Lanškroun: Nechcete si zkusit stát se figurantem?

6.10.

Lanškroun: Nechcete si zkusit stát se figurantem?

Lanškroun: Nechcete si zkusit stát se figurantem?

Ve dnech 23. – 25. října se v oblasti lanškrounských rybníků uskuteční společné cvičení jednotek Sboru dobrovolných hasičů okrsku č. 5 Lanškroun, Pěší roty Aktivních záloh 201. Strážního praporu KVV Pardubice, Oblastního spolku Českého Červeného kříže Ústí nad Orlicí, občanského sdružení 201. Pardubice a Patriotu, klubu vojáků v záloze Pardubického kraje, o. s. Partnery budou mimo jiné město Lanškroun, Hasičský záchranný sbor, Policie České republiky, Pardubický kraj, Krajské vojenské velitelství Pardubice a společnost Speciální operace Praha. Toto cvičení si klade za cíl zdokonalení činnosti zúčastněných složek. Obsahem cvičení bude vyhledávání zraněných osob jak v terénu, tak i v troskách budov a stavba a provoz polního humanitárního centra. Toto humanitární centrum bude rozvinuto na louce u silnice na Jakubovice v blízkosti hráze Olšového rybníka (dřívější hasičské cvičiště). Humanitární centrum, které můžete navštívit, se bude stavět v sobotu dopoledne. Odpoledne už by v něm měl být zajištěn provoz. V případě zájmu mohou být návštěvníci využiti jako figuranti pro nácvik příjmu do humanitárního centra a režimu zabezpečení pobytu. Organizátoři této neobyčejné akce proto zvou všechny občany, kteří chtějí strávit nevšední říjnové odpoledne. Za organizátory Ing. Aleš Hampl, MUDr. Bohumil Skála a Tomáš Klaban.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.8.

Do pardubických školek nastoupí téměř 900 nováčků

91 z nich bylo přijato v rámci druhého kola přijímacího řízení, do nějž se přihlásilo 137 dětí, které neuspěly v kole prvním.

Společnost celý článek
2.4.

I letos proběhne v AFI paláci světový den porozumění autismu

Rodinné integrační centrum předvede ukázku oblíbené terapie se psy, tzv. canisterapie. Akce vyvrcholí vystoupením Leony Šenkové, finalistky pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. Od 17 hodin pak proběhne v AFI Paláci vernisáž k jedinečné výstavě o autismu „Mám svůj svět, ale mám vás rád“, která potrvá až do 14. dubna.

Společnost celý článek
13.4.

Studenti z Pardubic staví akvárium z vlnité lepenky

Tématem 11. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky je „Originální turistická atrakce (stavba) jako zviditelnění Česka v zahraničí“. Studenti mají volnou ruku pro zpracování modelu, nesmějí však zkopírovat již existující stavbu nebo turistickou atrakci. Hodnotí se originalita nápadu, neotřelá myšlenka a moderní přístup.

Společnost celý článek
6.2.

Úklid půdy odhalil munici

Že se na několik let neprohledaných půdách mohou najít poklady, to je všeobecně známé, někdy však jde o nálezy, které mohou majitele vystrašit, hlavně když jde o nevybuchlou munici

Společnost celý článek
30.5.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak zábavná může být věda.

Toto léto se děti vydají na dobrodružnou cestu po stopách vzniku a vývoje života na Zemi. Nejprve si mladí vědci vyzkouší, co všechno umí přírodní živly a pokusí se je zkrotit tak jako jejich předci.

Společnost celý článek
8.3.

Přednáška: „Etudy ze života jedné osamělé hvězdy“

Prof. Mikulášek ke své přednášce říká: „Jak viděli naši životodárnou hvězdu – Slunce – naši předkové? Společně se zamyslíme nad tím, zda se vůbec někdy budeme procházet po povrchu Slunce, i nad tím proč Slunce svítí, a jak to že se vlastní tíhou nezbortí. Seznámíme se s minulostí naší denní hvězdy a s vyhlídkami života na Zemi v nejbližších několika miliardách let“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting