Lázně Velichovky se přátelí s Neziskovkou roku!

13.7.

Lázně Velichovky se přátelí s Neziskovkou roku!

Lázně Velichovky spolupracují s pekárnou NA PLECHU, ve které pracují mentálně postižení a duševně nemocní pekaři v regulérním pracovním poměru. Pekárna NA PLECHU patří pod organizaci Láry Fáry o.p.s., která je spojena se sdružním Pferda. V roce 2014 získalo sdružení prestižní ocenění Neziskovka roku a s tímto titulem vstoupilo do jedenáctého roku svého působení v Královéhradeckém kraji. " Jsme rádi, že jsme s pekárnou NA PLECHU navázali spolupráci. Snažíme se podpořit projekt, který má smysl a naším cílem byla i lokální spolupráce, rozvoj regionu. Rozhodla hlavně kvalita výrobků, které nám pekárna dodává. Jejich levandulové sušenky nás prostě okouzlily a musíme uznat, že jsou jedinečné“, říká jednatelka provozující společnosti Lázní Velichovky 1897 s.r.o., Alena Řípová.

Přátelství mezi Lázněmi s více jak stoletou tradicí a moderní sociální firmou? Ano, je to možné. Vzájemná regionální podpora dvou stabilních a prosperujících firem, hotelu K-Triumf a pekárny NA PLECHU, motivovala ke spolupráci s pekárnou i Lázně Velichovky. Pekárna NA PLECHU je sociální firma, která zaměstnává pekaře s mentálním postižením nebo duševním onemocněním v regulérním pracovním poměru. Pekárna patří pod organizaci Láry Fáry o.p.s., která je spojena se sdružením Pferda. Obě organizace spolu vytvořily celkem 7 projektů a v Královéhradeckém kraji fungují již od roku 2004. V roce 2014 obdrželo sdružení Pferda prestižní ocenění Neziskovka roku. Oproti tomu jsou zde Lázně Velichovky, které byly založeny už v roce 1897 a mají tedy více jak stoletou tradici. Slogan Lázní, “ Přátelství prověřené staletími ”, funguje. Lázně se snaží oživit prvorepublikovou tradici a důležitým aspektem je i právě zmíněné slovo “přátelství”. Lázně navázaly regionální spolupráci se sociální firmou pekárna NA PLECHU, která se snaží o kvalitní, originální a co nejvíce přírodní pekařské produkty. Lázně Velichovky, hotel K-Triumf a pekárna NA PLECHU jdou příkladem, jak může být motivující vzájemná podpora. Hotel K-Triumf stejně jako Lázně Velichovky, svým nově přijíždějícím hostům věnuje uvítací balíček levandulových sušenek z pekárny NA PLECHU. Lázně i hotel tak mile upozorňují své hosty, že i oni sami se podílejí na zaměstnávání hedikepovaných pekařů, tím, že přijeli.

To, že slogan Lázní “Přátelství prověřené staletími” není náhodný, dokazují i milé komentáře na facebookovém profilu Lázní. Během posledního měsíce se na něm našlo mnoho ztracených, lázeňských přátelství z dob dávno minulých. Nebo naopak, nová přátelství vznikla. “ Byla jsem velmi překvapena milými reakcemi znovu objevených přátel na našem facebookovém profilu. Svým způsobem mne to i dojalo. Naše práce je smysluplná, léčí, pomáhá a hlavně dělá radost”, dodává jednatelka Lázní Velichovky 1897 s.r.o., Alena Řípová.

Lázně Velichovky nezahálí ani co se letního kulturního programu týče. Hosté Lázní se mohou prakticky každý den těšit na jiný kulturní program a s ním spojené zážitky. Nově jsou pro hosty Lázní přichystány speciální výlety za památkami. Z kulturního programu zmiňme například klavírní koncerty, cestopisné přednášky nebo různorodé zábavné pořady. Na klavír z roku 1940 si v Masarykově domě může zahrát každý, kdo to umí. Lázně se tak připojily ke kulturní akci, která probíhá v rámci celé České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Tajní „kontroloři“ testovali krajské úředníky

Nebojte se vyrazit na Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Společnost celý článek
6.4.

Noví ředitelé jednotlivých nemocnic NPK Štěpánka Fraňková a Tomáš Julínek se v pondělí 3. dubna 2017 oficiálně ujali svých funkcí.

Pro Štěpánku Fraňkovou je propojení a společné fungování nemocnic velkou výzvou a logickým krokem: „Naším cílem musí být zabezpečení co nejkvalitnější zdravotní péče pro občany našeho kraje. Již nyní v případě dlouhých čekacích dob na operaci v Pardubicích nabízíme pacientům zákrok stejnou technologií a postupem například v Litomyšli, kde jsou výrazně kratší čekací doby. Řada pacientů na tuto nabídku reflektuje, což je jeden z příkladů možné spolupráce i do budoucna. Je nutné daleko intenzivněji zapojit do fungování nemocnic zaměstnance a hledat s nimi nová řešení.“

Společnost celý článek
7.6.

Kraj pořádá sbírku čisticích prostředků. Zapojte se i vy

„Právě v prvních dnech po opadnutí povodní bude potřeba obrovské množství nářadí a prostředků na úklid. Kromě svých kolegů a spolupracovníků chci poprosit o pomoc veřejnost,“ prohlásil Martin Netolický a pokračoval: „Spustili jsme také na našem portálu webovou stránku: www.pardubickykraj.cz/povodne-2013, kde lidé najdou informace o všech možnostech, jak se do pomoci zapojit.“

Společnost celý článek
26.9.

Pardubická lentilka vítá podzim v nové zahradě

Ředitelka Lentilky Gabriela Bělková neskrývá spokojenost s výsledkem rekonstrukce. Nejvíc ji těší, že zahrada ve své nové podobě není jen hezkým místem na pohled, ale že svými prvky pomáhá dětem rozvíjet jejich smyslové vnímání.

Společnost celý článek
20.9.

Megalomanské stavby s nejistým výsledkem nesmí brzdit rozvoj měst a obcí, říká hejtman Netolický

Kanál Dunaj – Odra – Labe patří mezi nejsledovanější infrastrukturní stavby, avšak jeho realizace, pakliže vůbec, je stále velmi daleko. Možné varianty vedení kanálu však brzdí rozvoj měst a obcí v regionu. Z toho důvodu jednali hejtman Martin Netolický a krajská radní pro oblast regionálního rozvoje Hana Štěpánová se starostkou České Třebové Magdalénou Peterkovou.

Společnost celý článek
22.12.

Žák z Pardubic byl oceněn z fondu J. Heyrovského

Mezi předávajícími akademickými funkcionáři pak byl i Michael Heyrovský,

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting