Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

1.12.

Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

Na koordinovaném postupu proti záměru výstavby spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví se přihlásil Pardubický kraj. Po společné schůzce s představiteli města Pardubice, Rybitví a občanského sdružení STOP Spalovně to uvedl Václav Kroutil, radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov.      V tuto chvíli je třeba vyčkat na písemné vyhotovení rozsudku Nejvyššího správního soudu. Radní Kroutil pokládal za nutné upřesnit některé informace, které se objevily v médiích v souvislosti s integrovaným povolením pro spalovnu nebezpečných odpadů. „Nejvyšší správní soud pouze konstatoval, že žalobou napadnuté části územního plánu obce Rybitví zrušuje - tím vzniklo takzvaně bílé místo, kde není možné vést územní řízení, které firma AVE k výstavbě potřebuje. To znamená, že v tuto chvíli stavět nemůže a musí vyčkat, až bude nový územní plán doplněn. Nic to však nemění na tom, že je záležitostí obce a její samosprávy, zda na tomto území bude chtít spalovnu či nikoliv. Pardubický kraj má pro obec připravenou technickou argumentaci, aby záměr výstavby spalovny nebezpečných odpadů nepokračoval. Pokud bude mít obec zájem, budeme schopni ji tuto argumentaci poskytnout," uvedl ke společnému setkání Kroutil.      Právník a předseda OS STOP Spalovně Libor Malý doplnil: „Nejvyšší správní soud ve stručném ústním vyjádření uvedl, že důvodem zrušení části územního plánu je pochybení obce při odůvodnění zamítnutí námitek společnosti AVE. To v tuto chvíli znamená, že nikdo - a tím méně Nejvyšší správní soud - nezpochybňuje právo obce Rybitví a potažmo města Pardubic a Pardubického kraje znovu rozhodnout o tom, že dostavba a rekonstrukce spalovny, jak ji požaduje firma AVE, není přípustná. Soudci vlastně říkají toto - pokud nechcete z důvodu veřejného zájmu povolit spalovnu, udělejte to právně bezchybným způsobem. Já osobně očekávám, že chyby soud v odůvodnění precizně vytkne a že při doplnění zrušených částí územního plánu je obec Rybitví již nezopakuje. Rozhodnutí v žádném případě neotvírá firmě AVE cestu ke stavbě spalovny, jak je občas v médiích uváděno.“      Sdružení STOP Spalovně uvítalo úzkou spolupráci Pardubického kraje a města Pardubice při dalším boji proti spalovně. „Občané pardubické aglomerace nepřipustí další zhoršování již tak katastrofálního stavu ovzduší ve městě,“ uzavřel Malý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.3.

Opravy pardubických silnic začínají

Opravy místních komunikací budou probíhat za provozu a vyžádají si určitá omezení v dopravě.

Společnost celý článek
26.1.

TECHNOhrátky vstoupily do 5. ročníku ve voňavých dílnách a moderních laboratořích pardubické „Potraviny“

„Velice se osvědčilo, že na každém stanovišti plnili školáci různé dílčí úkoly a v akci tak vlastně byl nepřetržitě každý z nich. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací, co bylo ještě důležitější, vyzkoušeli si v praxi i mnoho netradičních činností – ruční tvarování rohlíků a housek, mikroskopování škrobových zrn, v reologické laboratoři testování lidských smyslů a senzorické hodnocení pečiva či balení zboží. Bylo vidět, že žáky to baví a snažili se pokaždé odvést maximální výkon,“ popsala dění na pracovištích Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

Společnost celý článek
21.6.

Student Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice uspěl v soutěži o cenu Josepha Fouriera a získává ocenění Francouzského velvyslanectví

„Výsledný model může být široce uplatnitelný při 3D GIS analýzách, vizualizacích pro veřejné zakázky, konstrukcích nových komunikací, GPS navigaci a při generování jakýchkoliv pohledů v zájmové oblasti“, vysvětluje Jan Hovad, doktorand Fakulty ekonomicko-správní.

Společnost celý článek
22.5.

Na hradecké výstavě vrtulníků se uzavřely obchody v rekordní výši

Vedle dvacetitisícové návštěvnosti na sobotním leteckém programu došlo v Hradci Králové k uzavření největšího množství kontraktů v historii.

Společnost celý článek
22.1.

Nejlepší sportovec Ústeckoorlicka může trénovat na novém posilovači

Nejlepšího sportovce Orlickoústecka Lukáše Nováka letos čeká na světovém hasičském šampionátu ve Spojených státech amerických obhajoba loňského prvenství.

Společnost celý článek
8.3.

Leoš Mareš již v sobotu v OC Futurum předá výherci nablýskaný vůz Mercedes-Benz

Jedenáct tisíc zapojených soutěžících, tisíce vydaných výher, sedmnáct rozdaných letecký zájezdů, patnáct LED televizí…

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting