Lanškroun se chystá na advent

11.11.

Lanškroun se chystá na advent

Lanškroun se chystá na advent

Již od pátku za 14 dní nás čeká první adventní víkend. Lanškroun chystá pro své občany i návštěvníky města bohatý kulturní program. Přípravu adventu zajišťuje Městské muzeum Lanškroun ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun a Římskokatolickou farností – děkanstvím Lanškroun. PaedDr. Marie Borkovcová, ředitelka Městského muzea Lanškroun shrnuje bohatou předvánoční nabídku: „Dvě neděle (4.12. a 11.12.) budou spojeny s farmářskými trhy. Hojné, co do programu budou všechny adventní neděle. Připravujeme předvádění vyřezávání figurek do betlémů, malování dřevěných hraček – dílna pro děti, prodej vánočních vazeb, vánočních ozdob, keramiky, jmelí, svíček, šátků, kosmetiky, včelích produktů, medoviny, horké čokolády, svařeného vína, sýrů, klobás, kaprů (poslední adventní neděle), koření a dalších vánočních dárků.“ Dne 4. prosince je adventní neděle spojena s příchodem Mikuláše a čertů, proběhnou vystoupení místních pěveckých sborů, dále sborů Campanula z Dolní Dobrouče a Fermáty z Moravské Třebové, folklorního souboru Baldrián a Lipka z Pardubic s ukázkami z Rybovy mše a Jitřenky z Dolní Čermné. Farář Zbigniew Czendlik chystá soutěž o nejlepší vánočku a krásné adventní koncerty v kostele sv. Václava a koncerty v zámeckém sále. V městském muzeu bude vystaven Ústecko-orlický papírový betlém z pozůstalosti Zdeňka Brožka s více jak tisíci figurkami ze sbírek Městského muzea Lanškroun a další betlémy, např. Hřebečský řezbářky Jarmily Haldové s lanškrounskými motivy, vánoční vazby, vánoční stromečky ozdobené přírodninami, dřevěné hračky Zdeňka Bukáčky, nositele tradic z Krouny, a obrazy Jiřího Křiklavy. Podrobný program všech akcí, které budou s adventem v Lanškrouně spojeny, naleznete na internetových stránkách www.lanskroun.eu v sekci Pozvánky. Již nyní se můžete s programem seznámit a společně s námi se těšit na blížící se advent 2011. Drahomíra Lišková, referentka kanceláře starosty a tajemníka

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.6.

Spolupráce s Čínou nesmí být jen prostou výměnou delegací, říká hejtman Netolický

Cesta představitelů regionu Fengxian byla plánována ve spolupráci s krajským zastupitelem Václavem Snopkem. „Cestu jsme dlouhodobě zvažovali a snažíme se najít platformu pro možnou spolupráci nejen v oblasti hospodářství, ale například také studentské výměny či spolupráce sportovních oddílů, jelikož v Číně jsou v současné době na vzestupu hokej či fotbal,“ uvedl Václav Snopek.

Společnost celý článek
18.10.

Pardubice OZP Čokoládový Festival 2017

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Márek Vaňa, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: čokoládové pralinky s moučnými červy, dyňová polévka s bílou čokoládou v suchém ledu nebo vanilková krupicová kaše z espumy s čokoládovým sněhem.

Společnost celý článek
4.8.

160 let od narození barona Artura Krause

Kraus také přeložil pravidla tenisu, na zahradě svého domu uspořádal první tenisový turnaj, není bez zajímavosti, že baron A. Kraus vlastnil řidičský průkaz na velocipedu s číslem jedna, jako první v Pardubicích jezdil na motocyklu, jako první ve městě vlastnil psací stroj či fonograf, předchůdce pozdějších gramofonů.

Společnost celý článek
9.9.

Studenti Univerzity Pardubice otevírají 6. sezónu Kavárny Universitas

Přestože na Zemi žijí stovky tisíc druhů kvasinek, o většině z nich nevíme skoro nic. Obvykle se vyskytují v půdě, na listech rostlin nebo kolonizují hmyz. Jen asi pro tisíc z těchto druhů máme alespoň taxonomický popis. Například pekařskou kvasinku, droždí, zná každý. A nejen z kuchyně či pivovaru. Je také důležitým modelovým organizmem, využívaným pro výzkum v laboratořích celého světa.

Společnost celý článek
22.8.

Cyklisté v Pardubicích vyjezdili 16535 korun pro handicapované

Peníze pomohou handicapovaným lidem, kteří by se chtěli věnovat cyklistice, ale nemají peníze na potřebné vybavení. Patronem projektu je paralympijský šampion Jiří Ježek.

Společnost celý článek
3.3.

Nemocnice Pardubického kraje zeštíhlila management

Ústí nad Orlicí, Svitavy a Litomyšl bude řídit bývalý ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, MBA. Jedním z jeho cílů je optimalizovat náklady a centralizovat drahé provozy, u nichž je potřeba počítat s většími investicemi a vyššími nároky na počet personálu. „Chci nastolit prostředí, které umožní co nejlepší spolupráci lékařů a zdravotníků všech tří nemocnic,“ uvedl dále Tomáš Julínek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting