Lanškrounská kopa se blíží

20.8.

Lanškrounská kopa se blíží

Ve dnech 10. a 11. září proběhnou v Lanškrouně Městské slavnosti při příležitosti již 42. ročníku dálkového pochodu Lanškrounská kopa. Program začíná již tradičně v pátek v dopoledních hodinách vystoupením lanškrounských, ale i mimolanškrounských základních a mateřských škol. V 18 hodin na stejném pódiu, které je umístěno na náměstí J. M. Marků, začíná páteční večerní program. Vystoupí Jirka Hurych, bývalý člen lanškrounské kapely Dragon, dále skupina Pendl a vrcholem pátečního programu je od 21. hodiny vystoupení skupiny Fešáci s dcerou slavného otce Michaelou Tučnou. Sobotní program Městských slavností jistě zaujme každého hudebního fanouška. Hudební program na náměstí otevírá již ve 12 hodin skupina Lorgit, dále se představí kapely Big Band Lanškroun, Las Vegas, Kurtizány z 25. Avenue a další. Ve večerních hodinách se můžeme těšit na již tradiční ohňostroj. Celý program vyvrcholí vystoupením známé a jistě oblíbené kapely MIG 21 s frontmenem Jiřím Macháčkem. V pořadí již 42. ročník Lanškrounské kopy také začíná v pátek 10. září prezentací účastníků pochodu, která bude probíhat od 14 do 21 hodin a také v sobotu od 6.30 do startu pochodu na radnici na nám. J. M. Marků. Slavnostní start je naplánován na sobotu 11. září od 8.30 hodin také na nám. J. M. Marků. Ti, kteří se Lanškrounské kopy zúčastní, si mohou vybrat z pěších tras od 5 do 100 kilometrů nebo cyklotras od 20 do 110 kilometrů. Jednou z tras, která se osvědčila pořadatelům již při minulých ročnících, je trasa 15 kilometrů, kterou mohou účastníci zdolat na in-line bruslích. Klub českých turistů připravil opět i trasu pro osoby s omezenou schopností pohybu. Jménem pořadatelů a celého organizačního týmu jste všichni aktivní i ti méně zdatní sportovci srdečně zváni na letošní ročník Lanškrounské kopy. Více informací nejen o trasách naleznete na stránkách města Lanškroun www.lanskroun.eu a také na oficiálních stránkách Lanškrounské kopy www.lanskrounskakopa.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.1.

Hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Pošta je vedle obecního úřadu, fary a školy základem fungování každé obce,“ řekl hejtman Netolický.

Společnost celý článek
17.3.

Stromořadí Pardubického kraje

Cílem vyhlášené ankety je popularizovat aleje a stromořadí mezi veřejností jako přírodně kulturní a vlastivědnou hodnotu.

Společnost celý článek
15.11.

V Paláci Pardubice se rozsvítí vánoční světla

Těšíme se na vás v neděli 26. 11. od 16 do 18 hodin v Paláci Pardubice na hlavní pasáži poblíž infostánku.

Společnost celý článek
2.3.

Milan Hodek vybojovall na Grand Prix stříbrnou medaili

Na soutěžní klání se připravoval intenzivně téměř tři měsíce.

Společnost celý článek
11.8.

I medializace a obecný odsudek jsou trestem

Právě kvůli ukládaným nízkým trestům lze slyšet volání po jejich zvýšení.

Společnost celý článek
28.11.

V Bruselu pokřtí kalendář o Broumovských kostelích

„Dlouhodobě se snažíme oblast zviditelnit, protože rozhodně má co nabídnout a vydání kalendáře k takto významnému výročí proto bylo logickým krokem. Jsem rád, že ho veřejnosti poprvé můžeme ukázat zrovna v Bruselu, kde jsme před čtyřmi lety s pomocí Broumovsku začali,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který akci k představení kalendáře organizuje a podílel se i na jeho vzniku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting