Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

9.5.

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

Tento týden odstartovala stejnojmenná kampaň Sítě mateřských center v Pardubickém kraji, Mateřského a rodinného centra Krůček Svitavy, o.s., a Koalice nevládek Pardubického kraje. Jejím cílem je upozornit na důležitost rodiny, mateřství, otcovství a vztahy jejích jednotlivých členů – matek, otců, dětí i prarodičů. Podpořil ji také radní Pardubického kraje Pavel Šotola.


     Kampaň bude vrcholit v rámci Dne matek a Dne otců – druhou květnovou a třetí červnovou neděli. V tomto období se na plakátovacích plochách, na vývěskách nebo ve výkladních skříních vybraných obchodů objeví plakátky s nápisy připomínající nám, dospělým, abychom nezapomínali na své rodiče.


     „Je jedno kolik nám je let, všichni jsme dětmi svých rodičů, máme je rádi a vážíme si jich. Uvědomit si to a udělat něco, co neděláme každý den, přinese radost nám i našim rodičům,“ řekla Petra Benešová, koordinátorka Sítě mateřských center v Pardubickém kraji.


      Kampaň se koná pod záštitou Pavla Šotoly, radního Pardubického kraje zodpovědného za sociální péči a neziskový sektor v rámci Evropského roku občanů 2013. Plakáty v ulicích jsou vyjádřením potřeby soudržnosti rodin. „Tato aktivita mateřských center je jedinečnou příležitostí, jak se v dnešní hektické době zastavit a věnovat svůj čas nejbližším – tedy rodičům. Vždyť dobré vztahy v rodině a upevňování mezigeneračního soužití jsou tím nejlepším vzorem pro mladou generaci,“ uvedl radní Pavel Šotola.


     Ke kampani se přidala mateřská a rodinná centra ve 15 městech a obcích v kraji. Plakáty vyvěsí Rodinné centrum Mozaika Letohrad, Rodinné centrum Litomyšl, Herna Sluníčko Pardubice, Rodinné centrum Pohoda Žamberk, Rodinné centrum Kašpárek Pardubice, Rodinné centrum Rosa Česká Třebová, Rodinné centrum Srdíčko Ústí nad Orlicí, Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy, Rodinné centrum Radovánek Heřmanův Městec, Rodinné centrum Kubíček Přelouč, Rodinné centrum Dětský svět Lanškroun, Mateřské a komunitní centrum Kocourek Březová nad Svitavou, Mateřské centrum Hlinečánek Hlinsko, Rodinné integrační centrum Pardubice a Mateřské centrum Kamínek Choceň.


     A jak to všechno vzniklo? „My maminky jsme vždy v květnu zvány do školek a do  škol na besídky. Tak jsme si v minulém roce řekly – kdo ale pozve naše maminky a tatínky? Aha, to přeci musíme udělat my, dospělí. Jemné nebo vtipné připomenutí, že je Den matek a Den otců nás přiměje, abychom se na chvíli zastavili a například zavolali svým rodičům, pozvali je na kávu nebo na výlet. Plakátovací plochy, které denně míjí řada lidí, tak nemusí sloužit jen komerčním účelům,“ říká Monika Čuhelová z Mateřského a rodinného centra ve Svitavách, kde se nápad narodil. Kampaň na plakátovacích plochách oslovila občany města poprvé v loňském roce. Letos se rozšíří nejen do ostatních měst kraje, ale i na facebook.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.2.

Vstupte do třinácté komnaty

. Kolem stolu sedí skupina postav a všichni pijí z vysokých skleněných pohárů nápoj červené barvy.

Společnost celý článek
3.12.

Zdravé město Chrudim: nejlepší místo pro život

Chrudim jako první město z České republiky získalo toto prestižní mezinárodní ocenění.

Společnost celý článek
1.2.

Přijďte si promluvit s představiteli Pardubic

Hovory o Pardubicku začínají ve středu 3. února od 17 hodin v prvním patře informačního centra.

Společnost celý článek
14.5.

Cyklomaraton Tour pokračuje u Pardubic

Bikeři a bikerky se mohou přes registrační systém na www.cyklomaratontour.cz

Společnost celý článek
17.4.

Studenti vyzdobili nádvoří pardubického zámku

Studenti připravili jednotlivé díly skládačky v hodinách výtvarné výchovy a ty seskládali u příležitosti Dne Pardubického kraje.

Společnost celý článek
20.9.

Ve Vysokém Mýtě otevřeli klub EMKO

Nízkoprahový klub EMKO je určen dětem a mládeži a jeho provozovatelem se stalo pardubické občanské sdružení SKP-CENTRUM.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting