Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

21.8.

Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

Sté narozeniny oslaví dnes 21. srpna 2007 paní Anna Štěpánková z Horních Ředic na Pardubicku. Ke krásným „kulatinám“ přišel paní Anně popřát již v sobotu také ředický starosta Jiří Kosel, který neskrýval svoji radost nad ojedinělostí jubilea v obci i zdravím oslavenkyně. Paní Štěpánková, rozená Stehnová, se narodila v obci Medlešice nedaleko Chrudimi a pochází z celkem osmi dětí. Po smrti své matky se musela už jako dítě starat o své sourozence. Její tatínek se pak znovu oženil a celá rodina se odstěhovala do Rovně. Tady paní Anna bydlela až do chvíle než poznala svoji velkou životní lásku a partnera na celý život, pana Josefa Štěpánka, se kterým po svatbě odešla do Horních Ředic. A zde žije dodnes. Paní Štěpánková pracovala po celý svůj život v zemědělství, začínala u sedláka Pulpána, po takzvané kolektivizaci ve zdejším jednotném zemědělském družstvu. Jak ale sama přiznává, jejími největšími zálibami vždy byla práce na zahrádce, na poli a četba. Ve svém požehnaném věku při čtení dosud nepotřebuje brýle. Jubilantka je maminkou jedné dcery, babičkou tří vnoučat, prababičkou sedmi pravnoučat a dočkala se již i osmi prapravnoučat. K velké řadě gratulantů se osobním dopisem připojil i ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.4.

Začíná oprava dalších nemošických mostů

Po rekonstrukci mostu přes řeku Chrudimku se Nemošice letos dočkají opravy dalších dvou mostů.

Společnost celý článek
9.11.

Poslanci si prohlédli největší poldr ve střední Evropě

Žichlínek hostil ve středu 7. listopadu výjezdní zasedání Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny PČR

Společnost celý článek
24.11.

Z letiště odchází vojenská dopravní letka

Oprava vzletové a přistávací dráhy v Praze-Kbelích si vyžádala výluku od 15. září tohoto roku.

Společnost celý článek
31.8.

Sáblíkové tričko pomohlo postiženému Lukášovi získat kolo

Myšlenka na uspořádání benefičního turnaje vznikla sotva před týdnem. „Lukáš patří do naší golfové rodiny. A když jsme se dozvěděli, že by Lukášovi v dalším rozvoji pomohlo poměrně drahé speciální kolo, v podstatě byl turnaj okamžitě na světě,“ říká manažer klubu Jan Bitvar.

Společnost celý článek
14.6.

Pardubický skatepark už má provozovatele

Areál město pronajme společnosti P. Ministr, která v Pardubicích provozuje koupaliště.

Společnost celý článek
15.10.

V pardubických školách a školkách pomáhají senioři

Od září ve zdejší školce pomáhá Marie Kryštofová. „O této formě dobrovolnictví jsem se dočetla v Radničním zpravodaji, zaregistrovala se a nechala proškolit a nelituji! Práce s dětmi je skvělá, pomáhám nejmenším při jídle i oblékání, čteme pohádky, hrajeme hry, chodím s dětmi do aquaparku, jezdíme na výlety,“ dodala babička - dobrovolnice Marie Kryštofová, která po dohodě s ředitelkou docházím za dětmi do školky dvakrát týdně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting