Letem světem s handicapem aneb den dětí s dobrovolníky

12.6.

Letem světem s handicapem aneb den dětí s dobrovolníky

V pátek 13. června od 9:00 do 14:00 proběhne na náměstí před ZŠ Bratranců Veverkových i v jejím areálu oslava Dne dětí. Akci s názvem Letem světem s handicapem aneb Den dětí s dobrovolníky pořádá Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem a ZŠ Bratranců Veverkových.

Nad událostí s netradičním názvem převzali záštitu místopředsedkyně Senátu PČR a ředitelka školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, primátorka města Pardubice Štěpánka Fraňková a Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor. „Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje pořádá každoročně několik dětských dnů, letošnímu pardubickému jsme chtěli dodat i osvětový charakter. Zábavnou formou proto spojíme světy dětí se světem handicapovaných,“ nastiňuje náplň dne radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

     A na co se tedy můžeme na Dni dětí těšit? „Neziskové organizace a dobrovolníci připraví pro děti úkoly, do kterých se samy aktivně zapojí. Jejich společným tématem bude překonávání handicapů a bariér. Smyslem tak je zažít na vlastní kůži, jaké to je být limitován a jaký je běžný život handicapovaných osob,“ upřesnila náplň Dne dětí senátorka a místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka Miluše Horská. Odzkoušet si ovšem můžeme i netradiční sporty, ve kterých handicapovaní vynikají. Sportovní družstvo TJ Léčebna Košumberk nás naučí hrát Bocciu a přiveze také závěsný kuželník, okusíme jízdu na handbike a tricyklu nebo zažijeme paralympijskou úpravu atletické disciplíny vrh koulí. Stejně tak si s občanským sdružením Nezlomení zahrajeme stolní tenis na vozíku. Obecně prospěšná společnost Křižovatka handicap centrum a Česká abilympijská asociace připraví dvě speciální dráhy s překážkami, které budou děti a všichni účastníci zdolávat na vozíčku. Česká abilympijská asociace nabídne také kavárnu pro chvíle oddychu, které si lze zpříjemnit i zdravými pokrmy z jídelny Pohanka. Během dne se děti naučí také základům znakové řeči, odezírání ze rtů, potrénují svou paměť, soustředění i jemnou motoriku.

Všichni sportovní fanoušci budou mít možnost získat podpis hráčů pardubického hokejového klubu Petra Sýkory a Libora Pivka, u stánku klubu bude připravena také soutěž ve střelbě na branku. Sportovní nadšenci se dále setkají s pardubickými basketbalisty a zahází si s nimi společně na koš. Střelbu na koš si připravilo i družstvo WBS Pardubice, v jejich případě si porovnáme jaké to je, hrát basketbal na kolečkovém křesle. Představí se také Radek Procházka, medailista z Paralympijských her v Pekingu a Londýně, kde uspěl ve hře Boccia, s níž se v průběhu dne seznámíme.

O kulturní program se svými tanečními vystoupeními postarají žáci Základní školy a Praktické školy Svítání, o.p.s., a děti navštěvující obecně prospěšnou společnost Kroužky ČR – východní Čechy. Hudebně-rytmickými vystoupeními a „hudební dílnou“ dále zaujmou klienti Denního stacionáře MIREA, o. p. s.

     Na akci jsou také srdečně zváni všichni rodiče i prarodiče. Pátek třináctého tak letos bude ideálním zpestřením života pro celou rodinu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.12.

Východočeské divadlo k Vánocům nadělí Živý obraz

Živý obraz pojednává o Michaelovi a Vilmě, přepracovaném manželském páru, jehož problémy má vyřešit angažmá uklízečky Natalji, jež se postupně stává nepostradatelnou součástí rodiny. Funguje jako trpělivý zpovědník, hromosvod všech konfliktů a zároveň jako vysněná performerka konceptuálního umělce a Vilmina šéfa Serge Haulupy.

Společnost celý článek
19.4.

TECHNOhrátky v Chrudimi přivítaly 5000. žáka

Na jubilanta čekaly zajímavé ceny v podobě knihy, sady nářadí a přenosné nabíječky od organizátorů, krajské Hospodářské komory i vedení SPŠ Chrudim. Zajímavostí je, že přesně před rokem pořadatelé TECHNOhrátek v SPŠ Chrudim registrovali také 3000. školáka.

Společnost celý článek
4.8.

Startovací bydlení se osvědčilo

Z prvního hodnocení, které zpracovali studenti Univerzity Pardubice, vyplynulo, že dvě třetiny lidí, kteří v Pardubicích bydlí v bytech se zvýhodněným nájemným, chce ve městě zůstat i poté, co jim nájem v městských bytech skončí. O projekt mají zájem další města.

Společnost celý článek
3.6.

Kraj ukončil úhradu regulačních poplatků

Vzhledem k povolební situaci lze předpokládat, že poslanci v nejbližší době tento problém nevyřeší.

Společnost celý článek
18.9.

Vysokomýtské náměstí opět po roce ožívá mladými stavaři

Na soutěž zveme žáky základních škol, kteří si mohou vyzkoušet některé řemeslné dovednosti, jako jsou omítání zdi, práce se dřevem, pájení a podobně.

Společnost celý článek
14.5.

Investiční akce v dopravě

Dvě výběrová řízení na dodavatele, tři investiční záměry a třikrát zadání zakázky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting