Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

1.12.

Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

Na koordinovaném postupu proti záměru výstavby spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví se přihlásil Pardubický kraj. Po společné schůzce s představiteli města Pardubice, Rybitví a občanského sdružení STOP Spalovně to uvedl Václav Kroutil, radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov.      V tuto chvíli je třeba vyčkat na písemné vyhotovení rozsudku Nejvyššího správního soudu. Radní Kroutil pokládal za nutné upřesnit některé informace, které se objevily v médiích v souvislosti s integrovaným povolením pro spalovnu nebezpečných odpadů. „Nejvyšší správní soud pouze konstatoval, že žalobou napadnuté části územního plánu obce Rybitví zrušuje - tím vzniklo takzvaně bílé místo, kde není možné vést územní řízení, které firma AVE k výstavbě potřebuje. To znamená, že v tuto chvíli stavět nemůže a musí vyčkat, až bude nový územní plán doplněn. Nic to však nemění na tom, že je záležitostí obce a její samosprávy, zda na tomto území bude chtít spalovnu či nikoliv. Pardubický kraj má pro obec připravenou technickou argumentaci, aby záměr výstavby spalovny nebezpečných odpadů nepokračoval. Pokud bude mít obec zájem, budeme schopni ji tuto argumentaci poskytnout," uvedl ke společnému setkání Kroutil.      Právník a předseda OS STOP Spalovně Libor Malý doplnil: „Nejvyšší správní soud ve stručném ústním vyjádření uvedl, že důvodem zrušení části územního plánu je pochybení obce při odůvodnění zamítnutí námitek společnosti AVE. To v tuto chvíli znamená, že nikdo - a tím méně Nejvyšší správní soud - nezpochybňuje právo obce Rybitví a potažmo města Pardubic a Pardubického kraje znovu rozhodnout o tom, že dostavba a rekonstrukce spalovny, jak ji požaduje firma AVE, není přípustná. Soudci vlastně říkají toto - pokud nechcete z důvodu veřejného zájmu povolit spalovnu, udělejte to právně bezchybným způsobem. Já osobně očekávám, že chyby soud v odůvodnění precizně vytkne a že při doplnění zrušených částí územního plánu je obec Rybitví již nezopakuje. Rozhodnutí v žádném případě neotvírá firmě AVE cestu ke stavbě spalovny, jak je občas v médiích uváděno.“      Sdružení STOP Spalovně uvítalo úzkou spolupráci Pardubického kraje a města Pardubice při dalším boji proti spalovně. „Občané pardubické aglomerace nepřipustí další zhoršování již tak katastrofálního stavu ovzduší ve městě,“ uzavřel Malý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Kdo dostane Zlatý erb?

V pátek 30. března 2007 se rozhodne o vítězích soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.

Společnost celý článek
20.8.

Polička: přijďte s námi složit tisíc jeřábů

Ze získaných prostředků bude zakoupeno základní vybavení do jejich domácnosti.

Společnost celý článek
23.3.

Pardubice udělily první certifikáty kvality

Město Pardubice udělilo prvních 18 certifikátů kvality poskytovatelům ubytovacích a stravovacích služeb ve městě a okolí.

Společnost celý článek
21.2.

TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

„Náplň aktivit na šesti pracovištích v areálu v Jaselské ulici tentokrát nebude úplně kopírovat jednotlivé vyučované obory, ale v části z nich nabídne nejrůznější činnosti, při nichž se dokonale projeví všestrannost a šikovnost žáků. Poznají například grafický program Photoshop, naučí se vazbu zápisníku, vyzkoušejí si řezanou šablonu, vyvažování kol nebo seřizování světel u vozidla,“ upřesňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky. Absolventi se na pracovním trhu neztratí

Společnost celý článek
1.9.

Hejtman sledoval své hejtmanství z balonu

Podívaná na balony vznášející se nad hradem přilákala také několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
14.6.

Za sběr bioodpadu zdarma 50 kg kompostu

V současné době je sváženo 831 nádob s bioodpadem a průběžně se hlásí další zájemci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting