Kvůli vysokému zájmu pacientů museli lázně Velichovky požádat o rozšíření kapacity

16.6.

Kvůli vysokému zájmu pacientů museli lázně Velichovky požádat o rozšíření kapacity

Lázně Velichovky mají za necelé první tři měsíce obnoveného provozu  už 700 rezervací.  Povolená ubytovací kapacita Lázní je momentálně 120 pacientů pro komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči. Vzhledem k mimořádnému zájmu budou Lázně nyní žádat u Krajské hygieny a Krajského úřadu o navýšení kapacity na 180 lůžek."Zdá se, že na stoletou tradici Lázní Velichovky veřejnost nezapomněla. Slogan  “ Přátelství prověřené staletími” se k naší velké radosti naplňuje. Na konci června bude v lázních nejvyšší počet přítomných pacientů od znovuotevření. Včetně samoplátců jich bude přesně 120. I proto musíme navýšení kapacity řešit už nyní," říká ředitel Lázní Velichovky 1897 s.r.o., Mgr. Martin Dűrrer. 


Rezervační oddělení lázní přijme denně průměrně 80  informativních telefonátů a kolem 40 e-mailů a to díky obnovenému provozu před necelými 3 měsíci.  Pacienti jsou zatím ubytováváni v hlavní budově lázní  Masarykově domě a ve vile Domov. " Nejvíce našich klientů tvoří pacienti komplexní lázeňské péče - tedy péčí plně hrazenou pojišťovnami. Většina z nich je po operaci a potřebují se zotavit.  Další skupinu, celkového počtu hostů, pak tvoří samoplátci nebo-li lázeňští turisté, kterých rapidně přibývá. Nejméně máme pacientů příspěvkové lázeňské péče, " říká vedoucí obchodu a marketingu  Jiří Ježek. Momentálně je ubytovaných celkem110 pacientů komplexní a příspěvkové lázeňské péče, na konci června stoupne počet hostů v Lázních na 120. “Věříme, že nám úřad Krajské hygieny i Krajský úřad v Hradci Králové udělí povolení k rozšíření kapacity na 180 osob.  Požadavků a podmínek Lázně musí splnit opravdu mnoho. 

Například  po necelém půl roce od schválení, se musí předělat celý  provozní řád Lázní.  Ke všemu přistupujeme poctivě a zodpovědně, opravdu nechceme nic podcenit, říká ředitel společnosti Lázně Velichovky 1897 s.r.o.,  Mgr. Martin Dűrrer. Nejrozšířenější léčenou diagnózou je v současnosti pooperační stav velkých kloubů, především kyčlí a kolen.

Mimo soustavného zvyšování kvality poskytované  péče, Lázně doplňují vybavení i program pro pacienty. Zprovozněna je i lázeňská prodejna a kadeřnický salón se hostům otevře do konce června.  V rámci kosmetického salónu budou Lázně provozovat nejen pleťové ošetření a poradenství, ale i manikúru s pedikúrou. "Promenádnice i lázeňští šviháci" se tak mohou těšit na komplexní zkrášlovací procedury.  


Hostům je otevřen i sál Zimních lázní, kde se konalo již několik  kulturních akcí. Lázně se zkušebně otevřely spolupráci s královedvorskou střední školou Informatiky a služeb. Studenti  na začátku června, v rámci jejich praxe, připravili pro klienty lázní projekt “Hýčkání” v podobě kosmetického ošetření, masáží obličeje a rukou, celkových vizážistických proměn nebo dokonalé manikúry. V sálu Zimních lázní doplnil sérii několika cestopisných přednášek PaedDr.Libor Turek,  který  lázeňským hostům představil Nepál a pět osmitisícovek. V Lázních i do budoucna budou nadále probíhat cestopisné přednášky, taneční vystoupení,  koncerty a to třeba i klavírní, na unikátním klavíru z roku 1940. Zajímavostí je, že si v Masarykově domě na zmíněný klavír může zahrát kdokoliv, kdo hrát umí. V plánu toho Lázně Velichovky 1897 s.r.o.,  mají opravdu hodně.  Například výstavy obrazů, fotografií, turnaje v lukostřelbě, pétanque nebo kuželkách. V co nejkratší době se otevře prvorepublikové kino k přednáškám, koncertům, později pak i k promítání nejen dobových filmů. Lázně nezahálí ani s uvedením do provozu původního sálu v lázeňské restauraci  ke tradičním tanečním večerům, kterými byly dříve Lázně Velichovky věhlasné.  "Chceme veřejnosti více přiblížit historii Lázní a celého lázeňského areálu. Proto pracujeme i na naučné stezce ve fotografiích, která poodkryje i místa dávno zmizelá. Je to další krok k tomu, aby se naši hosté ve volném čase nenudili" uzavírá jednatelka provozující společnosti Lázně 1897, s.r.o., Alena Řípová. 

O lázních Velichovky:Lázně fungují ve Velichovkách již od roku 1897. Specializují se na rehabilitaci a léčbu pacientů  s onemocněními pohybového ústrojí, pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. Léčivé účinky poskytuje v České republice ojedinělý léčivý zdroj – velmi hustá křídová slatinná zemina napájená prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého, železa a síry. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.9.

Nejlepší krátké animované filmy poprvé také v Pardubicích.

Pro ty, kteří se budou chtít zúčastnit hlasování, bude po projekci následovat hodnocení nejlepšího filmu. Můžete se tak spolupodílet na rozhodnutí, který film získá festivalovou trofej v kategorii „Cena diváků za nejlepší film“.

Společnost celý článek
7.4.

V parku Na Špici se začalo revitalizovat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně specifickou lokalitu, nepodařilo se nám najít šetrný a zároveň finančně únosný způsob, jak to provést. V současné době testujeme další, šetrnější a levnější postupy na odbahnění Čičáku. Situace, že by se za rok po parku proháněla těžká nákladní auta, se však lidé bát nemusí.

Společnost celý článek
24.9.

Byl založen Paralympijský tým Pardubického kraje

Spojení samosprávy s handicapovanými sportovci může zvednout zájem veřejnosti o práci s talentovanou mládeží.

Společnost celý článek
25.9.

Zajděte do SKP-CENTRUM, nudit se nebudete

V týdnu od 24. do 28. září proběhne na adrese pardubického občanského sdružení SKP-CENTRUM Týden nízkoprahových klubů

Společnost celý článek
1.4.

Pozvání na Noc kostelů

Také letos budou moci návštěvníci ve stovkách otevřených kostelů poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti.

Společnost celý článek
18.2.

Galavečer Den D: nominujte i vy dobrovolníky

Všichni nominovaní dobrovolníci budou poté pozváni na slavnostní galavečer a až na místě se dozví, kdo získal ocenění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting