Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

18.8.

Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

Sestry ve zdravotnických zařízeních Královéhradeckého kraje letos dostanou přidáno celkem ke svým platům tři tisíce korun. V porovnání s lednovou výplatou tak budou mít zdravotní sestry od září o patnáct procent více. Jejich průměrná hrubá měsíční mzda bude činit zhruba 23 tisíc korun, což je asi o čtyři tisíce více než byla v regionu průměrná hrubá měsíční mzda za první čtvrtletí letošního roku. „Sestry ve zdravotnických zařízeních Královéhradeckého kraje si letos na platech polepší o 3000 korun, což je patnáctiprocentní navýšení. Práce zdravotních sester si vážím, je velmi náročná a odpovědná. Mzdy již kraj sestrám navýšil dříve, ne pod tlakem stávky,“ řekla krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková. Královéhradecký kraj bude jednat o dalším zvýšení mezd zdravotníků od 1. ledna 2010. „Nízké platy v krajském zdravotnictví jsou důsledkem vzniku akciových společností, což umožnilo svým nezodpovědným chováním bývalé pravicové vedení kraje,“ dodala Třešňáková. Vedení krajského zdravotnictví se problémem platů zdravotnického personálu dlouhodobě intenzivně zabývá. Se sestrami vedení holdingu i kraje mnohokrát v posledních několika týdnech jednalo. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc se osobně v polovině července sešel se zástupkyněmi zdravotních sester a došlo tehdy k vzájemné dohodě. Stávková pohotovost tak mrzí vedení kraje i vedení holdingu. „Nemůžeme naráz dorovnat platový rozdíl, který vznikl během minulých čtyř let. Ekonomická situace ve zdravotnictví je napjatá a naší prioritou je udržet i ve zdravotnických zařízeních kraje v době hospodářské krize stávající zaměstnanost a nepropouštět,“ uvedl hejtman Franc. Dodal, že nijak nezpochybňuje právo zaměstnanců na stávku. Kraj ovšem vůbec neobdržel oficiální informace o důvodech stávkové pohotovosti či o tom, jaké by měla mít důsledky. Ekonomika v krajském zdravotnictví je velice napjatá. Kraj bude muset dále pokračovat v oddlužování krajských nemocnic, kterým doposud poslal na úhradu nejstarších pohledávek 15 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Startuje soutěž o zkušenostech s detektory

Cílem soutěže je ohodnotit a ocenit písemné a video příspěvky soutěžících, které vycházejí z jejich osobních zkušeností při záchraně života, zdraví a majetku pozitivním působením (včasným reagováním a upozorněním) hlásičů požáru, detektorů nebezpečných plynů, např. oxidu uhelnatého, a dalších čidel sloužících pro zvýšení bezpečnosti v domácnostech. V soutěži lze vyjít také ze zkušenosti příbuzných, přátel, sousedů.

Společnost celý článek
17.8.

Viděli jste někdo chlapce na fotografii?

Naposledy byl chlapec spatřen ještě v úterý 12. července 2011 a to na autobusové zastávce v obci Třebařov.

Společnost celý článek
10.12.

V anketě Dobrovolní hasiči roku 2015 ceny přebíraly i sbory z Pardubického kraje

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve středu 9. prosince 2015 v brněnské Laser Show Hall. Hudební doprovod zajišťovala po celý večer skupina B-Side Band s Vojtěchem Dykem a Ilonou Csákovou.

Společnost celý článek
5.1.

Vysloužilé vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Žádáme občany, aby stromky nechali ležet volně v kontejnerových stáních a nedávali je do nádob“. Dodává mluvčí Světlana Pozníková. Vysloužilé stromky jsou sváženy na kompostárnu v Dražkovicích.

Společnost celý článek
15.7.

Hejtman přijal „Nejtvrdšího hasiče Evropy“

Soutěž v Německu byla pojata jako simulace zásahu hasičů. Ti při ní mají oblečen zásahový kabát a dýchací přístroj.

Společnost celý článek
23.6.

Pietní vzpomínka připomněla tragédii v Ležákách

V neděli 21. června se uskutečnila tradiční připomínka tragické události v Ležákách na Chrudimsku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting