Lidovci kritizují současné praktiky minulého režimu

31.3.

Lidovci kritizují současné praktiky minulého režimu

Kraj Vysočina se rozhodl pořádně proklepnout ředitele jedenadevadesáti škol a školských zařízení, které zřizuje a na základě pravidel stanovených Radou kraje chce vyhodnotit jejich činnost a rozhodnout o jejich dalším osudu. To se nelíbí krajským lidovcům, kterým celý systém dotazníku a následného výslechu ředitele před desetičlennou komisí připomíná šikanu úředníků z dob normalizace. „Nemůžu se ubránit dojmu, že se vracíme k praktikám, které byly vlastní vedení minulého režimu," kroutí nechápavě hlavou krajský lidovecký zastupitel Václav Kodet. "Systém periodického hodnocení ředitelů škol každé čtyři roky je pro mě nepochopitelným krokem, který má na základě minima informací rozhodnout o osudu ředitele školy, potažmo celého školního zařízení,“ dodává Kodet. Podle pravidel má být každý ředitel předvolaný před komisi minimálně jednou za čtyři roky, kde se na základě vyplněného pětistránkového dotazníku a pětiminutové prezentace s následným rozhovorem s komisí rozhodne, zda na svou funkci ředitel stačí. Součástí hodnocení je také zpráva odboru školství, mládeže a tělovýchovy, jejíž obsah ovšem v pravidlech stanovených Radou kraje není blíže specifikovaný. „Od čeho pak máme Českou školní inspekci, která má kontrolu činnosti školských zařízení přímo v popisu práce. Mám obavy, aby tento nový systém nevedl s ohledem na úzký okruh hodnotitelů k nekalým praktikám,“ obává se krajský předseda lidovců Jan Kasal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2011

Jubilejního diváka před představením vyhlásili ředitel divadla Petr Dohnal a primátorka města MUDr. Štěpánka Fraňková.

Společnost celý článek
30.6.

Preventivní akce se opět vydařila

Důležité na celé akci je dětem přiblížit práci celého integrovaného systému a upozornit je na různé nenadálé situace, které mohou nejen v životě, ale především o nadcházejících prázdninách nastat.

Společnost celý článek
7.5.

Vysokomýtské májové kujebání

Letos přijal pozvání rocker Aleš Brichta a populární skupina Sunshine, která získala hudební cenu Anděl 2007.

Společnost celý článek
26.8.

V Luži našli způsob jak řešit problémy se sociálně slabými

Podle starosty Zemana tak není potřeba tolik stavebních firem, protože práci zastanou tito místní.

Společnost celý článek
7.2.

V Keseníkách přibývá vážných úrazů

Horští záchranáři ihned začali se základním ošetřením a stav zraněného seniora konzultovali s dispečinkem linky 155. „Bylo jasné, že musí přiletět vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. Muže jsme tedy stabilizovali a připravili k transportu na heliport u stanice HS,“ popsal situaci Miroslav Černý.

Společnost celý článek
31.1.

Děti učí své rodiče třídit a recyklovat baterie

„Sběrovou kampaň v úvodu školního roku vyhlašujeme pravidelně. Letos získala nejaktivnější škola v každém kraji odměnu 2 000 bodů na svůj účet v programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Podle množství vybraných baterií je vidět, že dětem se daří zapojit do třídění i další členy rodiny, a to je skvělé,“ říká Petr Kratochvíl, ředitel společnosti Ecobat, která je spoluvyhlašovatelem kampaně a zajišťuje recyklaci a ekologickou likvidaci baterií.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting