Krtkova aréna bude hostit nejlepší kluby Evropy

15.8.

Krtkova aréna bude hostit nejlepší kluby Evropy

Pardubická Krtkova aréna na Dukle zažije tento víkend, to je 16. a 17. srpna, generální zkoušku na Evropský pohár vítězů pohárů (PVP) v softballu mužů. „Z turnaje, který si pardubičtí softballisté poprvé uspořádali před třemi lety jako přípravu před sezonou, se stává velká tradice,“ říká nestor pardubického softballu Tomáš Rambousek „Letos se opět sejde velká konkurence. Proti loňskému ročníku nemůžeme počítat s reprezentací juniorů České republiky B, ale i tak se mají fanoušci na co těšit,“ pokračuje Rambousek. „Vítězství bude obhajovat Univerzita VSK Brno, Pegas Sedlčany je černým koněm každé soutěže, domácí Pasos určitě nejsou bez šancí na dobré umístění a všichni se budou samozřejmě snažit překazit útok na první místo v historické tabulce turnaje vždy trochu nečitelnému, ale vždy mimořádně nebezpečnému Lazaretu Kotěhůlky. Turnaj je zatěžkávací zkouškou pro pořadatelský tým naší arény, protože celý areál připravujeme na poslední týden v srpnu, kdy u nás proběhnou zápasy PVP,“ dodává Tomáš Rambousek. Hřiště má od loňské sezony rozšířené vnitřní pole, nové hráčské lavičky a zatím největším zvýšením komfortu pro diváky je umístění nového světelného panelu se skóre a dalšími údaji o průběhu zápasů. Zápasy PVP budou následně v Krtkově aréně probíhat 26. a 27. srpna. Kromě českého vítěze poháru SK Radotín se představí i dánský Horsholm Hurricans, francouzský Control Cobras a nizozemští rivalové Centrals HSV a Decos EHS. Slavnostní úvodní nadhoz pardubického klání PVP přislíbil primátor města Pardubic Jaroslav Deml.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

V Boru u Skutče i v Transportě Chrudim pokračují sanační práce

V Boru u Skutče i v Transportě Chrudim pokračují sanační práce bez problémů

Společnost celý článek
25.10.

Dušičky otevřou hradecké hřbitovy až do večera

Největší nápor na hřbitovech se očekává o víkendu před svátkem, tedy 27. a 28. října. Technické služby, které se o městské hřbitovy starají, však prodloužily jejich otvírací dobu už od pondělí 22. října.

Společnost celý článek
23.9.

V Praze je k vidění architektura pardubického kraje

Součástí festivalu je také akce Hravý architekt, letos pod patronací manželky prezidenta Ivany Zemanové. Jedná se o mezinárodní výtvarně-architektonický projekt pro děti 4. a 5. tříd základních škol, jehož cílem je přiblížit dětem adekvátní formou architekturu a začít je vychovávat k jejímu vnímání.

Společnost celý článek
19.4.

Studentští reprezentanti akademických senátů českých vysokých škol se sjedou v pátek do Pardubic

Jednodenní workshop navazuje na podzimní studentskou konferenci akademických senátorek a senátorů, konanou na půdě Českého vysokého učení technického v Praze. Účastnit se takových setkání mohou členové akademických senátů veřejných (26) a státních (2) vysokých škol.

Společnost celý článek
16.3.

V Pardubicích svou řeč naposledy přednese anglický král Jiří VI.

„Derniéry moc neprožívám, beru věci tak, jak jsou, prostě staré role odcházejí a nové přicházejí, a tak to být musí. Nejsme na Broadwayi, kde se jedna věc hraje deset let. Po postavě Bertieho mi ale bude smutno, to nezapírám, na druhou stranu Řeč již hrajeme jen jednou za měsíc, a pak je to spíš trochu dobrodružství a člověk hraje s vyděšenýma očima,“ přiznává s úsměvem Martin Mejzlík a dodává: „Je lepší, když hra skončí, než když je dál uměle udržována při životě. Ale bude mi to líto, protože jsem Řeč měl rád a moje postava mi byla hodně blízká. Jeho charakter i jeho životní boj.“

Společnost celý článek
4.7.

Pivní slavnosti ve Svitavách

Druhý ročník pivního festivalu ve Svitavách přivítá nejen milovníky tohoto lahodného moku, ale i borce nominační soutěže na mistrovství České republiky ve vaření kotlíkových gulášů 2013 a jedlíky soutěže v pojídání bramborových knedlíků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting