Léto patří Pardubickým tahounům

13.7.

Léto patří Pardubickým tahounům

Prázdniny jsou v plném proudu a Pardubice nabídnou občanům města i jeho návštěvníkům znovu pětici skvělých akcí, které patří k Pardubickým tahounům - akcím s letitou tradicí, zvučným jménem, vysokou návštěvností, skvělou atmosférou… Pět letních tahounů představují jejich pořadatelé. Užijte si léto!
LETNÍ KINO PERNŠTEJN
30. června otevřelo už podvanácté své brány Pardubické letní kino Pernštejn a s ním začaly sladké dva měsíce prázdnin, plné skvělých filmů, zajímavých setkání s filmovými tvůrci, workshopů, koncertů, dobrého jídla, pití a především letní romantiky. Letos o to větší, že se kino vrací zpět do centra města k Tyršovým sadům.
Pardubické letní kino je unikát. Nejen tuzemský, ale i evropský. Je největší v celé České republice a svým pojetím a koncepcí výjimečné i v evropských poměrech, protože víc než letním kinem je spíš filmovým festivalem. Proto také už pátým rokem probíhá pod záštitou Ministerstva kultury ČR, proto bylo vyhlášeno nejoblíbenějším prázdninovým projektem Pardubického kraje atd. Dalším specifikem, které Pardubické letní kino Pernštejn odlišuje od ostatních kulturních podniků podobného druhu, je ucelená dramaturgie. Filmy jsou pečlivě vybírány tak, aby si každý divák odnesl co nejkomplexnější obraz o současné kinematografii, ve 12. ročníku dochází na četná přání diváků k dramaturgické změně a pondělky budou patřit animovaným filmům.
Letos ale čeká příznivce Pardubického letního kina Pernštejn i celá řada překvapení. Tím nejviditelnějším je změna místa, resp. návrat z prostor u Skateparku zpět do centra města. 12. ročník Pardubického letního kina Pernštejn bude letos výjimečný i díky nové promítací a ozvučovací technice, která si co do kvality nijak nezadá s vybavením těch nejkvalitnějších multikin. Samozřejmostí bude i velké nasvícené pódium, určené pro filmové delegace a vzácné hosty. Velkou novinkou bude speciální doprovodný program, který bude klást důraz na propojení kinematografie s dalšími uměleckými žánry, takže budou návštěvníci aktivněji zapojeni. Červencová promítání v Pardubickém letním kině Pernštejn začínají každý den ve 21:30 a vstupné je již tradičně zdarma. Více na www.letni-kino.cz
Jan Motyčka, pořadatel
CZECH OPEN 2017
Druhá polovina července bude v Pardubicích opět patřit vyznavačům královské hry a dalších deskových a karetních her. Sejdou se zde již poosmadvacáté, aby změřili své síly mj. v šachu, bridži, dámě, go, piškvorkách a scrabblu. 28. ročník mezinárodního festivalu šachu a her CZECH OPEN 2017 se uskuteční ve dnech 13. – 30. července v prostorách Tipsport areny. Očekává se účast tisícovek hráčů z více než 50 zemí. Většina her bude na programu od pátku 13. července do neděle 16. července. Pro příchozí bude po celou dobu festivalu připravena zdarma prezentace a volné hraní her. Zdarma bude rovněž vstup pro diváky a účast v soutěžích v luštění křížovek a sudoku.
V rámci festivalu se uskuteční desítky turnajů. Nejvýznamnější z nich je velmistrovský turnaj PARDUBICE OPEN. Na jeho startu uvidíme dvojnásobného vítěze Viktora Lázničku a více než stovku velmistrů a mezinárodních mistrů. Záštitu nad festivalem převzali hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický a primátor města Pardubic pan Martin Charvát. Akce se koná za finanční pomoci statutárního města Pardubic a Pardubického kraje.
Podrobné informace o programu, výsledcích a novinkách najdete na adrese www.czechopen.net. 
Jan Mazuch, pořadatel
PARDUBICKÁ JUNIORKA
Ve dnech 5. – 12. srpna se bude konat pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a primátora města Pardubic Martina Charváta jubilejní 90. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu v tenise. Místem konání jsou tenisové dvorce LTC Pardubice „Pod Zámkem“.
Pardubická juniorka je tradiční tenisový juniorský turnaj, který se v Pardubicích na dvorcích LTC Pardubice koná již od roku 1926. Svojí tradicí se řadí mezi nejstarší juniorské turnaje svého druhu nejen u nás, ale i v Evropě. Turnaj, s výjimkou let 1928 a 1952, se konal vždy pouze v Pardubicích.
O veliké prestiži a váze Pardubické juniorky svědčí i jména vítězů, mezi kterými najdeme řadu grandslamových vítězů a figurují zde také dvě singlové jedničky – ženská Martina Navrátilová a mužská Ivan Lendl. Turnajový triumf si rovněž připsal Miloslav Mečíř, olympijský vítěz dvouhry z LOH 1988 v Soulu. Pardubickou juniorku vyhráli i wimbledonští vítězové – Jaroslav Drobný, Jan Kodeš, Martina Navrátilová, Jana Novotná a Petra Kvitová. Nesmíme zapomenout ani na další vítěze juniorky, kteří náš tenis proslavili po celém světě - Tomáš Šmíd, Pavel Složil, Hana Mandlíková, Petr Korda, Bohdan Ulihrach, Jiří Novák a stále ještě hrající Tomáš Berdych a Jiří Veselý.
Akce se účastní naši nejlepší tenisti v juniorské kategorii 16 až 18 let, celkem 96 hráčů, z toho 48 dívek a 48 chlapců. Průběžné informace o dění na dvorcích, včetně on-line přenosů a výsledkového servisu, je možno sledovat webových stránkách (www.pardubickajuniorka.cz) - mj. 4. 8. zahájení mistrovství, losování dvouher a 11. 8. finále dvouher dívek a chlapců. 
Miroslav Máslo, ředitel mistrovství
PARDUBICKÝ FESTIVAL VÍNA
Pardubická vinařská noc se přesouvá na zámek a u příležitosti 20. výročí výročí Pardubického festivalu vína se pořadatelé rozhodli festival vína i vinařskou noc propojit. Pro návštěvníky bude připraven bohatý doprovodný program, který se bude odehrávat hned na několika místech, a to na zámeckých valech, malém a velkém nádvoří zámku.
Festival vína začne v pátek 25. 8. od 13 hodin a vinařská noc tentýž večer od 20 hodin. Obě akce potrvají až do páteční půlnoci. Ti, co nestihnou přijít na víno v pátek, mohou zámek navštívit i v sobotu, kdy festival vína pokračuje od 10 do 18 hodin. Pořadatelé chtějí spojením těchto dvou akcí důstojně oslavit 20. výročí a propojit kvalitní kulturní program, kde si každý najde to své, s kulturou pití kvalitního vína. Již dnes se můžete na stránkách www.pardubickyfestivalvina.cz dozvědět, kteří vinaři se přijedou na zámek do Pardubic prezentovat a v nejbližší době se dozvíte i kompletní kulturní program. Dále budou pro návštěvníky zdarma připraveny komentované prohlídky zámku s možností dostat se do míst, kam se běžný návštěvník nedostane. Někteří vinaři si pro návštěvníky opět připravili zdarma řízenou degustaci vín s výkladem, proto se vyplatí sledovat novinky na našich stránkách, kde se dozvíte, jakým způsobem se na degustaci můžete přihlásit. Město Pardubice a jeho Pardubičtí tahouni mají opravdu být tím magnetem pro vaše rozhodnutí akci navštívit.
Těšíme se na vás na pardubickém zámku v pátek 25.8. na Pardubickém festivalu vína a vinařské noci. 
Jiří Lejhanec, pořadatel
KONĚ V AKCI
V pořadí už 19. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci bude opět největším setkáním lidí a koní v domově Velké pardubické. Předvede návštěvníkům koně a jejich dovednosti snad ve všech podobách. A svým způsobem bude hodně netradiční. Poprvé v historii výstavy totiž dojde i svatební veselí. „Vždy se snažíme dát výstavě určitý rámec a najít téma, které bude jedinečné. Letos jsme zvolili téma svatby, protože koně se svateb tradičně účastní. A můžu slíbit, že se bude na co dívat,“ říká ředitel Dostihového spolku Martin Korba. Téma svatby bude hlavním bodem především nedělní slavnostní přehlídky, představí se „krojovaní“ chladnokrevníci a chovatelé shetlandských pony dokonce připraví ukázku skotské svatby. „Rádi bychom také přímo u Taxisova příkopu uspořádali skutečnou svatbu. Uvidíme, jak se nám to podaří,“ prozrazuje produkční výstavy Kateřina Mandysová.
Nedílnou součástí výstavy budou šampionáty různých plemen a soutěže chladnokrevných koní. Vedle těchto něžných obrů se představí naopak i minikoně v parkurových soutěžích, k vidění budou ukázky westernového ježdění, parkurového skákaní, drezur a dalších dovedností koní všech plemen a rázů. Své soutěže budou mít i nejmenší sportovci v rámci Jezdeckých her pro děti. Součástí doprovodného programu pak budou Dožínky nebo třeba vyhlášení výsledků soutěže regionálních potravin MLS Pardubického kraje. Stejně jako v předchozích letech se výstava uskuteční první zářijový víkend. Předcházet jí bude v pátek 1. září slavnostní průvod a program na Pernštýnském náměstí. 
Kateřina Nohavová, mluvčí závodiště

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.10.

Univerzita Pardubice se účastní veletrhu Gaudeamus 2008

Veletrh je pořádán jako již každoročně na brněnském výstavišti, tentokrát nově v pavilonu F.

Společnost celý článek
7.2.

Parkovné lze platit i mobilní aplikací

Motoristé mohou v Pardubicích od tohoto měsíce platit parkovné prostřednictvím mobilních aplikací. Město tak chce, ještě před vybudováním moderního parkovacího systému, alespoň trochu usnadnit parkování lidem, kteří preferují bezhotovostní platby.

Společnost celý článek
9.4.

Vyhlášení studentské soutěže „O nejlepší program obnovy vesnice“ na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice

Regionální rozvoj, Ekonomika veřejného sektoru a Veřejná ekonomika a správa – nejen uplatnit své dosavadní odborné vědomosti a vrozenou kreativitu, ale také získat nové zkušenosti a ověřit si schopnost aplikace svých znalostí v praxi.

Společnost celý článek
22.3.

Poslanci schválili převod budovy okresního úřadu

Za výměnu tétp budovy, která je ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu, nabídl kraj nově zrekonstruovaný objekt.

Společnost celý článek
31.8.

Tyršovy sady mají nový přírůstek v podobě pamětní desky

Kromě titulu Stavba roku 2017 však projekt získal také Cenu za veřejný prostor Ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro urbanismus a územní plánování a Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR. Druhou zmíněnou cenu si navíc autor projektu a zástupci města a zhotovitelské firmy převzali z rukou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, která se zúčastnila i slavnostního odhalení desky.

Společnost celý článek
14.11.

O budoucí podobě třídy Míru veřejně. Již dnes!

Jenže podle názoru představitelů města se v posledních letech živé centrum přesunulo od Grandu směrem k AFI Pa­lac.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting