Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

24.5.

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

Květnové pokračování akce Pardubice na bruslích přinese účastníkům nejen radost ze společné projížďky městem, ale také zajímavý pohled na životní styl a možnost otestovat si vlastní kondici. A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude pro ně v programu chybět ani řada her a soutěžíi. Již 41. společná projížďka městem je naplánována na 30. května od 18:00 hodin. Od ČEZ arény zamíří peloton bruslařů do Polabin, pak po rychlodráze napříč městem na Dubinu a zpět do centra. Trasa květnového bruslení měří 9,7 kilometru. Program na parkovišti u arény ale začne již v 16:00 hodin.   „Rozhodli jsme se, že se každé bruslení pokusíme tématicky ozvláštnit. Naším prvním tématem je Den dětí, zdraví a zdravý životní styl. Podle toho jsme vybírali partnery, kteří připravili pro účastníky bruslení vlastní program,“ řekl organizátor David Tomíška z pardubického magistrátu.   Například Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila pro všechny zájemce již od 15:00 hodin měření tlaku, pulsu, kyslíku v krvi, hmotnosti či výpočet BMI a tělesného tuku,. Hygienici zase akci využijí k protikuřácké osvětě, včetně testu fyzické závislosti na nikotinu. Univerzita Pardubice dá účastníkům mimo jiné možnost vyzkoušet takzvané opilecké brýle, tedy pohyb při narušené koordinaci, či navléci „oblek stáří“ a vcítit se do pocitů seniorů.   „Aktivit před startem bude mnohem více, včetně jízdy zručnosti pro bruslaře, kterou připravil BESIP, testů z pravidel silničního provozu pro děti a podobně. A příště pozveme všechny milovníky koleček na bruslení s pohádkou. To bude už za měsíc, takže chystejte pohádkové kostýmy,“ prozradil téma červnového bruslení Tomíška.   S pořádáním bruslařských akcí v ulicích města začali Pardubičtí jako jedni z prvních v České republice již v roce 2003. Harmonogram všech akcí Pardubice na bruslích je uveden na internetových stránkách www.pardubicenabruslich.cz. Příští jízda je naplánována na 26. června.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

GRAND Festival smíchu - letos již po deváté

Závěrečný Galavečer smíchu s vyhlášením výsledků festivalu již popáté natočí i Česká televize.

Společnost celý článek
11.10.

Velký dostihový víkend přinese omezení v dopravě

Právě kvůli Městským slavnostem budou od čtvrtka 11. října do nedělních 10:00 pro veškerou dopravu uzavřeny ulice Pernštýnská a Sv. Anežky České od křižovatky s ulicí Na Třísle a Pernštýnské náměstí, na němž se podstatná část slavností bude odehrávat.

Společnost celý článek
22.2.

Má vlast 2010 zahájila v Poličce

Kromě koláčků se obec Telecí prezentovala i bohatou přehlídkou fotografií, kterou osobně připravil starosta Jaroslav Šimon.

Společnost celý článek
22.12.

Derner: Kraj odmítá krýt špatně hospodařící starosty!

Podle jeho slov platí, že politika dvojího metru je v rozporu s dobrými mravy.

Společnost celý článek
10.9.

Projekt desetiletí

Tábořiště v Cakli na Orlickoústecku se stalo dějištěm slavnostního otevření „projektu desetiletí“

Společnost celý článek
26.2.

Akce Rybář dopadla úspěšně

Některé ze zajištěných věcí, především okem neidentifikovatelné chemikálie, byly zaslány ke zkoumání na expertizu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting