Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

2.2.

Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

Již tři týdny zaměstnává pracovníky Služeb města Pardubice sníh. Zimní údržba komunikací spolykala zatím více než 1,5 násobek částky, s níž město počítalo pro celou letošní zimu. „Zima je letos opravdu netypická. Do 27. ledna nás stála zimní údržba 12,3 milionů korun, původně jsme měli na celé zimní období vyčleněno asi osm milionů korun," uvedl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.. "Zatím jsme nejednali o tom, z jaké kapitoly vezmeme další peníze, zda z rezervy města, která je pro takovéto případy určena, nebo budeme hledat úspory jinde. Teď je ale prvořadá sjízdnost a schůdnost ošetřovaných komunikací,“ dodal náměstek Krejčíř.   Technika služeb a jejich smluvních partnerů najela během „zasněžených“ týdnů tisíce kilometrů, lidé často pracují ve dvou směnách, nebo nastupují do práce uprostřed noci. Musí nejen vyhrnout sníh z komunikací zařazených v plánu zimní údržby, ale také postupně vyčistit na 200 zastávek městské hromadné dopravy, zhruba stejný počet přechodů, přístupy ke zdravotnickým a sociálním zařízením a podobně. Pomáhají brigádníci, nezaměstnaní a vězni. Do odklízení sněhu z chodníků se nezištně zapojila i řada občanů města.   „V minulém týdnu se střídal silný mráz se sněžením. Například ve čtvrtek začalo hustě sněžit kolem půlnoci, v 1 hodinu byla veškerá technika v terénu. Správa a údržba silnic nás k vyjetí vyzvala až o hodinu později,“ řekla ředitelka služeb Lea Tomková. S ručním úklidem sněhu vypomáhá 30 kmenovým zaměstnancům služeb denně 10 až 12 brigádníků.   Za tři týdny spotřebovaly služby na údržbu komunikací vedle 500 tun písku zhruba 1200 tun soli, což je téměř trojnásobek spotřeby průměrné zimy. „Sůl sháníme s velkými problémy. Proto jsme přestali prodávat posypový materiál soukromým osobám, institucím i městským obvodům. Písek, kterým sypeme chodníky, se nám sehnat podařilo. S ohledem na prognózu meteorologů budeme inertním materiálem v případě potřeby ošetřovat i kritická místa silnic,“ konstatovala ředitelka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.2.

TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

„Náplň aktivit na šesti pracovištích v areálu v Jaselské ulici tentokrát nebude úplně kopírovat jednotlivé vyučované obory, ale v části z nich nabídne nejrůznější činnosti, při nichž se dokonale projeví všestrannost a šikovnost žáků. Poznají například grafický program Photoshop, naučí se vazbu zápisníku, vyzkoušejí si řezanou šablonu, vyvažování kol nebo seřizování světel u vozidla,“ upřesňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky. Absolventi se na pracovním trhu neztratí

Společnost celý článek
14.11.

Program Univerzity Pardubice k událostem 17. listopadu

Na čtvrtek 15. listopadu připravila Univerzita Pardubice již tradičně řadu akcí při příležitosti listopadového státního svátku.

Společnost celý článek
11.11.

V tunelu Hřebeč došlo k tragédii

V silničním tunelu Hřebeč došlo včera 10. listopadu k dopravní nehodě autobusu a nákladního automobilu.

Společnost celý článek
1.7.

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Za zajímavé řešení pokládá alternativní využití stávající historické budovy, kde budou například pokladny.

Společnost celý článek
20.4.

Železniční dopravci musí zlepšit komfort cestování, pokud chtějí uspět, zní z kraje

„LeoExpress je jedním z dopravců, kteří mají zájem zajišťovat v našem regionu železniční dopravní obslužnost v závazku veřejné služby. Proto s ním jednáme stejně, jako se zástupci Českých drah o předložené nabídce.

Společnost celý článek
24.9.

Velké bruslařské finále opět hostí Pardubice

Závěrečný 14. díl Nestlé LifeInLine Tour 2008 se pojede na výborné trati na Hradecké ulici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting