Lanškroun se chystá na advent

11.11.

Lanškroun se chystá na advent

Lanškroun se chystá na advent

Již od pátku za 14 dní nás čeká první adventní víkend. Lanškroun chystá pro své občany i návštěvníky města bohatý kulturní program. Přípravu adventu zajišťuje Městské muzeum Lanškroun ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun a Římskokatolickou farností – děkanstvím Lanškroun. PaedDr. Marie Borkovcová, ředitelka Městského muzea Lanškroun shrnuje bohatou předvánoční nabídku: „Dvě neděle (4.12. a 11.12.) budou spojeny s farmářskými trhy. Hojné, co do programu budou všechny adventní neděle. Připravujeme předvádění vyřezávání figurek do betlémů, malování dřevěných hraček – dílna pro děti, prodej vánočních vazeb, vánočních ozdob, keramiky, jmelí, svíček, šátků, kosmetiky, včelích produktů, medoviny, horké čokolády, svařeného vína, sýrů, klobás, kaprů (poslední adventní neděle), koření a dalších vánočních dárků.“ Dne 4. prosince je adventní neděle spojena s příchodem Mikuláše a čertů, proběhnou vystoupení místních pěveckých sborů, dále sborů Campanula z Dolní Dobrouče a Fermáty z Moravské Třebové, folklorního souboru Baldrián a Lipka z Pardubic s ukázkami z Rybovy mše a Jitřenky z Dolní Čermné. Farář Zbigniew Czendlik chystá soutěž o nejlepší vánočku a krásné adventní koncerty v kostele sv. Václava a koncerty v zámeckém sále. V městském muzeu bude vystaven Ústecko-orlický papírový betlém z pozůstalosti Zdeňka Brožka s více jak tisíci figurkami ze sbírek Městského muzea Lanškroun a další betlémy, např. Hřebečský řezbářky Jarmily Haldové s lanškrounskými motivy, vánoční vazby, vánoční stromečky ozdobené přírodninami, dřevěné hračky Zdeňka Bukáčky, nositele tradic z Krouny, a obrazy Jiřího Křiklavy. Podrobný program všech akcí, které budou s adventem v Lanškrouně spojeny, naleznete na internetových stránkách www.lanskroun.eu v sekci Pozvánky. Již nyní se můžete s programem seznámit a společně s námi se těšit na blížící se advent 2011. Drahomíra Lišková, referentka kanceláře starosty a tajemníka

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.12.

Lidé chtějí na vánočním stole české potraviny

Potravinový patriotismus je v zahraničí běžný, u nás stále pokulhává.

Společnost celý článek
30.8.

Slavnostní vernisáž v Senátu - Martinů obrázky kreslící

Výstava ve výjimečných prostorách se koná díky záštitě senátora Radko Martínka. Ten nejenže umožnil realizaci této pro naše město výjimečné výstavy, ale zároveň osobně provedl delegaci z Poličky v den vernisáže po budově Senátu.

Společnost celý článek
13.6.

Vedení KPP je znepokojeno situací okolo vedení městské kroniky

Představitelé Klubu jsou přesvědčeni, že do městské kroniky by měly být zaznamenávány informace o obci svobodně a nezávisle.

Společnost celý článek
2.5.

V Ústí se zrodila historická dohoda o snížení cen tepla

Ústí nad Orlicí se tak jako první město v Pardubickém kraji může pochlubit historickou dohodou, díky které ceny tepla v příštích letech budou stagnovat nebo dokonce klesnou, zatímco inflace a ceny energií jdou každoročně výrazně nahoru.

Společnost celý článek
31.5.

Středoškoláci putovali s pardubickým Cimrmanem

Vítězná dvojice Lucie Klímová a Dominik Müller z Gymnázia Mozartova získala zájezd do adventní Budapešti.

Společnost celý článek
14.1.

Společnost ECOS Choceň provozovala bez povolení lakovnu, dostala pokutu 150 tisíc korun

„Zjistili jsme, že v lakovně nebyl splněn emisní limit. Firma také ve stanovených lhůtách nenechala provést autorizované měření emisí, jak jí ukládá zákon. Přitěžující okolností ve správním řízení byl fakt, že neměla v pořádku ani vedení provozní a souhrnné provozní evidence,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting