Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

17.3.

Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

Východočeští policisté v minulém roce zajistili celkem 199 kusů falešných bankovek a mincí. Je to sice o 44 kusů méně než v roce předchozím, avšak falzifikátoři výrobu padělaných bankovek stále více zdokonalují a laik je tak často jen stěží rozpozná od pravých. Někteří lidé, a jde tu zejména o mladší generaci, vyrábějí kopie papírových platidel na dnes již běžných kopírkách, aniž si možná uvědomují, že se dopouštějí trestného činu padělání a pozměňování bankovek. Před senátem Krajského soudu v Hradci Králové tak například v pondělí 17. března stane Martin Flégl z Trutnovska. Ten měl v lednu a únoru loňského roku na běžné barevné tiskárně zhotovit nejméně 17 pětisetkorunových bankovek. Následně padělky použil při placení u benzinových čerpacích stanic a v jednom zábavním centru. Jmenovanému hrozí nepodmínečný trest odnětí svobody. Krajský soud v Hradci Králové jen v červnu minulého roku potrestal dva padělatele odnětím svobody na 3,5 a 5,5 roku. V červenci tentýž soud vynesl nad čtyřčlennou skupinkou falzifikátorů peněz ze Svitavska jeden trest nepodmínečný v délce trvání jednoho roku a tři podmínečné tresty od 1,5 do tří let. V září odešel z jednací síně krajského soudu s podmínečným dvouletým trestem muž, jenž ve Svitavách v průběhu roku 2006 na tiskárně a skeneru padělal zhruba třicet papírových platidel v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Část z nich se přitom pokusil udat jako bankovky pravé.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.1.

Problémy v dopravě

Sněžení, komunikace pokryté navátým sněhem a námraza..., to všechno má za následek dopravní nehody a stojící kamiony, které se dnes nemohly hnout z místa. Pod tíhou sněhu dokonce spadly stromy na dráty elektrického vedení před obcí Hamry.

Společnost celý článek
18.4.

EUROVIA CS zahajuje archeologický průzkum na trase D35

„Terénní část záchranného archeologického výzkumu začne v druhé polovině dubna a měla by trvat do července 2018, zpracování pak do roku 2021,“ oznámila Kristýna Bulvová, vedoucí archeologického oddělení Východočeského muzea v Pardubicích (VČM), které na výzkumu spolupracuje jako odborný konzultant. „O velikonočním prodlouženém víkendu zahájíme na vytipovaných lokalitách trasy velké detektorové průzkumy, na místě bude najednou až 40 pracovníků s detektory. Přednostně prozkoumáme místa velkých plošných skrývek, o kterých víme, že je tam zvýšená koncentrace kovových artefaktů v ornici,“ upřesnila Bulvová.

Společnost celý článek
17.10.

Střet s divočákem

Nehodu naštěstí nepřežilo jen prase, řidič a jeho spolujezdkyně vyvázli z kolize bez zranění. Policisté odhadli škodu na vozidle na částku přibližně 60.000 korun a vzhledem k tomu, že z něj vytékaly provozní kapaliny, museli na místo nehody přijet i hasiči.

Společnost celý článek
22.4.

Dohoda o partnerství byla odeslána do Bruselu

Evropská komise má nyní tři měsíce na posouzení a na schválení dohody. V případě, že nebudou vzneseny žádné připomínky, očekává se její schválení na přelomu letošního léta a podzimu.

Společnost celý článek
16.9.

Dopravní omezení zkomplikují průjezd Pardubicemi

Tímto opatřením zcela jistě vzroste intenzita provozu na ulici Dašické, případně na vjezdu do Pardubic od Sezemic.

Společnost celý článek
24.2.

Dětem už radon ve školce Brožíkova nehrozí

V současné době jsou vyhodnocovány výsledky radonu v mateřské škole Odborářů a měření probíhá v MŠ Korálek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting