Královské věnné město oslaví 700 let

22.8.

Královské věnné město oslaví 700 let

Královské věnné město oslaví 700 let

Královské věnné město oslaví 700 let

Vysoké Mýto je 700 let královským věnným městem. Toto významné výročí si připomene 7. a 8. září uspořádáním historických oslav na náměstí Přemysla Otakara II. V bohatém programu vystoupí mimo jiné i Kamil Střihavka, Jarmila Šuláková či Jana Kirschner. Zejména celodenní sobotní program bude jistě mimořádně atraktivní pro milovníky historie i rodiny s dětmi. Náměstí bude zaplněno středověkými atrakcemi, rytíři, mušketýry, šermíři, polním ležením, nebude chybět kat, sokolníci a ani královna královských věnných měst, která bude zvolena na slavnostním večeru v pátek 7. záři.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.10.

Studenti navrhnou řešení pro „Husovku“ a Mlýnský ostrov

Architekti Kohout a Tichý nejen že na fakultě ČVUT vyučují, navíc jsou spoluautory návrhu regulačního plánu, jenž zvítězil v soutěžním workshopu Pardubice:

Společnost celý článek
20.11.

Hejtman pozval Madeleine Albrightovou do Pardubického kraje

Hejtman v pondělí 17. listopadu navštívil slavnostní koncert České filharmonie ve washingtonské Národní katedrále (National Cathedral).

Společnost celý článek
28.4.

Jak ulevit obcím od kamionové dopravy u Semanína?

Ke zmírnění okamžité situace přispěl Pardubický kraj i prostřednictvím své organizace Správa a údržba silnic, která alespoň vyspravila nejkritičtější úsek komunikace u železničních mostů. Pardubický kraj navíc připravuje modernizaci silnice Česká Třebová – Semanín a chce na ni získat evropské dotace.

Společnost celý článek
18.3.

Zlatý erb opět získal Lanškroun – letos dokonce dvakrát

Hodnocení provedli studenti a doktorandi ústavu systémového inženýrství a informatiky z ekonomicko-správní fakulty Univerzity Pardubice v rámci výukového programu.

Společnost celý článek
5.9.

Kosatec nabídne aktivity nejen hendikepovaným

Zařízení, které bude nabízet služby jak hendikepovaným, tak i široké veřejnosti, přivítali i představitelé Pardubického kraje.

Společnost celý článek
8.8.

Pardubické služby jsou připravené na rozvodněné řeky

Ačkoliv Pardubice nejsou vyloženě rizikovým městem z hlediska možných záplav, protipovodňová opatření nejsou podceňována.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting