Lesní slavnost na Čertově skalce

4.9.

Lesní slavnost na Čertově skalce

Lesní slavnost na Čertově skalce

A tak vzniká nová tradice, tradice setkání v příjemném přírodním prostředí nedaleko města Chrudimi, zvaná Lesní slavnost. Bližší místní určení ji dala nedaleká Čertova skalka, typický přírodní útvar v Městských lesích na Podhůře. Po loňské premiéře se letos tedy již podruhé bude konat tato příjemná a snad i trochu poučná akce na sklonku léta o druhé zářijové neděli, tedy 9. září 2007 od 14 hodin. Organizátoři akce zvou návštěvníky podívat se na místo, kde bude v příštím roce stát rozhledna. Zájemci se dozvědí vše o její přípravě, plánech i o vlastní stavbě. Projdou se Lesní stezkou s ředitelem Městských lesů a za jeho odborného výkladu. K dobré pohodě zahraje trampská skupina Chrpa. Pro děti je připravena skákací matrace a pro všechny občerstvení a ukázky lidových řemesel. Pokud nevíte, jak se tam dostat a nechcete šlapat po silnici pěšky, můžete využít letní autobusovou linku Chrudim – Podhůra, která Vás dopraví téměř až na místo. Spoj odjíždí z autobusového nádraží v Chrudimi ve 13.40 hodin. Pro cestu zpět můžete opět využít autobus v 16.12 hodin ze stanice Podhůra.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.9.

Lázně Bohdaneč: první dáma rozmlouvala s lázeňskými hosty

Pozorným průvodcem se vzácné návštěvě stal ředitel akciové společnosti Léčebné lázně Bohdaneč Rudolf Bubla.

Společnost celý článek
19.9.

Přírodní silou v období virových infekcí dýchacích cest a chřipkových vln. Které bylinky pomáhají?

Připravte se na nastupující podzim a změny počasí včas. Vsaďte na sílu přírody, která pomůže jak při posilování imunity, tak v období virových infekcí dýchacích cest a chřipkových vln. Jaké bylinky jsou v přírodní medicíně při ucpaném nosu, kašli nebo podráždění v krku nejúčinnější?

Společnost celý článek
25.10.

Start kotlíkových dotací se blíží, žádosti je nutné připravit k odeslání

Zatím je evidován značný rozdíl mezi počtem registrací a počtem žádostí finálně připravených k odeslání. Po kompletním a správném vyplnění formuláře žádosti, je nutné nejpozději do 30. října 2017 stisknout tlačítko „připravit k odeslání“. Žadatel následně obdrží e-mail s odkazem, na který klikne 31. října a otevře obrazovku pro samotné odeslání žádosti.

Společnost celý článek
31.10.

Akademie věd bude pokračovat ve výzkumu v dalších projektech ve spolupráci s Pardubickým krajem

Studie, zpracovaná Akademií věd ČR v roce 2010, však prokázala, že znečišťující látky vyskytující se ve vodárenské nádrži Hamry vznikají přirozenou cestou v lesním ekosystému. Kvalita odebírané surové vody z nádrže Hamry je proto nově srovnávána pomocí jiných ukazatelů a je tedy i nadále vhodná pro další vodárenské využití. Toto zásadní zjištění umožnilo znovuobnovení provozu úpravny vody a její následnou rekonstrukci.

Společnost celý článek
10.5.

Pardubický zámek má připravenu novinku.

Doba osvětlení zámku je od setmění, tj. od rozvícení veřejného osvětlení do 24hod. a od páté hodiny ranní do zhasnutí veřejného osvětlení. Celkové náklady na svícení za celý rok dosáhnou necelých sto tisíc korun.

Společnost celý článek
25.3.

Kraj přihlásí do nové výzvy programu Životní prostředí sedm velkých projektů na úspory energie

Rozhodnutí o podpoře projektů je možné očekávat do konce roku 2014, práce by pak mohly začít v příštím roce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting