Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

18.8.

Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

Sestry ve zdravotnických zařízeních Královéhradeckého kraje letos dostanou přidáno celkem ke svým platům tři tisíce korun. V porovnání s lednovou výplatou tak budou mít zdravotní sestry od září o patnáct procent více. Jejich průměrná hrubá měsíční mzda bude činit zhruba 23 tisíc korun, což je asi o čtyři tisíce více než byla v regionu průměrná hrubá měsíční mzda za první čtvrtletí letošního roku. „Sestry ve zdravotnických zařízeních Královéhradeckého kraje si letos na platech polepší o 3000 korun, což je patnáctiprocentní navýšení. Práce zdravotních sester si vážím, je velmi náročná a odpovědná. Mzdy již kraj sestrám navýšil dříve, ne pod tlakem stávky,“ řekla krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková. Královéhradecký kraj bude jednat o dalším zvýšení mezd zdravotníků od 1. ledna 2010. „Nízké platy v krajském zdravotnictví jsou důsledkem vzniku akciových společností, což umožnilo svým nezodpovědným chováním bývalé pravicové vedení kraje,“ dodala Třešňáková. Vedení krajského zdravotnictví se problémem platů zdravotnického personálu dlouhodobě intenzivně zabývá. Se sestrami vedení holdingu i kraje mnohokrát v posledních několika týdnech jednalo. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc se osobně v polovině července sešel se zástupkyněmi zdravotních sester a došlo tehdy k vzájemné dohodě. Stávková pohotovost tak mrzí vedení kraje i vedení holdingu. „Nemůžeme naráz dorovnat platový rozdíl, který vznikl během minulých čtyř let. Ekonomická situace ve zdravotnictví je napjatá a naší prioritou je udržet i ve zdravotnických zařízeních kraje v době hospodářské krize stávající zaměstnanost a nepropouštět,“ uvedl hejtman Franc. Dodal, že nijak nezpochybňuje právo zaměstnanců na stávku. Kraj ovšem vůbec neobdržel oficiální informace o důvodech stávkové pohotovosti či o tom, jaké by měla mít důsledky. Ekonomika v krajském zdravotnictví je velice napjatá. Kraj bude muset dále pokračovat v oddlužování krajských nemocnic, kterým doposud poslal na úhradu nejstarších pohledávek 15 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.1.

Silný mráz komplikoval hašení hned několika požárů

V hale na výrobu pečiva v Chrudimi hořelo ve středu 20. ledna. Požár byl v 4.59 hodin oznámen na operační a informační středisko hasičů. Operační důstojník tak ihned na místo vyslal čtyři hasičské jednotky (profesionální z Chrudimi, dobrovolné z Chrudimi, Slatiňan a Topole). Po zjištění vzniku požáru halu opustilo 22 osob. Událost se obešla bez zranění.

Společnost celý článek
8.2.

Nejlepší mladý chemik bude vyhlášen 9. února

Všichni úspěšní se mohou těšit na hodnotné ceny, po jejichž předání začne zábavný program.

Společnost celý článek
30.1.

Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
11.2.

Žijte si nakupování v Atrium Paláci Pardubice

Když od 12. února do 6. března nakoupíte v Atrium Paláci Pardubice, získáte USB kartu, selfie tyč a power banku. Stačí utratit nad 999 Kč a vyzvednout si hrací kartu a 16GB USB. Za další nákup nad 1099 Kč získáte jako dárek selfie tyč a za třetí nákup nad 1199 Kč power banku.

Společnost celý článek
2.5.

Aviatická pouť má v Pardubicích - kolébce českého letectví -dlouholetou tradici.

V barvách Red Bull se na Aviatické pouti představí také letecký akrobat a jediný český zástupce v hlavní kategorii Red Bull Air Race, Martin Šonka. Se svým speciálem Extra 300SR předvede opět úchvatnou sestavu, kterou vždy v nové sezóně obohacuje o nové, divácky atraktivní, akrobatické prvky.

Společnost celý článek
21.10.

Informace z 63. jednání Rady Pardubického kraje

V rámci projektu má být v obci Zaječice zbudován jednopodlažní dům typu bungalov.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting