Lidé chtějí ŽÍT DOMA. Projekt získal Cenu SDGs

5.6.

Lidé chtějí ŽÍT DOMA. Projekt získal Cenu SDGs

Pardubický kraj - Lidem se zamlouvá vize ŽÍT DOMA, a to i v případě ztráty soběstačnosti a vysoké závislosti na pomoci druhých. Potvrzuje to výsledek třetího ročníku prestižních Cen SDGs 2019. Široká veřejnost svými hlasy poslala projekt Institutu sociální práce, z.s. realizovaný v oficiálním partnerství s Pardubickým krajem na výborné 3. místo.

 

Slavnostní vyhlášení se konalo 30. května na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci za účasti představitelů vlády, byznysu i občanské společnosti.

 

„Je to velké ocenění jak pro náš tým, tak zejména pro poskytovatele pečovatelských služeb, které mění své služby dle potřeb lidí závislých na péči, a samozřejmě spolupracujících krajů, které řídí podobu sítě sociálních služeb na svém území. Je vidět, že veřejnost oceňuje aktivity podporující možnost co nejdelšího setrvání v domácím prostředí, že se jedná o přání většiny, a že naše úsilí jde správným směrem,“ řekl předseda Institutu sociální práce, z.s. Jakub Čtvrtník.

 

Aktivity institutu se týkají nejen seniorů, ale i zdravotně postižených, chronicky nemocných a dalších nesoběstačných lidí. Mění pečovatelské služby tak, aby se staly základními prvky péče doma, sejmuly břímě z dlouhodobě pečujících rodin a předcházely zbytečně předčasným vstupům do pobytových zařízení. Proměna pečovatelských služeb spočívá např. v rozšíření provozní doby, osvojení si specifických dovedností odborné péče (pomoc s hygienou, manipulaci s nepohyblivými atp.).

 

Ceny SDGs za naplňování globálních cílů OSN jsou světově unikátním oceněním, které pořádá Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem pro místní rozvoj. Z dvou set třinácti projektů odborná porota letos vybírala do čtyř kategorií: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting. Udělila ocenění také v dalších třech kategoriích: Rovnost mužů a žen (letos nově), Zahraniční rozvojová spolupráce a Absolutní vítěz. Ve finále kategorie Veřejná sféra skončily na prvních dvou místech, před aktivitami ŽÍT DOMA, projekty Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy a České federace potravinových bank.

 

Institut sociální práce, z.s.

Eva Kroupová

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.3.

Vysokomýtské muzeum má velké plány

Půda domu číslo popisné 125 byla posledním nevyužívaným prostorem muzea a nacházela se ve špatném technickém stavu.

Společnost celý článek
2.12.

Děti z dětského domova namalovaly své sny do kalendáře

Patronkou kalendáře, na kterém se spolu s výtvarníkem a fotografem přímo podílely děti z domova, se stala pardubická rodačka a známá topmodelka Tereza Maxová, která přítomné diváky pozdravila alespoň na dálku prostřednictvím obrazovky nad ledem.

Společnost celý článek
4.7.

DLAŽBA z třídy Míru se neztratí

Služby města Pardubic provádějí pro statutární město Pardubice i jeho obvody mimo jiné i práce spočívající v údržbě a opravách komunikací, kde by některé prvky vytěžené dlažby mohly najít uplatnění.

Společnost celý článek
25.7.

Obnova území postiženého vichřicí a přívalovými dešti

Stejně jako obce může i kraj žádat o dotace na obnovu majetku z programu ministerstva pro místní rozvoj.

Společnost celý článek
24.8.

Drogy v kraji: výroční zpráva za rok 2006

Ze zprávy vyplývá, že v Pardubickém kraji zůstávají nejvíce využívanými drogami legální drogy jako je alkohol a tabák.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting