Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

2.2.

Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

Již tři týdny zaměstnává pracovníky Služeb města Pardubice sníh. Zimní údržba komunikací spolykala zatím více než 1,5 násobek částky, s níž město počítalo pro celou letošní zimu. „Zima je letos opravdu netypická. Do 27. ledna nás stála zimní údržba 12,3 milionů korun, původně jsme měli na celé zimní období vyčleněno asi osm milionů korun," uvedl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.. "Zatím jsme nejednali o tom, z jaké kapitoly vezmeme další peníze, zda z rezervy města, která je pro takovéto případy určena, nebo budeme hledat úspory jinde. Teď je ale prvořadá sjízdnost a schůdnost ošetřovaných komunikací,“ dodal náměstek Krejčíř.   Technika služeb a jejich smluvních partnerů najela během „zasněžených“ týdnů tisíce kilometrů, lidé často pracují ve dvou směnách, nebo nastupují do práce uprostřed noci. Musí nejen vyhrnout sníh z komunikací zařazených v plánu zimní údržby, ale také postupně vyčistit na 200 zastávek městské hromadné dopravy, zhruba stejný počet přechodů, přístupy ke zdravotnickým a sociálním zařízením a podobně. Pomáhají brigádníci, nezaměstnaní a vězni. Do odklízení sněhu z chodníků se nezištně zapojila i řada občanů města.   „V minulém týdnu se střídal silný mráz se sněžením. Například ve čtvrtek začalo hustě sněžit kolem půlnoci, v 1 hodinu byla veškerá technika v terénu. Správa a údržba silnic nás k vyjetí vyzvala až o hodinu později,“ řekla ředitelka služeb Lea Tomková. S ručním úklidem sněhu vypomáhá 30 kmenovým zaměstnancům služeb denně 10 až 12 brigádníků.   Za tři týdny spotřebovaly služby na údržbu komunikací vedle 500 tun písku zhruba 1200 tun soli, což je téměř trojnásobek spotřeby průměrné zimy. „Sůl sháníme s velkými problémy. Proto jsme přestali prodávat posypový materiál soukromým osobám, institucím i městským obvodům. Písek, kterým sypeme chodníky, se nám sehnat podařilo. S ohledem na prognózu meteorologů budeme inertním materiálem v případě potřeby ošetřovat i kritická místa silnic,“ konstatovala ředitelka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.1.

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Do sbírky přispěl každý zákazník, který nakoupil v průběhu akce zboží za více než 100 korun v prodejně Albert.

Společnost celý článek
17.9.

Kultovní seriál Lajna 2 exkluzivně v kinech CineStar

Úspěšný seriál Lajna se dočkal svého pokračování, druhá série startuje na Televizeseznam.cz už 24. září. Kdo se ale nemůže dočkat hlášek elitního hokejového kouče Luboše Hrouzka v podání Jiřího Langmajera nebo sexy Hany Vagnerové alias Denisky, může zhlédnout všechny díly nového seriálu 19. září od 19.00 hodin v kinech CineStar, kde se bude Lajna 2 promítat.

Společnost celý článek
15.11.

Regionální potraviny z kraje ochutnali ve Francii

Účast našich vystavovatelů organizoval partnerský region Pardubického kraje - Région Centre.

Společnost celý článek
25.5.

Kraj podepsal memorandum se správcem železnice

Páteří integrovaného dopravního systému by měla být železnice s uzlovými místy v Pardubicích a České Třebové.

Společnost celý článek
15.3.

Nový ročník Systematické badatelské činnosti v plném proudu!

Systematická badatelská činnost (SBČ) navazuje na BRAVO II, projekt realizovaný Univerzitou Pardubice v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který byl zaměřen na popularizaci vědy, výzkumu a odborných činností Univerzity Pardubice a jejích fakult.

Společnost celý článek
12.7.

V Bělehradské ulici skončil vůz po střetu na boku

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění i když dodávkový vůz skončil po střetu na boku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting