Kulturní centrum Pardubice má novou ředitelku

17.2.

Kulturní centrum Pardubice má novou ředitelku

Rada města Pardubic jmenovala do funkce ředitelky Kulturního centra Pardubice, jehož zřizovatelem je město Pardubice, Mgr. Markétu Ondrouškovou. Hlasovalo pro ni jednomyslně všech pět členů konkurzní komise.


„Paní Ondroušková byla komisí jednomyslně doporučena na pozici ředitelky Kulturního centra, protože splnila všechny požadavky stanovené pro danou pozici a nejlépe ze všech uchazečů prokázala odborné znalosti z oblasti kultury, produkce a cestovního ruchu, dále z oblasti lidských zdrojů, ekonomiky a vícezdrojového financování,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který byl zároveň předsedou konkurzní komise. Ten ještě dodal, že vítězka zabodovala předloženou koncepcí rozvoje Kulturního centra Pardubice, včetně záměru jeho financování v letech 2016 – 2021 se zaměřením na jednotlivé organizační složky. Markéta Ondroušková by měla do KC Pardubice nastoupit 1. března 2016. Do výběrového řízení na ředitele/ku KC Pardubice, které bylo vyhlášeno 19. října 2015, se přihlásilo 5 uchazečů se všemi požadovanými náležitostmi. K ústnímu pohovoru byli pozváni 4 uchazeči, jeden odstoupil.

Kulturní centrum Pardubice hospodaří v letošním roce s rozpočtem v celkové výši 26.750.000 korun, z toho od zřizovatele, tedy města Pardubice, dostává 18.500.000 korun, zbylou částku musí pokrýt příjmy. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.12.

Východočeské divadlo bude na Štědrý den zpívat

Diváci uvidí netradiční orchestr složený ze zaměstnanců divadla, opět si však budou moci i sami na jevišti zahrát či zazpívat.

Společnost celý článek
2.6.

Studenti z Pardubic postavili aquarium Seashell a kulturní centrum Minerva z vlnité lepenky

Škola vítězného projektu se může těšit na ceny v hodnotě 20 tis. Kč. Školy umístěné na druhém a třetím místě vyhrají cenu v hodnotě 10 tis. Kč a 5 tis. Kč. Šest finálových škol bude nově bojovat o čtvrtou cenu v hodnotě 5 tis. Kč. Jedná se o titul „Nejlepší obal z vlnité lepenky na soutěžní stavbu“, který školy a studenti vyrobí pro bezpečnou přepravu modelu do finále.

Společnost celý článek
19.1.

Tři kilometry nesli chlapce v náruči k sanitě

Vozidlo vyprostil až v neděli ráno speciální traktor na dřevo Lakatoš přivolaný Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
3.3.

Hejtman splnil slib, vzdal se poslaneckého mandátu

„Zkušenosti, které jsem nabyl a dosáhl ve sněmovně a vládě, chci předat regionu.“

Společnost celý článek
21.1.

Čestné doktoráty Univerzity Pardubice převzali špičkoví vědci v oblasti chemie a dopravy

Čestné doktoráty Univerzity Pardubice převzali špičkoví vědci v oblasti chemie a dopravy Univerzita Pardubice dnes na slavnostním mimořádném zasedání vědeckých rad ocenila čestnými doktoráty tři osobnosti z oblasti chemie a dopravy.

Společnost celý článek
16.5.

Otevření nové ateliérové budovy Fakulty restaurování Univerzity Pardubice na zámeckém návrší v Litomyšli

„V nové ateliérové budově sídlí nyní tři odborná pracoviště Fakulty restaurování: ateliér výtvarné přípravy, ateliér restaurování kamene a katedra chemické technologie. Přestavba ateliérů umožnila nejen rozšířit prostory těchto pracovišť, ale také významně zlepšit jejich technické a hygienické vybavení“ uvádí k provedené rekonstrukci budovy Fakulty restaurování její děkan Ing. Karol Bayer.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting