Letohrad opět nejlepší v Pardubickém kraji

2.5.

Letohrad opět nejlepší v Pardubickém kraji

Ve čtvrtek 26. dubna se na Krajském úřadu v Pardubicích konalo slavnostní vyhlášení soutěže obcí Pardubického kraje ve třídění odpadů. Letohrad se v kategorii obcí nad 5 tisíc obyvatel, kterých je v kraji celkem 17, umístil na prvním místě. A získal ještě další ocenění - absolutní vítěz soutěže za rok 2011. Téhož dne převzali pro Letohrad první.místostarosta města Martin Hatka a Hana Koblížková, referentka odboru výstavby a životního prostředí, dvě významná ocenění. Během pěti let se Letohrad umístil již podruhé na 1. místě v Pardubickém kraji v soutěži třídění odpadů. Radní Pardubického kraje Václav Kroutil, zodpovědný za životní prostředí, členka představenstva a ředitelka oddělení využití odpadů společnosti EKO-KOM Martina Vrbová a regionální manažer firmy EKO-KOM Tomáš Pešek předali zástupcům města jednak perníkovou popelnici, ale hlavně poukaz na 130 tisíc korun, které město využije k dalšímu zlepšení v oblasti tříděných odpadů. Soutěž vyhlásil Pardubický kraj ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Pardubického kraje a autorizovanou obalovou společností EKO-KOM s cílem motivovat obce k zlepšení podmínek pro třídění využitelných odpadů, nebezpečných odpadů a bioodpadů. Stejně jako v minulých letech byly oceňovány obce ve třech kategoriích podle počtu obyvatel, vyhodnocen byl absolutní vítěz bez ohledu na počet obyvatel a také Skokan roku – obec, která se v meziročním srovnání posunula v žebříčku pořadí o nejvíce příček. KOMPLETNÍ VÝSLEDKY SOUTĚŽE PERNÍKOVÁ POPELNICE 2011: Kategorie do 500 obyvatel 1. místo Pustina 2. místo Přepychy 3. místo Rohoznice Kategorie 500 – 5000 obyvatel 1. místo Třemošnice 2. místo Sezemice 3. místo Opatovice nad Labem Kategorie nad 5000 obyvatel 1. místo Letohrad 2. místo Moravská Třebová 3. místo Žamberk Absolutní vítěz: Letohrad

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.9.

Pardubický kraj má svůj "Mls"

Zajímavou soutěž o nejlepší potravinářský výrobek regionu uspořádala obecně prospěšná společnost AGROVENKOV.

Společnost celý článek
4.5.

Do Hradce dorazí desetitisíce fanoušků helikoptér a motorsportu

Organizátoři obou akcí připraví návštěvníkům v sobotu 14. května nezapomenutelné zážitky a program letových a automobilových ukázek znovu zkoordinují tak, aby diváci nepřišli o to nejlepší ani z jedné akce. Mezi oběma programy bude návštěvníky převážet turistický vláček, který v loňském roce udělal radost mnoha dětem a seniorům.

Společnost celý článek
9.7.

Krajské dotace pomohou dalším památkám

Radní Pardubického kraje schválili další dotace v rámci Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji. Nejvyšší dotace jdou do opravy památek.

Společnost celý článek
29.2.

První pardubické startovací byty už mají nájemníky

Byty jsou po rekonstrukci a velmi dobrém technickém stavu. „Jsou to standardně vybavené byty – wc, koupelna s vanou či sprchovým koutem a umyvadlem, kuchyňská linka, sporák nebo dvouvařič. Do jejich přípravy jsme investovali několik miliónů korun,“ řekla náměstkyně primátora pro investice Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
27.3.

Turisté Pardubického kraje letos odemkli novou sezónu výletů v Pardubicích. Klub českých turistů Slovan Pardubice pro ně připravil spolu s řadou spolupracujících institucí program mapující turistické zajímavosti v krajském městě a jeho okolí. To je někdy

„S klubem českých turistů dlouhodobě spolupracujeme a přispíváme na obnovu turistického značení. Společně jsme také v uplynulých čtyřech letech přeznačili všechny dálkové cyklotrasy, které vedou krajem, a toho si velmi vážím. Také letos půjde z rozpočtu kraje 400 tisíc korun na další spolupráci,“ slíbil radní Živný účastníkům, kteří se zanedlouho vydali poznávat krásy Pardubic, jeho kulturních institucí a památek, dostihového závodiště, Kunětické hory svezli se lodí po Labi nebo uskutečnili cyklistický výlet po okolí.

Společnost celý článek
23.2.

Vystava připomene zrůdnost totality v ČR

Tato expozice měla svou premiéru již v červnu 2006 v Evropském parlamentu v Bruselu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting