Lidovci kritizují současné praktiky minulého režimu

31.3.

Lidovci kritizují současné praktiky minulého režimu

Kraj Vysočina se rozhodl pořádně proklepnout ředitele jedenadevadesáti škol a školských zařízení, které zřizuje a na základě pravidel stanovených Radou kraje chce vyhodnotit jejich činnost a rozhodnout o jejich dalším osudu. To se nelíbí krajským lidovcům, kterým celý systém dotazníku a následného výslechu ředitele před desetičlennou komisí připomíná šikanu úředníků z dob normalizace. „Nemůžu se ubránit dojmu, že se vracíme k praktikám, které byly vlastní vedení minulého režimu," kroutí nechápavě hlavou krajský lidovecký zastupitel Václav Kodet. "Systém periodického hodnocení ředitelů škol každé čtyři roky je pro mě nepochopitelným krokem, který má na základě minima informací rozhodnout o osudu ředitele školy, potažmo celého školního zařízení,“ dodává Kodet. Podle pravidel má být každý ředitel předvolaný před komisi minimálně jednou za čtyři roky, kde se na základě vyplněného pětistránkového dotazníku a pětiminutové prezentace s následným rozhovorem s komisí rozhodne, zda na svou funkci ředitel stačí. Součástí hodnocení je také zpráva odboru školství, mládeže a tělovýchovy, jejíž obsah ovšem v pravidlech stanovených Radou kraje není blíže specifikovaný. „Od čeho pak máme Českou školní inspekci, která má kontrolu činnosti školských zařízení přímo v popisu práce. Mám obavy, aby tento nový systém nevedl s ohledem na úzký okruh hodnotitelů k nekalým praktikám,“ obává se krajský předseda lidovců Jan Kasal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.11.

100 000. divák roku 2007 ve Východočeském divadle Pardubice

Byla jím nic netušící Jana Šlechtová z Pardubic, která seděla na II. balkóně v 5. řadě na sedadle číslo 78.

Společnost celý článek
27.1.

Přednáška „Uganda 2013 aneb Lov perel a diamantů v rovníkové exotice“

Proč je Uganda zvaná perlou rovníkové Afriky? Do jaké míry může okouzlit i šokovat relativně zcestovalého Evropana? A jaké těžké zkoušky připravilo pozorování hybridního zatmění Slunce?“ To jsou jen malé útržky, kvůli kterým se na přednášku podle slov lektora můžete těšit.

Společnost celý článek
23.1.

Svatý Valentýn v Milostíně

Česká pošta už tradičně nabízí způsob, jak přání ke Svátku zamilovaných učinit opravdu originálním.

Společnost celý článek
10.6.

Radní schvalovali dotace ve výši 1,37 milionů

Restaurátoři nyní musí zachránit historicky hodnotné části fasády včetně fragmentů erbů a renesančních sgrafitových psaníček.

Společnost celý článek
10.9.

Projekt desetiletí

Tábořiště v Cakli na Orlickoústecku se stalo dějištěm slavnostního otevření „projektu desetiletí“

Společnost celý článek
16.11.

Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo

Diskuse začala veřejným projednáváním 14.listopadu, na němž se sešlo zhruba 140 lidí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting