Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

17.3.

Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

Kvalita padělaných bankovek je stále vyšší

Východočeští policisté v minulém roce zajistili celkem 199 kusů falešných bankovek a mincí. Je to sice o 44 kusů méně než v roce předchozím, avšak falzifikátoři výrobu padělaných bankovek stále více zdokonalují a laik je tak často jen stěží rozpozná od pravých. Někteří lidé, a jde tu zejména o mladší generaci, vyrábějí kopie papírových platidel na dnes již běžných kopírkách, aniž si možná uvědomují, že se dopouštějí trestného činu padělání a pozměňování bankovek. Před senátem Krajského soudu v Hradci Králové tak například v pondělí 17. března stane Martin Flégl z Trutnovska. Ten měl v lednu a únoru loňského roku na běžné barevné tiskárně zhotovit nejméně 17 pětisetkorunových bankovek. Následně padělky použil při placení u benzinových čerpacích stanic a v jednom zábavním centru. Jmenovanému hrozí nepodmínečný trest odnětí svobody. Krajský soud v Hradci Králové jen v červnu minulého roku potrestal dva padělatele odnětím svobody na 3,5 a 5,5 roku. V červenci tentýž soud vynesl nad čtyřčlennou skupinkou falzifikátorů peněz ze Svitavska jeden trest nepodmínečný v délce trvání jednoho roku a tři podmínečné tresty od 1,5 do tří let. V září odešel z jednací síně krajského soudu s podmínečným dvouletým trestem muž, jenž ve Svitavách v průběhu roku 2006 na tiskárně a skeneru padělal zhruba třicet papírových platidel v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Část z nich se přitom pokusil udat jako bankovky pravé.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.1.

Klimatu nejvíce škodí Belchatów

Evropskou jedničkou mezi ničiteli klimatu se už v roce 2008 stala polská hnědouhelná velkoelektrárna Bełchatów.

Společnost celý článek
21.12.

Staňte se symbolickými adoptivními rodiči

Můžete tak získat netradiční dárek nebo mile překvapit své přátele a známé.

Společnost celý článek
15.3.

Quality Certification Pardubice

V Pardubicích letos pokračují aktivity, které mají přispět ke zvýšení kvality služeb poskytovaných v oblasti cestovního ruchu.

Společnost celý článek
30.11.

Divadlo pokřtí medaili při derniéře Jitřní paní

Pamětní medaile bude slavnostně pokřtěna dnes, tedy v pondělí 30. listopadu při derniéře Jitřní paní.

Společnost celý článek
9.2.

Známe vítěze soutěže Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje

Soutěžní práce hodnotila odborná porota, v níž se objevili například akademický malíř František Zálabský, někdejší ředitel pražského Muzea Kampa a výtvarník Jiří Lammel, malíř Ondřej Kmošek nebo fotograf a držitel řady ocenění Tomáš Kubelka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting