Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

17.12.

Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

Nejmenší region – a s mnoha problémy – Králicko navštívil v rámci svých pracovních cest hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. V pondělí 15. prosince se setkal se starosty obcí mikroregionu, ale i podnikateli a občanskými sdruženími a hovořil zejména o cestovním ruchu. Právě Králicko má totiž velký potenciál rozvoje, ale musí postupovat jednotně a systémově a zaměřit se nejen na zimní sezónu, ale i na nabídku letní rekreace. „Je nesmírně důležité, aby nejen předkladatelé projektů do evropských fondů mezi sebou komunikovali a snažili se své projekty na sebe navázat. Pokud někdo postaví čtyřsedadlovou lanovku, musí k tomu mít záchytná parkoviště, kyvadlovou dopravu, ubytování i další možnosti vyžití,“ řekl po schůzce hejtman Martínek, který se také setkal s představiteli Horské služby ČR a diskutoval s nimi o další možnosti jejich existence. „Musíme se také totiž zamyslet nad tím, jestli v případě velkého nárůstu lyžařů zvládne horská služba zajistit servis ve stávajícím počtu záchranářů,“ dodal Martínek. Hejtman rovněž v Králíkách navštívil několik školských zařízení, které Pardubický kraj zřizuje. Se starostkou města Janou Ponocnou a ředitelem gymnázia Martinem Tyčem jednal o budoucnosti této školy, která od příštího roku přejde pod zřizovatelství města a bude sloučena se základní školou. Se stále klesajícím počtem dětí je třeba řešit také funkčnost a využitelnost školy – možná i pro další nadstavbové vzdělávání. O potřebách investic jednal hejtman s ředitelem Středního odborného učiliště opravárenského a setkal se také s řediteli ZŠ praktické a Základní umělecké školy. „Zajímavý námět přednesli starostové i v oblasti zdravotnictví. Chtějí se pokusit zřídit takzvanou horskou oblast, aby praktický lékař mohl lépe poskytovat zdravotní péči především starším lidem. Vzdálenosti mezi jednotlivými obcemi i staveními jsou tu poměrně velké a především v zimě i špatně dostupné a horská oblast by umožnila lékaři nasmlouvat výhodnější podmínky pro zajištění dostupnosti lékařské péče,“ dodal Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.8.

Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

Vedle stavebních úprav byla rovněž kompletně vyměněna elektroinstalace, IT technologie a také podlaha. Interiér veřejné části lékárny byl vybaven novým nábytkem a výdejními místy. „Ještě chceme pro zákazníky přidat další místa k sezení, aby měli k dispozici opravdu co nejlepší komfort,“ řekl ředitel Gottvald.

Společnost celý článek
17.4.

Lidový dům v Brněnci bude patřit divadelníkům

Odborná porota, ve složení prof. František Laurin, divadelní režisér, scénograf Mgr. Petr Kolínský a Ivan Loněk, vybere nejúspěšnější divadelní soubor, který bude reprezentovat Pardubický kraj na přehlídce Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Společnost celý článek
12.9.

Od října můžete využít bezplatnou právní pomoc

„Poradenství bude určeno především těm, kteří se dostanou do tíživé životní situace a nebudou se moci umět v problému zorientovat. Předpokládám, že služba bude využívána především příjmově slabšími skupinami obyvatel,“ podotýká primátor města Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
13.2.

Masopust v Horním Jelení pohostil i hejtmana

Únor je již tradičně spojován s oslavami masopustu, které jsou předzvěstí nadcházejících svátků jara – Velikonoc. Na tradiční oslavu před dlouhým postním obdobím zavítali v Horním Jelení místní i hosté.

Společnost celý článek
12.12.

Málek: podporuji studenty při boji za záchranu Ježíška

Český Ježíšek, který od nepaměti nosí dětem dárky, je v ohrožení.

Společnost celý článek
10.6.

Burza filantropie Nadchla Gruzínce

Burza filantropie je unikátní projekt z Pardubického kraje, ve kterém se setkávají neziskovky, firmy a veřejný sektor, aby společně pomohly na svět kvalitním veřejně prospěšným projektům. „Projekt Burzy filantropie přilákal letos poprvé i zahraniční hosty z Gruzie. Ti projevili zájem šířit model burzy v zahraničí,“ uvedl radní Pardubického kraje Pavel Šotola, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting