Lidovci kritizují současné praktiky minulého režimu

31.3.

Lidovci kritizují současné praktiky minulého režimu

Kraj Vysočina se rozhodl pořádně proklepnout ředitele jedenadevadesáti škol a školských zařízení, které zřizuje a na základě pravidel stanovených Radou kraje chce vyhodnotit jejich činnost a rozhodnout o jejich dalším osudu. To se nelíbí krajským lidovcům, kterým celý systém dotazníku a následného výslechu ředitele před desetičlennou komisí připomíná šikanu úředníků z dob normalizace. „Nemůžu se ubránit dojmu, že se vracíme k praktikám, které byly vlastní vedení minulého režimu," kroutí nechápavě hlavou krajský lidovecký zastupitel Václav Kodet. "Systém periodického hodnocení ředitelů škol každé čtyři roky je pro mě nepochopitelným krokem, který má na základě minima informací rozhodnout o osudu ředitele školy, potažmo celého školního zařízení,“ dodává Kodet. Podle pravidel má být každý ředitel předvolaný před komisi minimálně jednou za čtyři roky, kde se na základě vyplněného pětistránkového dotazníku a pětiminutové prezentace s následným rozhovorem s komisí rozhodne, zda na svou funkci ředitel stačí. Součástí hodnocení je také zpráva odboru školství, mládeže a tělovýchovy, jejíž obsah ovšem v pravidlech stanovených Radou kraje není blíže specifikovaný. „Od čeho pak máme Českou školní inspekci, která má kontrolu činnosti školských zařízení přímo v popisu práce. Mám obavy, aby tento nový systém nevedl s ohledem na úzký okruh hodnotitelů k nekalým praktikám,“ obává se krajský předseda lidovců Jan Kasal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Dostavba D11 prioritou kraje i města

Vedle této problematiky měli dnes radní na programu další více než dvě desítky společných témat.

Společnost celý článek
27.10.

Důležitou a velmi užitečnou pomůcku, která jim výrazně pomůže u operačního stolu, již začali využívat cévní chirurgové Pardubické nemocnice.

Pro napojení pacienta na dialyzační přístroj je potřeba chirurgicky vytvořit arteriovenózní zkrat, nebo-li A-V shunt. Jde o vytvoření komunikace mezi tepnou a žílou, která následně slouží k zavedení dialyzačních jehel, jež přivádějí krev do dialyzačního přístroje a zpět do těla.

Společnost celý článek
16.12.

Rosický most je opět otevřen

Po konzultaci s autorizovaným statikem byl obnoven provoz na mostě mezi Svítkovem a Rosicemi nad Labem.

Společnost celý článek
3.4.

Šestá Noc mladých výzkumníků je za námi. Přilákala přes 800 zvědavců

Akce, kterou tradičně organizuje Univerzita Pardubice spolu s Východočeským muzeem, čtyřmi středními školami, jednou pardubickou ZUŠkou a s Hvězdárnou A. Krause, oslovila v úterý 27. března více než 800 návštěvníků.

Společnost celý článek
21.9.

„Město na kole fest“

Všichni Pardubicyklisté se mohou již tuto sobotu 22. září stát součástí pokusu o největší cyklojízdu v České republice.

Společnost celý článek
12.5.

Pardubický Majáles je tady!

Ve středu 14. května se v Pardubicích opět koná tradiční vysokoškolský Majáles.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting