Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

21.8.

Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

Sté narozeniny oslaví dnes 21. srpna 2007 paní Anna Štěpánková z Horních Ředic na Pardubicku. Ke krásným „kulatinám“ přišel paní Anně popřát již v sobotu také ředický starosta Jiří Kosel, který neskrýval svoji radost nad ojedinělostí jubilea v obci i zdravím oslavenkyně. Paní Štěpánková, rozená Stehnová, se narodila v obci Medlešice nedaleko Chrudimi a pochází z celkem osmi dětí. Po smrti své matky se musela už jako dítě starat o své sourozence. Její tatínek se pak znovu oženil a celá rodina se odstěhovala do Rovně. Tady paní Anna bydlela až do chvíle než poznala svoji velkou životní lásku a partnera na celý život, pana Josefa Štěpánka, se kterým po svatbě odešla do Horních Ředic. A zde žije dodnes. Paní Štěpánková pracovala po celý svůj život v zemědělství, začínala u sedláka Pulpána, po takzvané kolektivizaci ve zdejším jednotném zemědělském družstvu. Jak ale sama přiznává, jejími největšími zálibami vždy byla práce na zahrádce, na poli a četba. Ve svém požehnaném věku při čtení dosud nepotřebuje brýle. Jubilantka je maminkou jedné dcery, babičkou tří vnoučat, prababičkou sedmi pravnoučat a dočkala se již i osmi prapravnoučat. K velké řadě gratulantů se osobním dopisem připojil i ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.6.

Senioři seniorům: přeloučský domov pro seniory se otevře postiženým povodní

Domov u fontány je jedním z největších zařízení na území Pardubického kraje, věnující se seniorům již od roku 1964. Přes svoji letitou historii je moderním zařízením, přinášejícím do poskytování péče nové trendy a koncepční přístupy.

Společnost celý článek
14.11.

Pardubice se chystají na Vánoce

Ústředním vánočním stromem, zdobícím každoročně Pernštýnské náměstí, bude letos 15 metrů vysoký smrk. Městu jej věnovali majitelé rodinného domu v ulici Ve Lhotkách. Do historického centra dorazí smrk v pondělí před první adventní nedělí. Během týdne ho ozdobí 150 červených a stříbrných koulí a 27. listopadu vpodvečer jej rozzáří více než 150 krápníků, připomínajících sněžení.

Společnost celý článek
26.10.

Hvězdárna připravila dvě velmi zajímavé akce

Pro méně či více zručné je přichystáno například dlabání dýní, tvorba strašidelných kostýmů.

Společnost celý článek
3.3.

AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

Veletrh nabídne také několik kulinářských zážitků. Tím nejexotičtějším bude ochutnávka občerstvení mongolské kuchyně, k mání budou ale také ochutnávky z chráněných kaváren Výměník a Café Apatyka.

Společnost celý článek
17.9.

Svitavská Fabrika nominovala na Stavbu roku 2009

Z nominovaných staveb vybere porota pět (bez udání pořadí), které budou vyhlášeny na 3. slavnostním večeru.

Společnost celý článek
19.12.

Ve spolupráci s basketbalovým klubem BK JIP Pardubice se již počtvrté koná výtvarná soutěž BasketMalování pro dětské pacienty Pardubické nemocnice.

BasketMalování odstartovalo v průběhu pátečního dopoledne na oddělení dětské chirurgii, kdy za hospitalizovanými pacienty a jejich rodiči přišel pardubický basketbalový pivot Kamil Švrdlík a PR manažer klubu René Peška. „Jsme moc rádi, že děti tato výtvarná soutěž baví a že můžeme zahájit už čtvrté pokračování této soutěže. Při vzpomínce na minulé ročníky už tušíme, co nás čeká. Každoročně nás děti udiví svou fantazií, takže není vůbec jednoduché vybrat nejlepší obrázky. Věřím, že i tentokrát kreslíři připraví porotě horké chvilky a namalují spoustu krásných obrázků,“ řekl René Peška.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting