Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

2.2.

Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

Již tři týdny zaměstnává pracovníky Služeb města Pardubice sníh. Zimní údržba komunikací spolykala zatím více než 1,5 násobek částky, s níž město počítalo pro celou letošní zimu. „Zima je letos opravdu netypická. Do 27. ledna nás stála zimní údržba 12,3 milionů korun, původně jsme měli na celé zimní období vyčleněno asi osm milionů korun," uvedl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.. "Zatím jsme nejednali o tom, z jaké kapitoly vezmeme další peníze, zda z rezervy města, která je pro takovéto případy určena, nebo budeme hledat úspory jinde. Teď je ale prvořadá sjízdnost a schůdnost ošetřovaných komunikací,“ dodal náměstek Krejčíř.   Technika služeb a jejich smluvních partnerů najela během „zasněžených“ týdnů tisíce kilometrů, lidé často pracují ve dvou směnách, nebo nastupují do práce uprostřed noci. Musí nejen vyhrnout sníh z komunikací zařazených v plánu zimní údržby, ale také postupně vyčistit na 200 zastávek městské hromadné dopravy, zhruba stejný počet přechodů, přístupy ke zdravotnickým a sociálním zařízením a podobně. Pomáhají brigádníci, nezaměstnaní a vězni. Do odklízení sněhu z chodníků se nezištně zapojila i řada občanů města.   „V minulém týdnu se střídal silný mráz se sněžením. Například ve čtvrtek začalo hustě sněžit kolem půlnoci, v 1 hodinu byla veškerá technika v terénu. Správa a údržba silnic nás k vyjetí vyzvala až o hodinu později,“ řekla ředitelka služeb Lea Tomková. S ručním úklidem sněhu vypomáhá 30 kmenovým zaměstnancům služeb denně 10 až 12 brigádníků.   Za tři týdny spotřebovaly služby na údržbu komunikací vedle 500 tun písku zhruba 1200 tun soli, což je téměř trojnásobek spotřeby průměrné zimy. „Sůl sháníme s velkými problémy. Proto jsme přestali prodávat posypový materiál soukromým osobám, institucím i městským obvodům. Písek, kterým sypeme chodníky, se nám sehnat podařilo. S ohledem na prognózu meteorologů budeme inertním materiálem v případě potřeby ošetřovat i kritická místa silnic,“ konstatovala ředitelka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Nová volební kandidátka posiluje lidovcům šance

Na druhé příčce zůstává jičínský zastupitel Jiří Vitvar a na třetí krajský předseda lidovců Jiří Veselý.

Společnost celý článek
30.10.

Vrhají se pod kola aut

Zatímco řidič vyvázl bez zranění, totéž říci nemůže řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně. Těm měl do jízdní dráhy vběhnout jelen.

Společnost celý článek
13.4.

Začíná oprava dalších nemošických mostů

Po rekonstrukci mostu přes řeku Chrudimku se Nemošice letos dočkají opravy dalších dvou mostů.

Společnost celý článek
5.12.

Děti v lesním klubu Zeměkus si užívají nové teepee

Lesní klub Zeměkus slavil úspěch hned při své první účasti na Burze filantropie. Díky podpoře donátorů mohl Zeměkus pořídit pro své děti nové indiánské teepee, které se stalo ihned centrem života jejich lesního klubu.

Společnost celý článek
14.2.

Chystá se rekonstrukce historického centra

Projektová příprava celé akce musí být podle starosty Menšíka koordinována se správci sítí tak, aby při samotné rekonstrukci byla obměněna i již dožilá infrastruktura. „Například kanalizace je tu ve velmi špatném stavu a Vodovody a kanalizace čekají s její výměnou právě na zahájení rekonstrukce,“ dodal starosta Menšík.

Společnost celý článek
4.11.

Výcvik budoucích pilotů v Pardubicích letos skončil

Piloti z různých útvarů Armády České republiky budou provádět letecký výcvik na proudových letounech L-39.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting