Letadlo, které nedostihlo Indiana Jonese, přiletí na Aviatickou pouť

29.5.

Letadlo, které nedostihlo Indiana Jonese, přiletí na Aviatickou pouť

Do pestrého letového programu letošní Aviatické pouti je zařazeno také vystoupení letadla Pilatus P-2. Naprosté většině návštěvníků, kteří přijdou o víkendu 31. května a 1. června na pardubické letiště, bude dvoumístný Pilatus v německých válečných barvách asi povědomý, protože si zahrál hned v několika filmech. „Tím asi nejznámějším je film Indiana Jones a poslední křížová výprava, kde právě tento kus, který zavítá na Aviatickou pouť, bezúspěšně nahání hlavního hrdinu. Pří této scéně mimo jiné vletí do tunelu, urazí si křídla a na konci tunelu vybuchne. O tom, že se jednalo o vydařený filmový trik, se budou moci přesvědčit návštěvníci Aviatické pouti, kde se Pilatus P-2 představí v plné kráse.

Při pohledu na letadlo, které bylo pro filmové účely opatřeno fiktivní německou válečnou kamufláží, připomínající válečné Messerschmitty, by asi nikdo z návštěvníků netypoval stáří přes šest desítek let. Filmový Pilatus přiletí z Francie, ze sdružení Alpine Aviator Company, které je pravidelným návštěvníkům Aviatické pouti již také známé. V roce 2012 u nás sdružení předvedlo námořní letadlo TBM Avenger a repliku známého japonského stíhacího Zera,“ říká k filmovému Pilatusu Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti. 


Známý filmový Pilatus zpestří bohatý letový program, který je pro návštěvníky připraven na víkend 31. května a 1. června. Po oba dny je letiště otevřeno od osmi hodin, ale i tak, jako v případě jiných velkých akcí, je třeba, aby návštěvníci naplánovali příjezd s ohledem na dopravní situaci, nebo ještě lépe využili kyvadlovou železniční a autobusovou dopravu. 
Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.6.

Nádraží střeží sofistikovaný kamerový systém

Pardubické nádraží má moderní kamerový systém. Přišel zhruba na 400 tisíc korun.

Společnost celý článek
21.8.

Zpátky do školy s Palácem Pardubice a Michalem Nesvadbou

Obchodní centrum Palác Pardubice již tradičně připravuje pro všechny školáky akci Zpátky do školy, která tentokrát proběhne v pátek 30. srpna od 14 do 17 hodin. Nejenom školáci si mohou užít představení Michala Nesvadby, Školu kouzel, ale také si zasoutěžit o zajímavé ceny.

Společnost celý článek
20.8.

Krajem zřizované “základky“ budou sloučeny

Školy v nemocnicích i nadále zůstanou, budou mít pouze společné vedení a ekonomické agendy se školami, s nimiž budou sloučeny.

Společnost celý článek
18.3.

Zlatý erb opět získal Lanškroun – letos dokonce dvakrát

Hodnocení provedli studenti a doktorandi ústavu systémového inženýrství a informatiky z ekonomicko-správní fakulty Univerzity Pardubice v rámci výukového programu.

Společnost celý článek
14.3.

Gotické opevnění Poličky je opět otevřeno veřejnosti

Jako mávnutím kouzelného proutku se tak během okamžiku návštěvník vrátí do dob králů, královen a udatných rytířů, kteří chránili svá obydlí před nepřáteli. Zblízka uvidí, jaké nepohodlí jim ochrana města přinášela, nebo jaké zbraně používali.

Společnost celý článek
14.10.

CASTING ČESKÉ MISS míří opět DO PALÁCE PARDUBICE!

„V rámci castingu vybere odborná porota v Paláci Pardubice přibližně 50 dívek, které postoupí do semifinále. Věřím, že to bude zajímavá a napínavá podívaná a to i proto, že castingem bude provázet oblíbený moderátor a pardubický patriot Pavel Cejnar,“ říká Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting