Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

18.8.

Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

Sestry ve zdravotnických zařízeních Královéhradeckého kraje letos dostanou přidáno celkem ke svým platům tři tisíce korun. V porovnání s lednovou výplatou tak budou mít zdravotní sestry od září o patnáct procent více. Jejich průměrná hrubá měsíční mzda bude činit zhruba 23 tisíc korun, což je asi o čtyři tisíce více než byla v regionu průměrná hrubá měsíční mzda za první čtvrtletí letošního roku. „Sestry ve zdravotnických zařízeních Královéhradeckého kraje si letos na platech polepší o 3000 korun, což je patnáctiprocentní navýšení. Práce zdravotních sester si vážím, je velmi náročná a odpovědná. Mzdy již kraj sestrám navýšil dříve, ne pod tlakem stávky,“ řekla krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková. Královéhradecký kraj bude jednat o dalším zvýšení mezd zdravotníků od 1. ledna 2010. „Nízké platy v krajském zdravotnictví jsou důsledkem vzniku akciových společností, což umožnilo svým nezodpovědným chováním bývalé pravicové vedení kraje,“ dodala Třešňáková. Vedení krajského zdravotnictví se problémem platů zdravotnického personálu dlouhodobě intenzivně zabývá. Se sestrami vedení holdingu i kraje mnohokrát v posledních několika týdnech jednalo. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc se osobně v polovině července sešel se zástupkyněmi zdravotních sester a došlo tehdy k vzájemné dohodě. Stávková pohotovost tak mrzí vedení kraje i vedení holdingu. „Nemůžeme naráz dorovnat platový rozdíl, který vznikl během minulých čtyř let. Ekonomická situace ve zdravotnictví je napjatá a naší prioritou je udržet i ve zdravotnických zařízeních kraje v době hospodářské krize stávající zaměstnanost a nepropouštět,“ uvedl hejtman Franc. Dodal, že nijak nezpochybňuje právo zaměstnanců na stávku. Kraj ovšem vůbec neobdržel oficiální informace o důvodech stávkové pohotovosti či o tom, jaké by měla mít důsledky. Ekonomika v krajském zdravotnictví je velice napjatá. Kraj bude muset dále pokračovat v oddlužování krajských nemocnic, kterým doposud poslal na úhradu nejstarších pohledávek 15 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.12.

Rada kraje navrhla pravidla rozpočtového provizoria

Rada navrhla v prvním čtvrtletí dotace Koalici nevládek Pardubicka a Regionální radě regionu soudržnosti Severovýchod.

Společnost celý článek
10.11.

Nábor dárců krve s hokejovým Dynamem přivedl třináct nováčků

Na transfuzní oddělení zavítal i trenér extraligového týmu Miloš Holaň. Kvůli prodělané leukémii nemůže darovat krev. Ale o to více si váží všech, kteří tímto způsobem pomáhají druhým. „Pro mě to je něco fantastického.

Společnost celý článek
8.3.

Přípravy na rekonstrukci havarijních mostů v pokračují. Snahou kraje je čerpat co nejvíce peněz z evropských fondů

Na základě rozhodnutí rady bude následně v nejbližší době zahájeno zadávací řízení na zhotovitele projektových dokumentací a následně bude zpracována žádost o podporu do Integrovaného regionálního operačního programu.

Společnost celý článek
22.3.

Tajemníci obcí dostali informace k novelám zákonů

Přesto se kraji podařilo udržet sociální služby ve svých prioritách a příspěvky výrazně nekrátit.

Společnost celý článek
23.4.

Znovu na téma „Splavnění Labe do Pardubic“

V úterý 24. dubna 2007 se uskuteční tisková konference věnovaná tématu splavnění Labe do Pardubic.

Společnost celý článek
1.2.

Speciální výslechové místnosti začnou sloužit dětským obětem a svědkům

Vybudování tohoto zázemí přišlo na 1,35 milionu milionů korun. Pardubickému kraji se jako nositeli projektu podařilo získat z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky 578 tisíc korun. Samotný kraj se na projektu podílel částkou dosahující téměř 207 tisíc, krajské ředitelství policie přispělo 566 tisíci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting