Letiště Pardubice – jeho vliv na životní prostředí

1.2.

Letiště Pardubice – jeho vliv na životní prostředí

V souvislosti se vstupem do schengenského prostoru, se vzrůstajícím počtem cestujících na letišti v Pardubicích a s požadavky na bezpečnost provozu letiště se Město Pardubice a Pardubický kraj rozhodly vybudovat novou odbavovací letištní halu a s tím spojená další nezbytná zařízení. Záměrem těchto kroků je, aby letiště v Pardubicích splňovalo požadavky na ně kladené a zároveň bylo i důstojným vstupem na území kraje a České republiky. Provozovatel letiště, akciová společnost East Bohemian Airport - Letiště Pardubice předložil Krajskému úřadu Pardubického kraje oznámení o hodnocení vlivů na životní prostředí záměru „Odbavovací terminál s parkovacími a zpevněnými plochami“. Na základě předloženého oznámení Krajský úřad Pardubického kraje, odbor životního prostředí, zahájil zjišťovací řízení podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí ve znění pozdějších předpisů. Do oznámení lze nahlédnout, činit výpisy a kopie na Krajském úřadu Pardubického kraje, na odboru životního prostředí a zemědělství, Komenského náměstí 125 v Pardubicích, a to v úřední dny vždy v pondělí a středu od 8.00 do 17.00 hodin. Do oznámení lze rovněž nahlédnout na úřadech dotčených samosprávných celků. Do textové části oznámení lze rovněž nahlédnout v Informačním systému EIA na internetové adrese www.cenia.cz nebo www.env.cz pod kódem PAK 311. Informace o zahájení zjišťovacího řízení byla vyvěšena na úřední desce Pardubického kraje v pátek 1. února 2008. K zveřejněnému oznámení může každý zaslat své písemné vyjádření Krajskému úřadu Pardubického kraje do 20 dnů ode dne zveřejnění informace o oznámení na úřední desce Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.3.

S ministrem Kocábem o neziskovém sektoru

V Salesiánském klubu mládeže pak prezentovala krajská samospráva spolupráci s neziskovým sektorem.

Společnost celý článek
5.8.

Mladík přišel o kalhoty, další pak o mikinu

Napadenému mladíkovi se sice podařilo utéct, ale druhého mládenec mezi tím oslovil další útočník.

Společnost celý článek
12.3.

Zástupci kraje, města i nemocnice diskutovali s občany o orlickoústeckém urgentním příjmu

Již koncem letošního roku by v Orlickoústecké nemocnici měla být zahájena stavba centrálního urgentního příjmu. Zástupci Pardubického kraje, města, nemocnice a projekční kanceláře, která zpracovala projektovou dokumentaci, se proto sešli s více než čtyřmi desítkami občanů, kteří žijí v okolí nemocnice.

Společnost celý článek
18.8.

Unikátní prázdninová soutěž pro cestující MHD rozdala ceny za sto tisíc

V pátek 15. srpna skončilo třetí kolo soutěže. Výsledky budou vyhodnoceny následující týden. Ve čtvrtém, posledním, kole mohou soutěžící vyhrát například poukázky na vstup do TEPfaktoru v hodnotě 1 500 korun.

Společnost celý článek
21.6.

I softbal má svoji Ester. Pavel Koblížek si zahrál nejvyšší ligu basketbalu a softbalu

“Nadhazovač mě trochu šetřil, extraligovou kvalitu jsem vnímal. Hra byla velmi rychlá,” zhodnotil svůj softbalový debut v nejvyšší lize Pavel Koblížek, který v klubu Pasos Pardubice především trénuje mládež.

Společnost celý článek
18.10.

Střecha Muzea východních Čech v Hradci září novotou

Objekt Muzea východních Čech v Hradci Králové je skutečný pojem nejen v našem městě a regionu, ale v celé republice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting