Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

24.5.

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

Květnové pokračování akce Pardubice na bruslích přinese účastníkům nejen radost ze společné projížďky městem, ale také zajímavý pohled na životní styl a možnost otestovat si vlastní kondici. A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude pro ně v programu chybět ani řada her a soutěžíi. Již 41. společná projížďka městem je naplánována na 30. května od 18:00 hodin. Od ČEZ arény zamíří peloton bruslařů do Polabin, pak po rychlodráze napříč městem na Dubinu a zpět do centra. Trasa květnového bruslení měří 9,7 kilometru. Program na parkovišti u arény ale začne již v 16:00 hodin.   „Rozhodli jsme se, že se každé bruslení pokusíme tématicky ozvláštnit. Naším prvním tématem je Den dětí, zdraví a zdravý životní styl. Podle toho jsme vybírali partnery, kteří připravili pro účastníky bruslení vlastní program,“ řekl organizátor David Tomíška z pardubického magistrátu.   Například Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila pro všechny zájemce již od 15:00 hodin měření tlaku, pulsu, kyslíku v krvi, hmotnosti či výpočet BMI a tělesného tuku,. Hygienici zase akci využijí k protikuřácké osvětě, včetně testu fyzické závislosti na nikotinu. Univerzita Pardubice dá účastníkům mimo jiné možnost vyzkoušet takzvané opilecké brýle, tedy pohyb při narušené koordinaci, či navléci „oblek stáří“ a vcítit se do pocitů seniorů.   „Aktivit před startem bude mnohem více, včetně jízdy zručnosti pro bruslaře, kterou připravil BESIP, testů z pravidel silničního provozu pro děti a podobně. A příště pozveme všechny milovníky koleček na bruslení s pohádkou. To bude už za měsíc, takže chystejte pohádkové kostýmy,“ prozradil téma červnového bruslení Tomíška.   S pořádáním bruslařských akcí v ulicích města začali Pardubičtí jako jedni z prvních v České republice již v roce 2003. Harmonogram všech akcí Pardubice na bruslích je uveden na internetových stránkách www.pardubicenabruslich.cz. Příští jízda je naplánována na 26. června.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

Tvůrci graffiti získají další podchod

Radnice uzavře s komunitou graffiti zastoupenou Tomášem Kmoníčkem a Josefem Vránou novou, tentokrát dvouletou smlouvu o spolupráci.

Společnost celý článek
19.9.

Archa představí pravý břeh Labe

Projekt zaměřený na pravý břeh Labe má už jedno setkání s veřejností za sebou. Zúčastnila se jej zhruba stovka obyvatel s různými názory.

Společnost celý článek
9.1.

Na pardubickém letišti opět začíná výcvik armádních letců

Od 8. ledna začnou létat mladí piloti různých útvarů s proudovými letouny L-39, dopravními letouny L-410 a s vrtulníky Mi-2.

Společnost celý článek
19.1.

Kraj v žambereckém Albertinu opravil střechu. Nyní zrekonstruuje čistírnu

Náklady na tuto stavbu činily zhruba jedenáct milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který s vedením zařízení a zdravotníky hovořil také o celkové situaci v krajském zdravotnictví a plánovaných investicích, které Pardubický kraj v tomto volebním období plánuje.

Společnost celý článek
22.2.

Rehabilitační bazén v Brandýse nad Orlicí bude energeticky úsporný

Nyní se objevila šance zapojit ústav do projektu EPC, tedy se zaručenými úsporami energie. „To nás vedlo k doplnění projektu bazénu o úpravu vzduchotechniky s příslušenstvím, které sníží energetickou náročnosti celého rehabilitačního ústavu,“ vysvětlil Roman Línek, 1. náměstek hejtmana zodpovědný za investice.

Společnost celý článek
2.6.

Aviatici se již slétají do Pardubic

Pro diváky je připraven nabitý, přes šest hodin trvající, letový program,

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting