Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

24.5.

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

Květnové pokračování akce Pardubice na bruslích přinese účastníkům nejen radost ze společné projížďky městem, ale také zajímavý pohled na životní styl a možnost otestovat si vlastní kondici. A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude pro ně v programu chybět ani řada her a soutěžíi. Již 41. společná projížďka městem je naplánována na 30. května od 18:00 hodin. Od ČEZ arény zamíří peloton bruslařů do Polabin, pak po rychlodráze napříč městem na Dubinu a zpět do centra. Trasa květnového bruslení měří 9,7 kilometru. Program na parkovišti u arény ale začne již v 16:00 hodin.   „Rozhodli jsme se, že se každé bruslení pokusíme tématicky ozvláštnit. Naším prvním tématem je Den dětí, zdraví a zdravý životní styl. Podle toho jsme vybírali partnery, kteří připravili pro účastníky bruslení vlastní program,“ řekl organizátor David Tomíška z pardubického magistrátu.   Například Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila pro všechny zájemce již od 15:00 hodin měření tlaku, pulsu, kyslíku v krvi, hmotnosti či výpočet BMI a tělesného tuku,. Hygienici zase akci využijí k protikuřácké osvětě, včetně testu fyzické závislosti na nikotinu. Univerzita Pardubice dá účastníkům mimo jiné možnost vyzkoušet takzvané opilecké brýle, tedy pohyb při narušené koordinaci, či navléci „oblek stáří“ a vcítit se do pocitů seniorů.   „Aktivit před startem bude mnohem více, včetně jízdy zručnosti pro bruslaře, kterou připravil BESIP, testů z pravidel silničního provozu pro děti a podobně. A příště pozveme všechny milovníky koleček na bruslení s pohádkou. To bude už za měsíc, takže chystejte pohádkové kostýmy,“ prozradil téma červnového bruslení Tomíška.   S pořádáním bruslařských akcí v ulicích města začali Pardubičtí jako jedni z prvních v České republice již v roce 2003. Harmonogram všech akcí Pardubice na bruslích je uveden na internetových stránkách www.pardubicenabruslich.cz. Příští jízda je naplánována na 26. června.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.3.

Tibetská vlajka bude viset 10. března na pardubické radnici letos už počtrnácté.

Celosvětová kampaň na podporu Tibetu – Vlajka pro Tibet - vznikla v polovině 90. let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v této oblasti.

Společnost celý článek
3.3.

Policisté krajské pořádkové jednotky cvičili s izraelským instruktorem Krav Magy.

Začátkem měsíce února absolvovali policisté Krajského ředitelství policie Pardubického kraje další celodenní seminář se zahraničním instruktorem bojového systému krav maga. Seminář byl primárně určen pro policisty krajské pořádkové jednotky Pardubice. V tělocvičně krajského ředitelství jsme již podruhé přivítali izraelského instruktora Cohena s příznačným křestním jménem Israel.

Společnost celý článek
24.9.

Namaluj mi beránka i za nepřízně počasí

Součástí akce bude den otevřených dveří Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež – Free klub a služby Dům na půli cesty, další soutěže, zmrzlinový stánek a skákací hrad.

Společnost celý článek
28.2.

S autobusy na Chrudimsku převládá spokojenost

Hlavní problém máme s dopravou dětí z okolních obcí do naší školy a odpoledne zpět a s dopravou lidí do zaměstnání.

Společnost celý článek
9.7.

Pardubáci mohou mluvit do soužití s cizinci

Je lepší cizince zapojit do české společnosti, nebo si jich nevšímat?

Společnost celý článek
22.4.

Dar pro prales Polom

Právě v tomto nejbližším okolí rezervace bylo v minulých letech rozšířeno její ochranné pásmo na současných 55 hektarů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting