Lidí hlášených na adrese radnice přibývá

6.4.

Lidí hlášených na adrese radnice přibývá

V Pardubicích přibývá lidí, kterým je po zrušení dosavadního místa trvalého pobytu přidělena „úřední“ adresa Pernštýnské náměstí č.1, což je sídlo magistrátu. V současné době má na radnici hlášen trvalý pobyt 2270 lidí, tedy o zhruba 300 více než loni. Na radnici přitom mohou být přihlášeni pouze ti, kteří o adresu trvalého pobytu přišli ve správním řízení, nebo lidé, kteří se po návratu z ciziny nemají kam přihlásit a před odjezdem měli trvalý pobyt v Pardubicích. „Nejčastějším důvodem zapsání údaje o trvalém pobytu na radnici je zrušení stávajícího trvalého pobytu ve správním řízení. I to má ovšem svá pravidla a správní orgán musí posoudit, zda byly splněny zákonné podmínky k tomu, aby mohl být trvalý pobyt občanovi zrušen,“ řekla vedoucí oddělení evidence obyvatel Blanka Stehnová. Jde například o případy nájemníků, kteří se odstěhovali, ale trvalý pobyt si nezrušili, či dospělých dětí, které odešly z bytu rodičů, aniž by si změnily místo trvalého pobytu. „V žádném případě se na adrese radnice nelze k trvalému pobytu přihlásit, nebo k němu přihlásit někoho jiného. Ale přibývá lidí, kteří se na nás s takovýmto požadavkem přesto obracejí,“ upozornila Stehnová. Trvalý pobyt je údajem evidenčním, občan tedy nemá povinnost se k němu někde přihlásit. Pracuje s ním však celá řada zákonů a navazuje na něj například právo volební, výkon mandátů v obecních zastupitelstvech, výkon exekuce, poskytování sociálních dávek, příspěvku na bydlení, možnost parkování v placených zónách či povinnost hradit poplatek za svoz a likvidaci odpadu. Například poplatek za odpad přitom z více než 2000 přihlášených na pardubické radnici nehradí téměř nikdo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.7.

Bez evropských peněz by obchvat nepostavili

K bezpečnosti přispěl také podchod pro pěší u železniční zastávky.

Společnost celý článek
14.2.

Miroslav Zikmund oslaví 88. narozeniny v Pardubicích

88. narozeniny oslaví dne 14. února v Pardubicích Miroslav Zikmund, který spolu s Jiřím Hanzelkou procestoval celý svět.

Společnost celý článek
3.10.

Chrudimská nemocnice zve na Den zdraví s Během naděje

„Hlavním cílem Dne zdraví je informovat občany o možnostech prevence i o tom, jak zdravotním potížím předcházet. A protože pohyb je prevencí jak metabolických onemocnění, tak celé řady obtíží a prospívá i duševní pohodě, chtěli jsme letos nabídnout v rámci programu i sportovní aktivity pro každého,‟ doplnila náměstkyně ošetřovatelské péče Chrudimské nemocnice Gabriela Medunová.

Společnost celý článek
20.8.

Pardubická Šmidlátka sklidila ve Švédsku aplaus

Povídání s Ivou Dostálovou a Zuzanou Kmoníčkovou o putování pardubického folklórního souboru Šmidlátka se spacáky a karimatkami Švédskem a o jejich vydařeném muzicírování ve městě Umea, letošním evropském městě kultury.

Společnost celý článek
28.12.

Lidé chodí do práce s horečkami. Bojí se o práci

Při onemocnění totiž lidé nepobírají první tři dny vůbec nic a přicházejí tak o značnou část peněz.

Společnost celý článek
20.2.

Nemocnice pod jednou střechou = akutní zdravotní péče v pěti místech kraje

„Budeme silným a významným partnerem pro zdravotní pojišťovny při vyjednávání o úhradách za poskytnutou zdravotní péči. Jako jedna velká firma budeme více odolní proti negativním vnějším vlivům, jakými jsou úhradová vyhláška, podmínky personálního a technického vybavení či nároky ministerstva zdravotnictví a financí či odborných lékařských společností, které stanovují podmínky pro vlastní poskytování péče v jednotlivých odbornostech,“ vysvětlil Pavel Havíř.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting