Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

9.5.

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

Tento týden odstartovala stejnojmenná kampaň Sítě mateřských center v Pardubickém kraji, Mateřského a rodinného centra Krůček Svitavy, o.s., a Koalice nevládek Pardubického kraje. Jejím cílem je upozornit na důležitost rodiny, mateřství, otcovství a vztahy jejích jednotlivých členů – matek, otců, dětí i prarodičů. Podpořil ji také radní Pardubického kraje Pavel Šotola.


     Kampaň bude vrcholit v rámci Dne matek a Dne otců – druhou květnovou a třetí červnovou neděli. V tomto období se na plakátovacích plochách, na vývěskách nebo ve výkladních skříních vybraných obchodů objeví plakátky s nápisy připomínající nám, dospělým, abychom nezapomínali na své rodiče.


     „Je jedno kolik nám je let, všichni jsme dětmi svých rodičů, máme je rádi a vážíme si jich. Uvědomit si to a udělat něco, co neděláme každý den, přinese radost nám i našim rodičům,“ řekla Petra Benešová, koordinátorka Sítě mateřských center v Pardubickém kraji.


      Kampaň se koná pod záštitou Pavla Šotoly, radního Pardubického kraje zodpovědného za sociální péči a neziskový sektor v rámci Evropského roku občanů 2013. Plakáty v ulicích jsou vyjádřením potřeby soudržnosti rodin. „Tato aktivita mateřských center je jedinečnou příležitostí, jak se v dnešní hektické době zastavit a věnovat svůj čas nejbližším – tedy rodičům. Vždyť dobré vztahy v rodině a upevňování mezigeneračního soužití jsou tím nejlepším vzorem pro mladou generaci,“ uvedl radní Pavel Šotola.


     Ke kampani se přidala mateřská a rodinná centra ve 15 městech a obcích v kraji. Plakáty vyvěsí Rodinné centrum Mozaika Letohrad, Rodinné centrum Litomyšl, Herna Sluníčko Pardubice, Rodinné centrum Pohoda Žamberk, Rodinné centrum Kašpárek Pardubice, Rodinné centrum Rosa Česká Třebová, Rodinné centrum Srdíčko Ústí nad Orlicí, Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy, Rodinné centrum Radovánek Heřmanův Městec, Rodinné centrum Kubíček Přelouč, Rodinné centrum Dětský svět Lanškroun, Mateřské a komunitní centrum Kocourek Březová nad Svitavou, Mateřské centrum Hlinečánek Hlinsko, Rodinné integrační centrum Pardubice a Mateřské centrum Kamínek Choceň.


     A jak to všechno vzniklo? „My maminky jsme vždy v květnu zvány do školek a do  škol na besídky. Tak jsme si v minulém roce řekly – kdo ale pozve naše maminky a tatínky? Aha, to přeci musíme udělat my, dospělí. Jemné nebo vtipné připomenutí, že je Den matek a Den otců nás přiměje, abychom se na chvíli zastavili a například zavolali svým rodičům, pozvali je na kávu nebo na výlet. Plakátovací plochy, které denně míjí řada lidí, tak nemusí sloužit jen komerčním účelům,“ říká Monika Čuhelová z Mateřského a rodinného centra ve Svitavách, kde se nápad narodil. Kampaň na plakátovacích plochách oslovila občany města poprvé v loňském roce. Letos se rozšíří nejen do ostatních měst kraje, ale i na facebook.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.1.

Vysvědčení se blíží. Kroťme emoce!

Každým rokem je možné zaznamenat nějaký nešťastný příběh, který se odehraje právě v souvislosti s vysvědčením.

Společnost celý článek
1.7.

Pardubický skatepark funguje již rok

Rozvržení překážek umožňuje jízdu nejširší skupině uživatelů, od začátečníků po profesionály.

Společnost celý článek
5.8.

Obchodní síť Žabka míří do Pardubic

Zákazníci v Pardubicích se brzy dočkají populárních prodejen Žabka. Obchodní síť plánuje rozšíření svých prodejen i do města perníku.

Společnost celý článek
28.11.

Zákon o střetu zájmů vyžene zájemce o komunální politiku, obávají se radní

S problémy, které současné znění zákona přináší, seznámili přítomné novináře hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta městyse Dolní Čermná Petr Helekal a manažerka Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko Lenka Bártlová.

Společnost celý článek
23.10.

Ve Všestarech možná vznikne Archeopark

Přípravu projektu na vybudování Archeoparku projednali ve čtvrtek 22. října krajští zastupitelé.

Společnost celý článek
30.6.

Nová tělocvična Na Skalce roste před očima

„Harmonogram prací je dodržován i přes dílčí komplikace se zemními pracemi, které však nijak neohrožují avizovaný listopadový termín otevření tělocvičny. Ta bude stát vice jak 55 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Oproti původnímu plánu bude v tělocvičně také občerstvení pro návštěvníky, což naštěstí nebude mít negativní vliv na termín dokončení díla. Bohužel se nám však nepodaří otevřít halu před začátkem školního roku, a tak bude škola v prvních měsících využívat stávající prostory,“ sdělil hejtman Netolický.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting