Kůň Grizli vítězem Ceny radního Pardubického kraje

24.5.

Kůň Grizli vítězem Ceny radního Pardubického kraje

Dostihový Den pro zemědělství a venkov se o víkendu konal na pardubickém hipodromu. Součástí bohatého programu bylo osm napínavých dostihů. V duchu zemědělského tématu se nesl název šestého dostihu dne. V Ceně bratranců Veverkových – Cena radního Pardubického kraje, steeplechase cross country III. kategorie na 4700 metrů jistě zvítězil sedmiletý Grizli v sedle s Josefem Sovkou. K prvnímu místu jim osobně poblahopřál Václav Kroutil, radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov. Druhý doběhl jedenáctiletý Lirain, jeden s favoritů dostihu, v sedle s žokejem Jiřím Kouskem. Třetí skončila pětiletá Quantera, která v Pardubicích před rokem zvítězila a jako tříletá patřila k nejlepším proutěnkářům ve svém ročníku. Quantera měla v sedle žokeje Jana Faltejska. „Koně odjakživa byli pomocníkem a věrným přítelem člověka, byli však také například symbolem hrdosti selského stavu. Jsem rád, že i dnes můžeme obdivovat koňskou krásu či ladnost jejich pohybu a že se s nimi můžeme těšit z krásných zážitků. Celý den se velmi vydařil,“ řekl krajský radní Václav Kroutil, který převzal osobní záštitu nad dostihovým mítinkem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.10.

Pardubický kraj se stěhuje do Bruselu!

Pardubický kraj už příští týden otevře své stálé zastoupení v Bruselu, zároveň podepíše smlouvu s Evropskou investiční bankou.

Společnost celý článek
22.1.

Primátor a starostové míří do Senátu

Spalovnu chce nedaleko Pardubic vybudovat česko-rakouská společnost AVE CZ. Pár metrů od bytové zástavby.

Společnost celý článek
7.11.

Pardubické Taekwon-Do ITF mezi českou a moravskou elitou

Naši nejúspěšnější závodnicí byla Lucka Kratochvílová, která získala stříbro v technických sestavách a bronz ve sportovním boji. I ona narazila na reprezentantku.

Společnost celý článek
29.5.

Aviatická pouť se blíží

Pokud se vrátíme k samotnému letovému programu,“ pokračuje Jan Rudzinskyj, „tak vedle záplavy řady historických typů se pro diváky asi hlavní hvězdou letošního ročníku stane účast světoznámé akrobatické skupiny současnosti, kterou je francouzský Breitling Jet Team. Skupina létá na proudových strojích Aero L-39C Albatros a patří vždy mezi pravidelné účastníky největších leteckých dnů. Velkým lákadlem jistě bude také vystoupení unikátních letadel s červenými býky na trupu.

Společnost celý článek
3.5.

Bambiriáda oslaví deset let

Mezi nováčky na Bambiriádě bude například obecně prospěšná společnost Momo Chrudim.

Společnost celý článek
7.5.

Vysokomýtské májové kujebání

Letos přijal pozvání rocker Aleš Brichta a populární skupina Sunshine, která získala hudební cenu Anděl 2007.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting