Lékaři Porodnicko-gynekologické kliniky v Dublinu

5.6.

Lékaři Porodnicko-gynekologické kliniky v Dublinu

Lékaři Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. představili svou práci v irském Dublinu. Přednosta kliniky doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., a Dr. Med. Germund Hensel se aktivně zúčastnili 38. kongresu Mezinárodní urogynekologické asociace IUGA.


     Akce se konala na přelomu května a června v moderním kongresovém centru The Convention Centre ve Spencerových docích v irské metropoli. Zástupci Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice se do programu kongresu zapojili prací nazvanou „Video: Vaginal vault suspension according to Williams and Richardson“.
     „Naše práce se zabývá netradičním závěsem vypadlého poševního pahýlu za fasciální pruhy,“ uvedl docent Košťál. „Její význam spočívá především ve využití vlastních tkání pacientky namísto umělých implantátů. Kromě ekonomického efektu nehrozí zejména žádná reakce na cizorodý materiál,“ dodal přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice.


     Pardubičtí lékaři v Dublinu prezentovali výsledky své práce. Tento typ operace provádějí poměrně často na klinice. „Provedli jsme u nás již třicet těchto operací s vynikajícím efektem,“ uvedl docent Košťál. „Byli jsme rádi, že jsme mohli tuto naši práci prezentovat na mezinárodním fóru. A naopak jsme si přivezli mnoho nových poznatků a námětů do další činnosti Porodnicko-gynekologické kliniky

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Senátor Šilar pořádá konferenci o letním času

Petr Šilar proto pořádá v půlce května veřejné senátní slyšení o změně letního času.

Společnost celý článek
19.8.

O pokutě městu by neměly rozhodovat obvody

Za delikt, motivovaný snahou zajistit do září dostatek míst ve školkách, se představitelé města omluvili.

Společnost celý článek
17.3.

Velká LEGO stavební show vypukne již tuto sobotu v OC Futurum Hradec Králové

Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na hrdiny legendární filmové série Star Wars, LEGO Friends Emmu a Olivii, sochy s tematikou draků, ninjů a mnohé další. Výstava obsahuje také tematický fotokoutek, interaktivní a pohyblivé exponáty nebo vitríny s hlavami celebrit. Denně je navíc zdarma v provozu herní zóna plná kostek, dílků a součástek pro tříbení fantazie, a to od 11 do 18 hodin v prvním patře vedle kavárny Galery Cafe.

Společnost celý článek
27.2.

Kraj podpořil tradiční lidovou kulturu i postupové přehlídky

Na území Pardubického kraje jsou každoročně pořádány krajské postupové a národní přehlídky v oblasti kultury. Tyto přehlídky vyhlašuje prostřednictvím svých organizací Ministerstvo kultury. „Financování přehlídek je zajištěno z části granty ministerstva, dotací Pardubického kraje a z vlastních prostředků jednotlivých pořadatelů. V krajském rozpočtu máme na tento účel pro rok 2017 celkovou částku 330 tisíc korun, některé položky musí ještě posoudit zastupitelé,“ řekl Línek.

Společnost celý článek
7.5.

Konference „Pardubice pro Izrael“

V pátek 4. května 2007 přijal vicehejtman Roman Línek pana Johannese Gerloffa, německého žurnalistu žijícího v Izraeli.

Společnost celý článek
3.10.

A je to....

Zákazníkům z těchto obcí přinášejí více jak 2000 položek hlavně čerstvého sortimentu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting