Lidí hlášených na adrese radnice přibývá

6.4.

Lidí hlášených na adrese radnice přibývá

V Pardubicích přibývá lidí, kterým je po zrušení dosavadního místa trvalého pobytu přidělena „úřední“ adresa Pernštýnské náměstí č.1, což je sídlo magistrátu. V současné době má na radnici hlášen trvalý pobyt 2270 lidí, tedy o zhruba 300 více než loni. Na radnici přitom mohou být přihlášeni pouze ti, kteří o adresu trvalého pobytu přišli ve správním řízení, nebo lidé, kteří se po návratu z ciziny nemají kam přihlásit a před odjezdem měli trvalý pobyt v Pardubicích. „Nejčastějším důvodem zapsání údaje o trvalém pobytu na radnici je zrušení stávajícího trvalého pobytu ve správním řízení. I to má ovšem svá pravidla a správní orgán musí posoudit, zda byly splněny zákonné podmínky k tomu, aby mohl být trvalý pobyt občanovi zrušen,“ řekla vedoucí oddělení evidence obyvatel Blanka Stehnová. Jde například o případy nájemníků, kteří se odstěhovali, ale trvalý pobyt si nezrušili, či dospělých dětí, které odešly z bytu rodičů, aniž by si změnily místo trvalého pobytu. „V žádném případě se na adrese radnice nelze k trvalému pobytu přihlásit, nebo k němu přihlásit někoho jiného. Ale přibývá lidí, kteří se na nás s takovýmto požadavkem přesto obracejí,“ upozornila Stehnová. Trvalý pobyt je údajem evidenčním, občan tedy nemá povinnost se k němu někde přihlásit. Pracuje s ním však celá řada zákonů a navazuje na něj například právo volební, výkon mandátů v obecních zastupitelstvech, výkon exekuce, poskytování sociálních dávek, příspěvku na bydlení, možnost parkování v placených zónách či povinnost hradit poplatek za svoz a likvidaci odpadu. Například poplatek za odpad přitom z více než 2000 přihlášených na pardubické radnici nehradí téměř nikdo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.1.

Za hezké vysvědčení do ZOO Dvůr Králové zdarma

Po předložení vysvědčení, nebo jeho kopie, na pokladně zoo dostanou kromě volné vstupenky i malou pozornost.

Společnost celý článek
14.8.

Město plánuje proměnu Palackého ulice

Nejen že by se zde měla zvýšit kvalita veřejného prostoru, přibude i nový mobiliář. „Tým se při přípravě koncepční studie zaměří také na vybavenost ulice městským mobiliářem, novým navigačním systém a počítáme i s vytvořením prostoru pro zahrádky restaurací, které by mohly toto místo oživit.

Společnost celý článek
30.3.

Anketa Čtenář roku 2017 má svého vítěze

V úterý 28. 3. krajská knihovna slavnostně vyhlásila vítěze ankety Čtenář roku 2017. O titul se ucházelo osm babiček, z nichž knihovnice vybraly paní Milenu Kánskou. „Paní Kánská navštěvuje knihovnu s vnučkou pravidelně jednou měsíčně. Vnučce často četla knížky, a tak v ní vzbudila lásku ke knihám.

Společnost celý článek
10.6.

Roman Línek je kmotrem unikátního vozu

Unikátní vůz z dílny karosářské firmy Sodomka koupilo a opravilo Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě.

Společnost celý článek
25.5.

Děti v přilbách nejezdí!!!

Zarážející je, že většina z nich ochrannou přilbu vlastní, jen ji prostě nechce nosit!

Společnost celý článek
14.4.

Na chrudimském nádraží včera otevřeli cyklopůjčovnu

Celodenní půjčovné za kolo pro dospělého činí na chrudimském nádraží velice sympatických 100 korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting