Lanškroun: Nechcete si zkusit stát se figurantem?

6.10.

Lanškroun: Nechcete si zkusit stát se figurantem?

Lanškroun: Nechcete si zkusit stát se figurantem?

Ve dnech 23. – 25. října se v oblasti lanškrounských rybníků uskuteční společné cvičení jednotek Sboru dobrovolných hasičů okrsku č. 5 Lanškroun, Pěší roty Aktivních záloh 201. Strážního praporu KVV Pardubice, Oblastního spolku Českého Červeného kříže Ústí nad Orlicí, občanského sdružení 201. Pardubice a Patriotu, klubu vojáků v záloze Pardubického kraje, o. s. Partnery budou mimo jiné město Lanškroun, Hasičský záchranný sbor, Policie České republiky, Pardubický kraj, Krajské vojenské velitelství Pardubice a společnost Speciální operace Praha. Toto cvičení si klade za cíl zdokonalení činnosti zúčastněných složek. Obsahem cvičení bude vyhledávání zraněných osob jak v terénu, tak i v troskách budov a stavba a provoz polního humanitárního centra. Toto humanitární centrum bude rozvinuto na louce u silnice na Jakubovice v blízkosti hráze Olšového rybníka (dřívější hasičské cvičiště). Humanitární centrum, které můžete navštívit, se bude stavět v sobotu dopoledne. Odpoledne už by v něm měl být zajištěn provoz. V případě zájmu mohou být návštěvníci využiti jako figuranti pro nácvik příjmu do humanitárního centra a režimu zabezpečení pobytu. Organizátoři této neobyčejné akce proto zvou všechny občany, kteří chtějí strávit nevšední říjnové odpoledne. Za organizátory Ing. Aleš Hampl, MUDr. Bohumil Skála a Tomáš Klaban.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.11.

I letos Univerzita Pardubice zpestří celonárodní Týden vědy a techniky. Její studenti připravili hned dvě odborné akce

Součástí největšího vědeckého festivalu v České republice – Týdne vědy a techniky, pořádaného Akademií věd ČR – jsou tradičně i reprezentanti vysokoškolské vědy, tedy i Univerzita Pardubice.

Společnost celý článek
24.1.

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

Rekonstrukce třídy Míru - Sladkovského má rozpočet bez mála 216 milionů korun, z toho až 85 procent financí půjde z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města.

Společnost celý článek
22.4.

Kraj nesouhlasí s postupem ministerstva zdravotnictví

Považujeme za zcela nestandardní záležitost, že nám ministerstvo dosud neodpovědělo na všechny naše dotazy.

Společnost celý článek
2.1.

V pardubické porodnici se narodil jako první dítě v roce 2014 chlapec Pavel

Ve srovnání s minulými pěti lety se na narození prvního dítěte nového roku čekalo ve zdejší porodnici nejdéle. První miminka v letech 2009 až 2013 se narodila už v průběhu dopoledne. Nejpozději to bylo v roce 2010, kdy chlapec Tadeáš přišel na svět v 9.32 hodin. Letos tomu tak bylo až v odpoledních hodinách.

Společnost celý článek
1.9.

Hejtman Martínek oceňoval zasloužilé hasiče

V 10 hodin za přítomnosti senátora Miroslava Antla požehnal farář prapor dobrovolných hasičů v kostele sv. Jiří.

Společnost celý článek
22.5.

Rozhodněte o postupujících projektech do burzy filantropie

Do letošní první burzy filantropie, která se koná 5. června Pardubicích, je už přihlášeno 21 projektů. O přízeň donátorů soutěží projekty ekologické i sociální – například Euroklíč, Všechny děti potřebují mámu a tátu, Expoziční voliéra pro drobné pěvce a řada dalších potřebných projektů,“ konstatuje Jana Machová z pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting