Lázně Velichovky se přátelí s Neziskovkou roku!

13.7.

Lázně Velichovky se přátelí s Neziskovkou roku!

Lázně Velichovky spolupracují s pekárnou NA PLECHU, ve které pracují mentálně postižení a duševně nemocní pekaři v regulérním pracovním poměru. Pekárna NA PLECHU patří pod organizaci Láry Fáry o.p.s., která je spojena se sdružním Pferda. V roce 2014 získalo sdružení prestižní ocenění Neziskovka roku a s tímto titulem vstoupilo do jedenáctého roku svého působení v Královéhradeckém kraji. " Jsme rádi, že jsme s pekárnou NA PLECHU navázali spolupráci. Snažíme se podpořit projekt, který má smysl a naším cílem byla i lokální spolupráce, rozvoj regionu. Rozhodla hlavně kvalita výrobků, které nám pekárna dodává. Jejich levandulové sušenky nás prostě okouzlily a musíme uznat, že jsou jedinečné“, říká jednatelka provozující společnosti Lázní Velichovky 1897 s.r.o., Alena Řípová.

Přátelství mezi Lázněmi s více jak stoletou tradicí a moderní sociální firmou? Ano, je to možné. Vzájemná regionální podpora dvou stabilních a prosperujících firem, hotelu K-Triumf a pekárny NA PLECHU, motivovala ke spolupráci s pekárnou i Lázně Velichovky. Pekárna NA PLECHU je sociální firma, která zaměstnává pekaře s mentálním postižením nebo duševním onemocněním v regulérním pracovním poměru. Pekárna patří pod organizaci Láry Fáry o.p.s., která je spojena se sdružením Pferda. Obě organizace spolu vytvořily celkem 7 projektů a v Královéhradeckém kraji fungují již od roku 2004. V roce 2014 obdrželo sdružení Pferda prestižní ocenění Neziskovka roku. Oproti tomu jsou zde Lázně Velichovky, které byly založeny už v roce 1897 a mají tedy více jak stoletou tradici. Slogan Lázní, “ Přátelství prověřené staletími ”, funguje. Lázně se snaží oživit prvorepublikovou tradici a důležitým aspektem je i právě zmíněné slovo “přátelství”. Lázně navázaly regionální spolupráci se sociální firmou pekárna NA PLECHU, která se snaží o kvalitní, originální a co nejvíce přírodní pekařské produkty. Lázně Velichovky, hotel K-Triumf a pekárna NA PLECHU jdou příkladem, jak může být motivující vzájemná podpora. Hotel K-Triumf stejně jako Lázně Velichovky, svým nově přijíždějícím hostům věnuje uvítací balíček levandulových sušenek z pekárny NA PLECHU. Lázně i hotel tak mile upozorňují své hosty, že i oni sami se podílejí na zaměstnávání hedikepovaných pekařů, tím, že přijeli.

To, že slogan Lázní “Přátelství prověřené staletími” není náhodný, dokazují i milé komentáře na facebookovém profilu Lázní. Během posledního měsíce se na něm našlo mnoho ztracených, lázeňských přátelství z dob dávno minulých. Nebo naopak, nová přátelství vznikla. “ Byla jsem velmi překvapena milými reakcemi znovu objevených přátel na našem facebookovém profilu. Svým způsobem mne to i dojalo. Naše práce je smysluplná, léčí, pomáhá a hlavně dělá radost”, dodává jednatelka Lázní Velichovky 1897 s.r.o., Alena Řípová.

Lázně Velichovky nezahálí ani co se letního kulturního programu týče. Hosté Lázní se mohou prakticky každý den těšit na jiný kulturní program a s ním spojené zážitky. Nově jsou pro hosty Lázní přichystány speciální výlety za památkami. Z kulturního programu zmiňme například klavírní koncerty, cestopisné přednášky nebo různorodé zábavné pořady. Na klavír z roku 1940 si v Masarykově domě může zahrát každý, kdo to umí. Lázně se tak připojily ke kulturní akci, která probíhá v rámci celé České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.9.

V mateřské škole v Popkovicích skončila další etapa modernizace

Rekonstrukce popkovické mateřské školy začala v červnu, trvala 16 týdnů a stála zhruba 7,2 milionu korun (včetně DPH). Dodavatelská firma Marhold během nich nahradila stará okna a dveře novými, s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, vyměnila v budově rozvody médií a provedla řadu drobných dispozičních změn, jejichž výsledkem je i zlepšení hygienických podmínek v budově.

Společnost celý článek
18.6.

CD PIRATE SWING BANDU S QUEEN SBÍRÁ ÚSPĚCHY PO CELÉ PLANETĚ

Nahrávka Man From Manhattan, za níž stojí pardubická kapela Pirate Swing Band a na které zpívá slavný frontman světoznámé skupiny Queen Freddie Mercury a na kytaru hraje jeho parťák z kapely Brian May, stále sbírá úspěchy po celé planetě!

Společnost celý článek
1.7.

Náměstek primátora Jakub Rychtecký popřál dětem hezké prázdniny

„Byl jsem spolu s paní ředitelkou pozdravit prvňáčky a také žáky 8. třídy se sportovním zaměřením. Zároveň jsem si také prohlédl opravenou školní družinu, kterou platilo město.

Společnost celý článek
11.7.

V horkých letních dnech město svlaží kropicí vozy

Kropení probíhá vždy po celou dobu setrvávajícho tropického počasí a v případě poklesu a opětovného nárůstu teplot je obnoveno. Jeho smyslem je především zvlhčení vzduchu, snížení prašnosti a ochlazení povrchů komunikací.

Společnost celý článek
13.1.

TechnoPark je dobrý projekt, prohlásil hejtman Martínek

TechnoPark i jeho samotné technické řešení mne velmi příjemně překvapilo.

Společnost celý článek
31.1.

Hydraulická clona poběží v Transportě i letos

Clona je v provozu už od roku 2004 a Pardubický kraj stála nemalé prostředky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting