem dětí je třeba řešit také funkčnost a využitelnost školy – možná i pro další nadstavbové vzdělávání. O potřebách investic jednal hejtman s ředitelem Středního odborného učiliště opravárenského a setkal se také s řediteli ZŠ praktické a Základní umělecké školy. „Zajímavý námět přednesli starostové i v oblasti zdravotnictví. Chtějí se pokusit zřídit takzvanou horskou oblast, aby praktický lékař mohl lépe poskytovat zdravotní péči především starším lidem. Vzdálenosti mezi jednotlivými obcemi i staveními jsou tu poměrně velké a především v zimě i špatně dostupné a horská oblast by umožnila lékaři nasmlouvat výhodnější podmínky pro zajištění dostupnosti lékařské péče,“ dodal Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.3.

V síti Indiga uvízli tři dealeři

Kriminalisté měli v rukou důkazy svědčící o velmi závažné trestné činnosti nejen těchto zadržených mužů, ale i jedné ženy.

Společnost celý článek
19.11.

První pololetí bylo na krajských školách ve znamení dokončených investic do odborných učeben a dílen

Předávání aktuálních informací z oblasti školství, informace o investiční činnosti kraje či školení na téma bezpečnosti či legislativy. Stěžejní témata pravidelného setkávání ředitelů středních škol a školských zařízení v Pardubickém kraji. V rámci svých bloků před řediteli na Seči vystoupili také hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Společnost celý článek
7.1.

Petice proti spalovně zamířila do Senátu

Náměstek Tichý věří, že Ministerstvo životního prostředí ČR spalovnu zamítne, přesto usiluje o podporu Senátu.

Společnost celý článek
8.10.

Bezpečnostní opatření na 120. Velkou pardubickou

Podle našich informací by měla z letištní plochy jezdit kyvadlová doprava na závodiště, ale pouze PŘED zahájením dostihů.

Společnost celý článek
27.3.

Komiks má nalákat turisty k návštěvě Chrudimska - Hlinecka

Kromě komiksu jsou v novinách pozvánky na nejzajímavější akce a obsahují i soutěžní tajenku o víkendový pobyt na Seči.

Společnost celý článek
1.4.

Doubravický „Chlap“ si hojil komplex na psovi

Dvě hlídky strážníků přijely okamžitě na místo incidentu, přičemž podezřelý muž nesl známky pokousání psem na ruce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting