Letem světem s handicapem aneb den dětí s dobrovolníky

12.6.

Letem světem s handicapem aneb den dětí s dobrovolníky

V pátek 13. června od 9:00 do 14:00 proběhne na náměstí před ZŠ Bratranců Veverkových i v jejím areálu oslava Dne dětí. Akci s názvem Letem světem s handicapem aneb Den dětí s dobrovolníky pořádá Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem a ZŠ Bratranců Veverkových.

Nad událostí s netradičním názvem převzali záštitu místopředsedkyně Senátu PČR a ředitelka školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, primátorka města Pardubice Štěpánka Fraňková a Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor. „Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje pořádá každoročně několik dětských dnů, letošnímu pardubickému jsme chtěli dodat i osvětový charakter. Zábavnou formou proto spojíme světy dětí se světem handicapovaných,“ nastiňuje náplň dne radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

     A na co se tedy můžeme na Dni dětí těšit? „Neziskové organizace a dobrovolníci připraví pro děti úkoly, do kterých se samy aktivně zapojí. Jejich společným tématem bude překonávání handicapů a bariér. Smyslem tak je zažít na vlastní kůži, jaké to je být limitován a jaký je běžný život handicapovaných osob,“ upřesnila náplň Dne dětí senátorka a místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka Miluše Horská. Odzkoušet si ovšem můžeme i netradiční sporty, ve kterých handicapovaní vynikají. Sportovní družstvo TJ Léčebna Košumberk nás naučí hrát Bocciu a přiveze také závěsný kuželník, okusíme jízdu na handbike a tricyklu nebo zažijeme paralympijskou úpravu atletické disciplíny vrh koulí. Stejně tak si s občanským sdružením Nezlomení zahrajeme stolní tenis na vozíku. Obecně prospěšná společnost Křižovatka handicap centrum a Česká abilympijská asociace připraví dvě speciální dráhy s překážkami, které budou děti a všichni účastníci zdolávat na vozíčku. Česká abilympijská asociace nabídne také kavárnu pro chvíle oddychu, které si lze zpříjemnit i zdravými pokrmy z jídelny Pohanka. Během dne se děti naučí také základům znakové řeči, odezírání ze rtů, potrénují svou paměť, soustředění i jemnou motoriku.

Všichni sportovní fanoušci budou mít možnost získat podpis hráčů pardubického hokejového klubu Petra Sýkory a Libora Pivka, u stánku klubu bude připravena také soutěž ve střelbě na branku. Sportovní nadšenci se dále setkají s pardubickými basketbalisty a zahází si s nimi společně na koš. Střelbu na koš si připravilo i družstvo WBS Pardubice, v jejich případě si porovnáme jaké to je, hrát basketbal na kolečkovém křesle. Představí se také Radek Procházka, medailista z Paralympijských her v Pekingu a Londýně, kde uspěl ve hře Boccia, s níž se v průběhu dne seznámíme.

O kulturní program se svými tanečními vystoupeními postarají žáci Základní školy a Praktické školy Svítání, o.p.s., a děti navštěvující obecně prospěšnou společnost Kroužky ČR – východní Čechy. Hudebně-rytmickými vystoupeními a „hudební dílnou“ dále zaujmou klienti Denního stacionáře MIREA, o. p. s.

     Na akci jsou také srdečně zváni všichni rodiče i prarodiče. Pátek třináctého tak letos bude ideálním zpestřením života pro celou rodinu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.11.

Policie vás žádá: pomozte objasnit vraždu

Na sobě měl mít hledaný tmavou bundu, pravděpodobně s šedým zdobením, a tmavé kalhoty, na zádech pak batoh.

Společnost celý článek
20.6.

V Pasíčkách zachránili čápa i mládě

Po zlepšení jeho stavu byl k doléčení umístěn mezi kolegy do čapí voliéry. Na prvním snímku je možné vidět čápa na bidle s ještě vyvěšeným křídlem a hojícím se zraněním.

Společnost celý článek
30.10.

Východočeské muzeum připravilo novou výstavu o vývoji psaní v dějinách

Právě na základě vývoje psacích pomůcek a psacích látek, ať už mluvíme o starověkých hliněných či voskových tabulkách s dřevěnými pisátky nebo moderní elektronice v podobě tabletů se styly, se výstava pokusí přiblížit kulturu psaní v dějinách.

Společnost celý článek
15.11.

Příprava Vánoc je v plném proudu

Zaměstnanci instalují slavnostní osvětlení na devět stromů z nichž dva jsou řezané.

Společnost celý článek
28.1.

Zdechovský: Nebezpečné lahve na šlehačku musíme řešit na úrovni EU a chtít po Číně náhrady

Praha, Brusel – Mezi lidmi v EU stále kolují až deseti tisíce nebezpečných lahví na šlehačku s plastovou hlavicí. Do evropské databáze nebezpečných výrobků RAPEX se čínský výrobek dostal už v roce 2012, a to na podnět Francie, kde pod tlakem roztržený plast zabil několik lidí. Nové případy vážných zranění nyní máme i v Česku.

Společnost celý článek
10.7.

Letní kino musí ustoupit stavbařům

Letní kino zůstane v Tyršových sadech pravděpodobně do 19. července. Poté se bude muset stěhovat na louku vedle skateparku. Již se zde jednu sezonu promítalo, takže to mají organizátoři i diváci vyzkoušené. Nechceme lidem brát promítání pod letní oblohou, proto jsme předem připravili i tuto záložní variantu, se kterou provozovatel souhlasil.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting