Lesní slavnost na Čertově skalce

4.9.

Lesní slavnost na Čertově skalce

Lesní slavnost na Čertově skalce

A tak vzniká nová tradice, tradice setkání v příjemném přírodním prostředí nedaleko města Chrudimi, zvaná Lesní slavnost. Bližší místní určení ji dala nedaleká Čertova skalka, typický přírodní útvar v Městských lesích na Podhůře. Po loňské premiéře se letos tedy již podruhé bude konat tato příjemná a snad i trochu poučná akce na sklonku léta o druhé zářijové neděli, tedy 9. září 2007 od 14 hodin. Organizátoři akce zvou návštěvníky podívat se na místo, kde bude v příštím roce stát rozhledna. Zájemci se dozvědí vše o její přípravě, plánech i o vlastní stavbě. Projdou se Lesní stezkou s ředitelem Městských lesů a za jeho odborného výkladu. K dobré pohodě zahraje trampská skupina Chrpa. Pro děti je připravena skákací matrace a pro všechny občerstvení a ukázky lidových řemesel. Pokud nevíte, jak se tam dostat a nechcete šlapat po silnici pěšky, můžete využít letní autobusovou linku Chrudim – Podhůra, která Vás dopraví téměř až na místo. Spoj odjíždí z autobusového nádraží v Chrudimi ve 13.40 hodin. Pro cestu zpět můžete opět využít autobus v 16.12 hodin ze stanice Podhůra.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

Andrlův Chlum: jen Nejtvrdší hasič přežívá!

Vlastní trať je dimenzována vždy pouze pro jednoho soutěžícího, takže ti budou startovat postupně v pětiminutových intervalech.

Společnost celý článek
17.6.

Do divadla nejvýhodněji se sezónní abonentkou!

Vedle sezónních abonentních cyklů Východočeské divadlo nabízí i populární Kupónové předplatné, které umožňuje získat vstupenky se zajímavou slevou a zároveň dává divákům volnost při výběru titulu a dne představení dle vlastního zájmu. Koupí tohoto typu abonmá získáte 8 kupónů, které můžete vyměnit za vstupenky na 8 vámi vybraných představení z repertoáru Východočeského divadla (nevztahuje se na premiéry, zadaná představení, představení na venkovních scénách a představení hostujících souborů).

Společnost celý článek
26.4.

Děti z Pardubického kraje a známé osobnosti společně vytváří Recyklované pohádky

Do autorského psaní se zapojují například spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová, fotografka Sára Saudková, hudebník a výtvarník Milan Cais, herec Lukáš Hejlík nebo stand-up komik Karel Hynek. Projekt podporuje i spisovatel Michal Viewegh.

Společnost celý článek
12.11.

Univerzita Pardubice připravila speciální program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

V týdnu od 12. do 16. listopadu slaví státní svátek České republiky a připomíná historické listopadové události, které mají své vazby na vysokoškolskou půdu. Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997.

Společnost celý článek
4.2.

Speciální náramky ochrání před násilníky

Bezpečnostní opatření ve Svitavách navazuje na výsledky analýzy mimořádných událostí v nemocnici.

Společnost celý článek
20.7.

Trať Německý Brod - Pardubice na starých pohlednicích

V knize jsou historické pohlednice jak ze stavby, tak i z prvních let provozu této železniční tratě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting