Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

24.5.

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

Květnové pokračování akce Pardubice na bruslích přinese účastníkům nejen radost ze společné projížďky městem, ale také zajímavý pohled na životní styl a možnost otestovat si vlastní kondici. A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude pro ně v programu chybět ani řada her a soutěžíi. Již 41. společná projížďka městem je naplánována na 30. května od 18:00 hodin. Od ČEZ arény zamíří peloton bruslařů do Polabin, pak po rychlodráze napříč městem na Dubinu a zpět do centra. Trasa květnového bruslení měří 9,7 kilometru. Program na parkovišti u arény ale začne již v 16:00 hodin.   „Rozhodli jsme se, že se každé bruslení pokusíme tématicky ozvláštnit. Naším prvním tématem je Den dětí, zdraví a zdravý životní styl. Podle toho jsme vybírali partnery, kteří připravili pro účastníky bruslení vlastní program,“ řekl organizátor David Tomíška z pardubického magistrátu.   Například Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila pro všechny zájemce již od 15:00 hodin měření tlaku, pulsu, kyslíku v krvi, hmotnosti či výpočet BMI a tělesného tuku,. Hygienici zase akci využijí k protikuřácké osvětě, včetně testu fyzické závislosti na nikotinu. Univerzita Pardubice dá účastníkům mimo jiné možnost vyzkoušet takzvané opilecké brýle, tedy pohyb při narušené koordinaci, či navléci „oblek stáří“ a vcítit se do pocitů seniorů.   „Aktivit před startem bude mnohem více, včetně jízdy zručnosti pro bruslaře, kterou připravil BESIP, testů z pravidel silničního provozu pro děti a podobně. A příště pozveme všechny milovníky koleček na bruslení s pohádkou. To bude už za měsíc, takže chystejte pohádkové kostýmy,“ prozradil téma červnového bruslení Tomíška.   S pořádáním bruslařských akcí v ulicích města začali Pardubičtí jako jedni z prvních v České republice již v roce 2003. Harmonogram všech akcí Pardubice na bruslích je uveden na internetových stránkách www.pardubicenabruslich.cz. Příští jízda je naplánována na 26. června.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.1.

Představitelé kraje poobědvali s hasiči

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek v pondělí 21. ledna poobědval se starostou sdružení hasičů

Společnost celý článek
27.1.

Investice do rekonstrukce letiště ohrožena nebyla a není

Pardubický kraj reagoval okamžitě, jakmile se jeho vedení dozvědělo, že o snížení počtu uchazečů na zakázku rozhodoval los

Společnost celý článek
20.4.

Hejtmanovy cesty zlepšují komunikaci kraje s obcemi

Kabinet ex libris je součástí uměleckých sbírek Památníku národního písemnictví v Praze.

Společnost celý článek
4.1.

Kraj uvádí v život nový systém pohotovostních služeb

Zajištění těchto pohotovostí probíhá ve spolupráci se sdruženími praktických lékařů pro dospělé a pro děti a dorost.

Společnost celý článek
14.1.

Čtenáři mohou vracet knihy již do 6 biblioboxů

Potřebujete nutně vrátit knížky, ale cestu kolem knihovny neplánujete? Tento problém se čtenářům snaží ulehčit Krajská knihovna v Pardubicích. Do pardubických ulic nechala pro tytu účely nainstalovat 2 nové biblioboxy, které čtenáři naleznou na Masarykově náměstí před ČSOB pojišťovnou a před základní školou na Benešově náměstí.

Společnost celý článek
19.11.

Jabkancová výroba frčela na plné obrátky od ranních hodin

V areálu chalupy Spolku od sv. Kateřiny pod stejnojmennou rotundou bylo živo od božího rána. Někteří nedočkavci dokázali stát v zástupu ještě dřív, než „kuchyně" v chalupě vyprodukovala první várku oblíbené pochoutky, fronty u prodejních míst pak po celý den neochabovaly.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting