Lidé chtějí ŽÍT DOMA. Projekt získal Cenu SDGs

5.6.

Lidé chtějí ŽÍT DOMA. Projekt získal Cenu SDGs

Pardubický kraj - Lidem se zamlouvá vize ŽÍT DOMA, a to i v případě ztráty soběstačnosti a vysoké závislosti na pomoci druhých. Potvrzuje to výsledek třetího ročníku prestižních Cen SDGs 2019. Široká veřejnost svými hlasy poslala projekt Institutu sociální práce, z.s. realizovaný v oficiálním partnerství s Pardubickým krajem na výborné 3. místo.

 

Slavnostní vyhlášení se konalo 30. května na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci za účasti představitelů vlády, byznysu i občanské společnosti.

 

„Je to velké ocenění jak pro náš tým, tak zejména pro poskytovatele pečovatelských služeb, které mění své služby dle potřeb lidí závislých na péči, a samozřejmě spolupracujících krajů, které řídí podobu sítě sociálních služeb na svém území. Je vidět, že veřejnost oceňuje aktivity podporující možnost co nejdelšího setrvání v domácím prostředí, že se jedná o přání většiny, a že naše úsilí jde správným směrem,“ řekl předseda Institutu sociální práce, z.s. Jakub Čtvrtník.

 

Aktivity institutu se týkají nejen seniorů, ale i zdravotně postižených, chronicky nemocných a dalších nesoběstačných lidí. Mění pečovatelské služby tak, aby se staly základními prvky péče doma, sejmuly břímě z dlouhodobě pečujících rodin a předcházely zbytečně předčasným vstupům do pobytových zařízení. Proměna pečovatelských služeb spočívá např. v rozšíření provozní doby, osvojení si specifických dovedností odborné péče (pomoc s hygienou, manipulaci s nepohyblivými atp.).

 

Ceny SDGs za naplňování globálních cílů OSN jsou světově unikátním oceněním, které pořádá Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem pro místní rozvoj. Z dvou set třinácti projektů odborná porota letos vybírala do čtyř kategorií: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting. Udělila ocenění také v dalších třech kategoriích: Rovnost mužů a žen (letos nově), Zahraniční rozvojová spolupráce a Absolutní vítěz. Ve finále kategorie Veřejná sféra skončily na prvních dvou místech, před aktivitami ŽÍT DOMA, projekty Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy a České federace potravinových bank.

 

Institut sociální práce, z.s.

Eva Kroupová

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.3.

Další internetová diskuse s primátorem Demlem

Do chatu s pardubickým primátorem se může zapojit každý, kdo si právě dnes mezi 16. a 17. hodinou otevře webové stránky města.

Společnost celý článek
19.5.

Chrudimské zastupitelstvo se nemá proč bát o nemocnici

Doby, kdy se na Pardubickém kraji rozdávaly investice podle toho, kdo s kým kamarádí, nenávratně skončily.

Společnost celý článek
7.7.

„Zelené“ popelnice v Pardubicích zdomácněly

Separace bioodpadu, kterou jsme loni vyzkoušeli v Jesničánkách a Nových Jesenčanech, se osvědčila.

Společnost celý článek
14.1.

Za dealerství drog padlo letos první obvinění

Při výslechu do protokolu mládenec uvedl, že je rovněž uživatelem pervitinu, který ovšem sám nevyráběl.

Společnost celý článek
19.12.

Lanškroun má logotyp města

Rada města Lanškroun vybrala na svém jednání v pondělí 17. prosince 2007 logotyp Město Lanškroun.

Společnost celý článek
29.2.

Královéhradecké vlnobití opět zprovozněno

V těchto dnech bylo v královéhradeckém aquacentru opět uvedeno do provozu historicky unikátní strojní zařízení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting