Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

1.12.

Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

Na koordinovaném postupu proti záměru výstavby spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví se přihlásil Pardubický kraj. Po společné schůzce s představiteli města Pardubice, Rybitví a občanského sdružení STOP Spalovně to uvedl Václav Kroutil, radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov.      V tuto chvíli je třeba vyčkat na písemné vyhotovení rozsudku Nejvyššího správního soudu. Radní Kroutil pokládal za nutné upřesnit některé informace, které se objevily v médiích v souvislosti s integrovaným povolením pro spalovnu nebezpečných odpadů. „Nejvyšší správní soud pouze konstatoval, že žalobou napadnuté části územního plánu obce Rybitví zrušuje - tím vzniklo takzvaně bílé místo, kde není možné vést územní řízení, které firma AVE k výstavbě potřebuje. To znamená, že v tuto chvíli stavět nemůže a musí vyčkat, až bude nový územní plán doplněn. Nic to však nemění na tom, že je záležitostí obce a její samosprávy, zda na tomto území bude chtít spalovnu či nikoliv. Pardubický kraj má pro obec připravenou technickou argumentaci, aby záměr výstavby spalovny nebezpečných odpadů nepokračoval. Pokud bude mít obec zájem, budeme schopni ji tuto argumentaci poskytnout," uvedl ke společnému setkání Kroutil.      Právník a předseda OS STOP Spalovně Libor Malý doplnil: „Nejvyšší správní soud ve stručném ústním vyjádření uvedl, že důvodem zrušení části územního plánu je pochybení obce při odůvodnění zamítnutí námitek společnosti AVE. To v tuto chvíli znamená, že nikdo - a tím méně Nejvyšší správní soud - nezpochybňuje právo obce Rybitví a potažmo města Pardubic a Pardubického kraje znovu rozhodnout o tom, že dostavba a rekonstrukce spalovny, jak ji požaduje firma AVE, není přípustná. Soudci vlastně říkají toto - pokud nechcete z důvodu veřejného zájmu povolit spalovnu, udělejte to právně bezchybným způsobem. Já osobně očekávám, že chyby soud v odůvodnění precizně vytkne a že při doplnění zrušených částí územního plánu je obec Rybitví již nezopakuje. Rozhodnutí v žádném případě neotvírá firmě AVE cestu ke stavbě spalovny, jak je občas v médiích uváděno.“      Sdružení STOP Spalovně uvítalo úzkou spolupráci Pardubického kraje a města Pardubice při dalším boji proti spalovně. „Občané pardubické aglomerace nepřipustí další zhoršování již tak katastrofálního stavu ovzduší ve městě,“ uzavřel Malý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Přispějte s Lions Clubem na dobrou věc

Hamzova léčebna byla založena již v roce 1901 prof. MUDr. Františkem Hamzou jako první léčebný ústav pro tuberkulózní a skrofulózní děti ve střední Evropě. V roce 1962 byla léčba tuberkulózy v Košumberku ukončena a léčebna byla upravena na zařízení pro rehabilitaci nemocných s pohybovými vadami, např. po dětské mozkové obrně, úrazu míchy či cévních mozkových příhodách.

Společnost celý článek
18.2.

Protikorupční agent nebude provokatérem

Hlavní principy obsažené ve strategii vlády boje proti korupci jsou tři základní pilíře - prevence, průhlednost a postih.

Společnost celý článek
30.11.

O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

Náměstek Tichý se setkal se starosty Chrudimska v pondělí 21. listopadu.

Společnost celý článek
17.5.

Česko podléhá nové mánii. Na kulinářské festivaly letos přijdou stovky tisíc Čechů

Kuchaři se shodují: festivaly kultivují a obohacují českou kuchyni Díky kulinářským festivalům se mění i stravovací návyky českých domácností. Lidé na vlastní kůži poznávají cizí kuchyně, netradiční podoby pokrmů i jejich servírování. Mají možnost v rámci různých workshopů vyzkoušet přípravu nových jídel a jejich chutě. Mění se také celkové vnímání gastronomie.

Společnost celý článek
13.12.

Pardubičtí psi se odliší barevnými známkami

Novou evidenci psů chystá na začátek roku 2008 statutární město Pardubice.

Společnost celý článek
19.2.

Krajský úřad kraje Vysočina je šetrnější k životnímu prostředí

Pracovníci Krajského úřadu v Jihlavě jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting