Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

17.12.

Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

Nejmenší region – a s mnoha problémy – Králicko navštívil v rámci svých pracovních cest hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. V pondělí 15. prosince se setkal se starosty obcí mikroregionu, ale i podnikateli a občanskými sdruženími a hovořil zejména o cestovním ruchu. Právě Králicko má totiž velký potenciál rozvoje, ale musí postupovat jednotně a systémově a zaměřit se nejen na zimní sezónu, ale i na nabídku letní rekreace. „Je nesmírně důležité, aby nejen předkladatelé projektů do evropských fondů mezi sebou komunikovali a snažili se své projekty na sebe navázat. Pokud někdo postaví čtyřsedadlovou lanovku, musí k tomu mít záchytná parkoviště, kyvadlovou dopravu, ubytování i další možnosti vyžití,“ řekl po schůzce hejtman Martínek, který se také setkal s představiteli Horské služby ČR a diskutoval s nimi o další možnosti jejich existence. „Musíme se také totiž zamyslet nad tím, jestli v případě velkého nárůstu lyžařů zvládne horská služba zajistit servis ve stávajícím počtu záchranářů,“ dodal Martínek. Hejtman rovněž v Králíkách navštívil několik školských zařízení, které Pardubický kraj zřizuje. Se starostkou města Janou Ponocnou a ředitelem gymnázia Martinem Tyčem jednal o budoucnosti této školy, která od příštího roku přejde pod zřizovatelství města a bude sloučena se základní školou. Se stále klesajícím počtem dětí je třeba řešit také funkčnost a využitelnost školy – možná i pro další nadstavbové vzdělávání. O potřebách investic jednal hejtman s ředitelem Středního odborného učiliště opravárenského a setkal se také s řediteli ZŠ praktické a Základní umělecké školy. „Zajímavý námět přednesli starostové i v oblasti zdravotnictví. Chtějí se pokusit zřídit takzvanou horskou oblast, aby praktický lékař mohl lépe poskytovat zdravotní péči především starším lidem. Vzdálenosti mezi jednotlivými obcemi i staveními jsou tu poměrně velké a především v zimě i špatně dostupné a horská oblast by umožnila lékaři nasmlouvat výhodnější podmínky pro zajištění dostupnosti lékařské péče,“ dodal Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.8.

SÚS získala celkem tři certifikáty

Organizace úspěšně obhájila systém managementu řízení jakosti a nově jej rozšířila.

Společnost celý článek
21.9.

Linka do Londýna získala ocenění leteckých odborníků

Linku mezi Pardubicemi a Londýnem provozuje společnost Ryanair od 5. září. Letadla mířící za kanál bývají plně obsazena, na nezájem si provozovatel linky nemůže stěžovat ani u letů v opačném směru.

Společnost celý článek
22.8.

Jak zajistit dětem bezpečnou cestu do školy

Blíží se začátek nového školního roku a pro tisíce prvňáčků i první cesta do školy. Trasa, která pohledem dospělého působí bezpečně, může ale pro dítě skrývat řadu nástrah. Proto je vhodné celou cestu od domu až do školy ještě před koncem prázdnin s dítětem několikrát projít a podívat se na ni dětskýma očima.

Společnost celý článek
10.2.

Kulturních památek v kraji přibyde

K případné obnově a úpravám se už totiž bude vyjadřovat Krajský úřad Pardubického kraje.

Společnost celý článek
16.1.

Cihelna Časy dostala už druhou pokutu za nepovolené nakládání s odpady

Nešlo o první porušení zákona, kterého se společnost Cihelna Časy dopustila. Už v roce 2017 jí inspektoři ČIŽP uložili pravomocnou pokutu 80 tisíc korun za stejné pochybení – tedy nakládání s odpady bez platného povolení Krajského úřadu Pardubického kraje.

Společnost celý článek
23.8.

Stavba roku – hlasování veřejnosti je srdeční záležitostí

„Porota soutěže složená z odborníků už v létě všechny stavby navštívila, každý člen si je obodoval a čeká nás závěrečné setkání, kde probereme poslední detaily před vyhlášením jednotlivých kategorií. To se uskuteční 19. září od 17,30 hodin v sále Jana Kašpara v Pardubicích,“ řekl předseda poroty, 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting