Lesy ČR nabídnou stavební dřevo lidem, kteří přišli o dům

7.7.

Lesy ČR nabídnou stavební dřevo lidem, kteří přišli o dům

Lesy ČR nabídnou stavební dřevo lidem, kteří přišli o dům

Dozorčí rada Lesů ČR podpořila iniciativu vedení státního podniku zaměřenou na pomoc obyvatelům v oblastech postižených povodní. Lidem, které velká voda připravila o dům, podnik nabídne dřevo na výstavbu nového. Podmínkou je platný demoliční výměr. „Dozorčí rada se jednomyslně shodla, že vedle probíhající intenzivní práce na odstraňování následků povodně jde o další velmi potřebný způsob pomoci, kdy podnik může plně využít své možnosti. Návrh má naší plnou podporu, chceme, aby vedení podniku mohlo postupovat co nejrychleji,“ zdůrazňuje Viktor Blaščák, místopředseda dozorčí rady Lesů ČR. Lesy ČR chtějí nabídnout za režijní cenu 440 korun za m 3 (včetně DPH) buď 100 m 3 materiálu na celodřevěný dům, nebo 70 m 3 dřeva na montovanou stavbu, popřípadě 15 m 3 na vybudování nového krovu. „Ve čtvrtek jsme pro návrh získali plnou podporu dozorčí rady a ještě týž den odpoledne jsem o něm jednal s ministrem zemědělství, který jej uvítal. Ihned se pustíme do realizace,“ říká generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora. „Je osvědčenou pravdou, že kdo rychle dává, dvakrát dává. Proto vítám iniciativu vedení státního podniku Lesy ČR. Věřím, že pomůže našim spoluobčanům, které povodně postihly v nedávných dnech,“ poznamenává k tomu ministr zemědělství Jakub Šebesta. Hradec Králové 3. 7. 2009 Ing. Michal Kačena, MBA

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Krajská galerie nakoupila díla za tři miliony korun

Pardubický kraj od roku 2017 umožňuje Východočeské galerii významně rozšiřovat její sbírky. Zřídil pravidelný akviziční příspěvek, díky kterému může galerie spolufinancovat i státní dotace a postupně doplňovat mezery ve sbírkách. Rok 2018 byl z tohoto pohledu mimořádně úspěšný. Východočeská galerie rozšířila sbírky celkem o 21 děl za téměř tři miliony korun.

Společnost celý článek
25.9.

Krouhané zelí zkrátka v supermarketu nekoupíte!

O kvalitní kysané zelí je stále věší zájem. Lidé si je často nakládají sami doma.

Společnost celý článek
8.6.

Záložka Víte, jak chutná Baracuda nebo krokodýl? Na BOSCH FRESH FESTIVALU to zjistíte!

Tento styl zážitkové gastronomie pracuje s exotickými, ne příliš dostupnými typy mas a ingrediencí, které si v klasické restauraci běžně neobjednáte. V minulých letech se návštěvníci Bosch Fresh festivalu mohli setkat s úpravou medvěda, krajty nebo žáby a i letos bude menu velmi rozmanité.

Společnost celý článek
3.9.

Nový školní rok na ZŠ Studánka komplikuje stav stropů

Pro děti druhého stupně bude od 4. do 7. září vyhlášeno ředitelské volno.

Společnost celý článek
23.5.

Lanškrounské učiliště slaví 70 let. Kraj k výročí zmodernizoval učebny za 53 milionů

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Lanškrouně slaví. Důvodem je nejen 70 let od založení školy, ale také otevření moderních učeben za necelých 53 milionů korun. Investice Pardubického kraje byla spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu. Slavnostního dne se v Lanškrouně zúčastnili také hejtman Martin Netolický, radní pro evropské fondy, regionální rozvoj a inovace Hana Štěpánová a krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek, který na této škole v minulosti působil jako učitel a následně také jako ředitel.

Společnost celý článek
1.10.

Česko prezentovaly švejkovské pivo a svíčková

Polským turistům se představil také Pardubický kraj, který zastupovala Destinační společností Východní Čechy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting