Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

17.3.

Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

Východočeští policisté v minulém roce zajistili celkem 199 kusů falešných bankovek a mincí. Je to sice o 44 kusů méně než v roce předchozím, avšak falzifikátoři výrobu padělaných bankovek stále více zdokonalují a laik je tak často jen stěží rozpozná od pravých. Někteří lidé, a jde tu zejména o mladší generaci, vyrábějí kopie papírových platidel na dnes již běžných kopírkách, aniž si možná uvědomují, že se dopouštějí trestného činu padělání a pozměňování bankovek. Před senátem Krajského soudu v Hradci Králové tak například v pondělí 17. března stane Martin Flégl z Trutnovska. Ten měl v lednu a únoru loňského roku na běžné barevné tiskárně zhotovit nejméně 17 pětisetkorunových bankovek. Následně padělky použil při placení u benzinových čerpacích stanic a v jednom zábavním centru. Jmenovanému hrozí nepodmínečný trest odnětí svobody. Krajský soud v Hradci Králové jen v červnu minulého roku potrestal dva padělatele odnětím svobody na 3,5 a 5,5 roku. V červenci tentýž soud vynesl nad čtyřčlennou skupinkou falzifikátorů peněz ze Svitavska jeden trest nepodmínečný v délce trvání jednoho roku a tři podmínečné tresty od 1,5 do tří let. V září odešel z jednací síně krajského soudu s podmínečným dvouletým trestem muž, jenž ve Svitavách v průběhu roku 2006 na tiskárně a skeneru padělal zhruba třicet papírových platidel v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Část z nich se přitom pokusil udat jako bankovky pravé.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.4.

Odborníci mapují rizika při povodních

Cílem projektu nazvaného LABEL je zmapování rizik při povodních.

Společnost celý článek
4.8.

160 let od narození barona Artura Krause

Kraus také přeložil pravidla tenisu, na zahradě svého domu uspořádal první tenisový turnaj, není bez zajímavosti, že baron A. Kraus vlastnil řidičský průkaz na velocipedu s číslem jedna, jako první v Pardubicích jezdil na motocyklu, jako první ve městě vlastnil psací stroj či fonograf, předchůdce pozdějších gramofonů.

Společnost celý článek
19.11.

Z radnice odešlo 235 připomínek ke spalovně

Využili tak nabídky podat své námitky prostřednictvím města a doručili svá stanoviska na podatelnu magistrátu.

Společnost celý článek
11.11.

Město: Odmítáme nahradit výstavní síň úřadem

Tam, kde měly být výstavní prostory, chce zřídit pracoviště CzechPOINT, tedy obsadit je úředníky.

Společnost celý článek
5.2.

Východočeský Toxi tým opět v akci 

Pětadvacetiletá žena je důvodně podezřelá, že v období let 2004 až 2008 na různých místech v Pardubicích.

Společnost celý článek
18.7.

Česká inspekce životního prostředí projednávala stížnosti na zápach z hnojení

Současné klimatické podmínky způsobují pomalejší vstřebávání kejdy do půdy a prodlužuje se tak období nepříjemného zápachu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting