Lékaři Porodnicko-gynekologické kliniky v Dublinu

5.6.

Lékaři Porodnicko-gynekologické kliniky v Dublinu

Lékaři Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. představili svou práci v irském Dublinu. Přednosta kliniky doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., a Dr. Med. Germund Hensel se aktivně zúčastnili 38. kongresu Mezinárodní urogynekologické asociace IUGA.


     Akce se konala na přelomu května a června v moderním kongresovém centru The Convention Centre ve Spencerových docích v irské metropoli. Zástupci Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice se do programu kongresu zapojili prací nazvanou „Video: Vaginal vault suspension according to Williams and Richardson“.
     „Naše práce se zabývá netradičním závěsem vypadlého poševního pahýlu za fasciální pruhy,“ uvedl docent Košťál. „Její význam spočívá především ve využití vlastních tkání pacientky namísto umělých implantátů. Kromě ekonomického efektu nehrozí zejména žádná reakce na cizorodý materiál,“ dodal přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice.


     Pardubičtí lékaři v Dublinu prezentovali výsledky své práce. Tento typ operace provádějí poměrně často na klinice. „Provedli jsme u nás již třicet těchto operací s vynikajícím efektem,“ uvedl docent Košťál. „Byli jsme rádi, že jsme mohli tuto naši práci prezentovat na mezinárodním fóru. A naopak jsme si přivezli mnoho nových poznatků a námětů do další činnosti Porodnicko-gynekologické kliniky

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.1.

Výroční zpráva o krizovém řízení v roce 2006

Oddělení krizového řízení kanceláře hejtmana Krajského úřadu Pardubického kraje zpracovalo výroční zprávu.

Společnost celý článek
4.4.

Historicky ojedinělá obnova vozového parku

Ředitel ZZS je přesvědčený, že jedinou finančně, personálně a celostátně osvědčenou cestou byl přechod na dvoučlenné posádky.

Společnost celý článek
7.9.

Památky se opět otevřou, poprvé i pardubické krematorium

Všechny objekty, s výjimkou Zelené brány, bude možno navštívit zdarma.

Společnost celý článek
22.2.

Město pronajme již stý startovací byt

Projekt startovacího bydlení pro mladé vstupuje v Pardubicích do svého čtvrtého roku. Na jaře získá svůj nový domov již stý nájemník, kterému městský byt pomůže k osamostatnění. Město letos opět nabídne mladým rodinám i jednotlivcům čtyřletý pronájem 25 malometrážních bytů za zvýhodněné nájemné.

Společnost celý článek
12.5.

Krok za krokem běžíme pro život!

Letošním cílem je překonat dvoumilionový rekord z minulého ročníku a vybrat 3 miliony korun.

Společnost celý článek
24.8.

Skvost Kolína: Nový židovský hřbitov

Významnou součástí hřbitova je první památník obětí holocaustu, který vznikl ihned po druhé světové válce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting