Králíky – CIHELNA 2007

27.7.

Králíky – CIHELNA 2007

Již podesáté se o letošních prázdninách stanou Králíky dějištěm vojensko-historické akce Cihelna. Od 17. do 19. srpna bude pro všechny příznivce tohoto žánru připraven bohatý program. Sdělili to ve středu 25. července během tiskové konference v sídle Pardubického kraje zástupci pořadatelů. Vedle zástupců klubů vojenské historie se konference zúčastnil člen Rady Pardubického kraje Miloslav Macela, zástupce velitele Sil podpory a výcviku Armády ČR generálmajor Antonín Pugzík, velitel Krajského vojenského velitelství Pardubice plukovník Josef Růt a starostka města Králíky Jana Ponocná. Cihelna 2007 je třídenní vzpomínkovou akcí určenou nejen těm, kteří se zajímají o vojenskou historii, ale i milovníkům nevšedních zážitků. Armáda ČR a kluby vojenské historie také letos připravily celou řadu ukázek ze své činnosti i historie. Vrcholem akce, která letos připomíná 62 let od ukončení druhé světové války, bude hraná bitva na téma Ostravská operace jaro 1945. Většina prezentací včetně bojových ukázek je plánována na sobotu, bez zajímavosti však nebude ani páteční generální nácvik, po němž bude následovat do večerních hodin pestrý kulturní program v Králíkách Neděli lze věnovat svěží turistice, spojené s prohlídkou muzeí československých opevnění zřízených příznivci vojenské historie, neboli „bunkrology“, v jednotlivých objektech opevnění Králické pevnostní oblasti, nebo prohlídce Vojenského muzea Králíky. Pro návštěvníky jsou připraveny rodinné vstupenky. Ty lze nakoupit na celý den i na jednotlivé akce zvlášť. Na Králicku, v podhůří Králického Sněžníku, Orlických hor a Hanušovické vrchoviny je těm, kteří budou chtít věnovat Cihelně celý víkend, k dispozici dostatečný počet ubytovacích zařízení a fungovat bude i speciální autobusová linka Králíky – tvrz Bouda. Cihelna je v rámci České republiky největší akcí svého druhu, pořádanou mimo vojenské výcvikové prostory do níž se aktivně zapojuje Armáda ČR. Každý rok ji navštíví více než 10 tisíc příznivců z Čech i zahraničí. Jako taková je zařazena spolu s dalšími významnými podniky do dokumentu Tvář Pardubického kraje a členové krajské rady nad ní každoročně přebírají záštitu spojenou s finančním příspěvkem. Ten letos činí 80 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.1.

Vysloužilé vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Obyvatelé města mají možnost stromky odkládat přímo do prostoru ke kontejnerovým stáním u svých domů nebo je odvést do některého ze separačních dvorů v Pardubicích. Výjimkou je separační dvůr v Lonkově ulici v Polabinách, který stromky nepřijímá.

Společnost celý článek
21.11.

Mladý chemik nejlepším HR projektem roku 2016

Jedná se o ocenění nejen pro zakladatele soutěže (Synthesia-Agrofert a Střední průmyslová škola chemická Pardubice), ale pro všechny subjekty a společnosti, které se už deset let na tomto projektu aktivně podílejí a do budoucna budou podílet.

Společnost celý článek
1.6.

Na rekonstrukci přednádraží dohlíží Jan Perner

Socha je součástí památníku Jana Pernera. Ten do projektu rekonstrukce pardubického přednádraží zakomponoval tým architektů Med + Pavlík + Kmoníček, který zvítězil ve veřejné soutěži na návrh přestavby okolí pardubického nádraží.

Společnost celý článek
31.7.

RESCUE zachraňovali ve Dvoře Královém

Muž 28 let utrpěl při nárazu autem otevřenou zlomeninu bérce, nepěkně se odřel v oblasti horních končetin a ztratil vědomí.

Společnost celý článek
27.9.

Začíná DEN ARCHITEKTURY! Zpřístupní unikátní stavby a pomůže poznat města, ve kterých žijeme

Součástí DNE ARCHITEKTURY je mezinárodní filmový festival FILM A ARCHITEKTURA, který se nově rozrostl do dvaceti měst. Hlavní osu programu budou tvořit celovečerní autorské filmy se zaměřením na architekturu, tvorbu měst a design.

Společnost celý článek
26.5.

Scéna na Kunětické hoře už láká diváky

Premiéry se uskuteční o víkendu 11. a 12. června, reprízy pak 16. – 18. června a 24. – 26. června vždy od 20.30 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting