Letohradští žáci poznali místo, kam posílají dárky

22.9.

Letohradští žáci poznali místo, kam posílají dárkyŽáci Základní školy Letohrad již několik let připravují ručně dělané dárky a přání pro maminky nedonošených dětí na novorozenecké části dětského oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. Ve středu se několik z nich spolu s učitelkami přišlo podívat, kam jejich výrobky míří.


„S touto školou spolupracujeme dlouhodobě. Zásobují nás krásnými dárky, z nichž mají maminky vždy velkou radost. Jsem moc ráda, že se nám povedlo vše termínově sladit a že se děti mohly podívat k nám. Nyní už vědí, kam jejich dárečky jdou. Určitě je to ještě víc namotivuje,“ řekla Michaela Sodomková, staniční sestra jednotky intermediární péče o novorozence dětského oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Skupinka žákyň z Letohradu nejprve zamířila právě jednotku intermediární péče o novorozence, kde si prohlédla inkubátor i nedávno pořízený transportní inkubátor a seznámila se s jejich činností.„Přímo na pracoviště jsme je vzít nemohli, to není možné. Ale určitě i tak si udělaly představu, jak jednotka intenzivní péče funguje,“ řekla staniční sestra Sodomková.
Ze třetího patra se následně letohradské děti přesunuly do suterénu. Mohly se podívat na babybox zevnitř. „Je to téma, které se často probírá v médiích. Děti si toto zařízení moc neumí představit. Nyní ho viděly i uvnitř. Seznámila jsem je i s tím, co všechno se děje s novorozencem, které je do babyboxu umístěno. Jak probíhá péče, jak dlouho zůstává na našem oddělení a kam poté odchází,“uvedla staniční sestra Sodomková.


Po exkurzi na novorozenecké části se návštěva poté odebrala na standardní dětské lůžkové oddělení, resp. do její herny. Zde se jim věnovala herní specialistka Pavla Ondráčková spolu s látkovou panenkou Petruškou. Předvedla jim, co každý den dělá s dětmi hospitalizovanými na tomto oddělení a jak je připravuje na výkon či vyšetření.
„Věřím, že návštěva na novorozeneckém a dětském oddělení byla pro děti z Letohradu velkým zážitkem. Mohly se seznámit s jejich činností, viděli, jak je o malé pacienty u nás postaráno,“ řekla staniční sestra Sodomková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.12.

Medaile města převzali všichni letošní laureáti

Bez ohledu na vlastní riziko vytáhli jeho bezvládné tělo z rozvodněné Chrudimky-

Společnost celý článek
3.4.

Přichází Pardubické hudební jaro

Fraňková připouští, že jednání s pořádající agenturou nebyla jednoduchá.

Společnost celý článek
9.6.

Město v červnu plánuje další dražbu

Prohlídky všech tří dražených nemovitostí jsou naplánovány na středu 14. a pondělí 19. června, a to vždy od 16 do 17 hodin přímo na adrese jednotlivých objektů a pozemku. Samotná dražba se pak uskuteční ve čtvrtek 22. června v zasedací místnosti budovy magistrátu v ulici U Divadla, č.p. 828. Zápis do všech dražeb odstartuje v pravé poledne, tedy ve 12 hodin, a dražit se bude postupně. První dražba bude zahájena ve 13 hodin.

Společnost celý článek
30.10.

Oblastní charita v Pardubicích slaví čtvrtstoletí

Ze skromných začátků, kdy v Pardubicích existovala jedna služba ošetřovatelská a jedna sociální, vyrostla Oblastní í charita Pardubice v jednoho z nejdůležitějších poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb na Pardubicku.

Společnost celý článek
29.11.

Majitel Gočárových mlýnů představil radním návrh projektu

Se záměrem odkupu se na prosincovém výjezdním zasedání ve Svitavách 12. prosince seznámí i zastupitelé kraje. Také pro ně připraví Lukáš Smetana a jeho tým prezentaci, jak by šlo tento významný areál oživit.

Společnost celý článek
14.4.

Pilsner Urquell uvaří pro BOSCH FRESH FESTIVAL speciální pivo

Každého festivalu se zúčastní okolo 15 pivovarů. Kromě velkých producentů, jakými je Pilsner Urquell, Ferdinand nebo Svijany, mohou návštěvníci ochutnat lahodný mok od menších či rodinných pivovarů - Pivovar Raven, U Stočesů, Knížecí pivovar Plasy, Pivovar Krušnohor a další.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting