Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

14.5.

Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

Lídři KDU-ČSL na Vysočině, v Pardubickém a Středočeském kraji včera podrobili kritice nápad TOP 09 posílat lidem složenky s výší státního dluhu na občana. Reagovali tak na první podněty od starých lidí, kteří Kalouskovu kampaň nepochopili, a způsobilo jim to vážné zdravotní problémy. Podle místopředsed Poslanecké sněmovny Jana Kasala (KDU-ČSL) se lidovci nevyjadřují k volebním kampaním konkurentů, nicméně v tomto případě se chtějí postavit na stranu občanů. „Ta kampaň je zbytečně přehnaná. Ihned se nám začali ozývat starší lidé, kteří měli po obdržení složenky vážné zdravotní problémy,“ říká Jan Kasal, který má pro kritiku narůstajícího dluhu od bývalého ministra financí Miroslava Kalouska pochopení, nicméně se mu nelíbí forma, kterou to udělal. S tím souhlasí i náměstkyně ministra vnitra a lídr kandidátky ve Středočeském kraji Lenka Ptáčková – Melicharová (KDU-ČSL). Ta označila podobný způsob volebního boje za nevkusný. „Nejenže mi to nepřijde vtipné, ale mimořádně nešťastné. Mnoho lidí se zbytečně po přečtení částky vyděsí a už dále nebudou číst text na složence,“ říká náměstkyně Ptáčková- Melicharová a dodává: „Používat strach jako reklamní nástroj politické kampaně mi přijde ubohé. Ke kritice se přidal rovněž náměstek pardubického hejtmana Roman Línek, který se dlouhodobě staví proti zadlužování České republiky. Podle něj navíc přišla TOP 09 pozdě s vysvětlovací kampaní. Zbytečně by se tak dalo předejít desítkám nedorozumění, která kvůli tomu vznikla. „S touto formou kampaně zásadně nesouhlasím. Je totiž natolik sofistikovaná, že ji prostě nejen starší lidí obtížně pochopí,“ zdůraznil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Doufám jen, že tento nešťastný krok nenažene hlasy levici,“ uzavírá Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.4.

Arnošt je opět na vodě

V Pardubicích čekají loď nejprve nautické a náklonové zkoušky, až po nich může začít opět vozit výletníky.

Společnost celý článek
2.10.

Měsíc září byl pro Český červený kříž v Ústí nad Orlicí ve znamení Světových dnů první pomoci.

Zejména děti si rády celý vůz prohlédly, některé odvážnější usedly na místo řidiče a do megafonu řekly policejní hlášení. Pro ty ostýchavější byl největší zážitek spustit výstražné a zvukové zařízení. Dále si také prohlédly donucovací prostředky a prakticky vyzkoušely služební pouta.

Společnost celý článek
23.10.

Pardubice již investovali do zateplení škol půl miliardy

Právě DDM Alfa, zaměřený na volnočasové aktivity všech věkových skupin, je zatím poslední akcí tohoto druhu v Pardubicích. Zateplení a nutné opravy budovy na největším pardubickém sídlišti Polabiny, kam jen na zájmové kroužky dochází přes 3000 účastníků, přišly na 16,6 milionu korun. Téměř pěti miliony korun přispěla Evropská unie, zbývajících více než 11,5 milionu uvolnily Pardubice z městského rozpočtu.

Společnost celý článek
20.3.

Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře

V Pardubickém kraji se letos do akce podle slov organizátorů zapojí jak stálí partneři (např. radnice, Krajský úřad, ČSOB Pojišťovna, Univerzita Pardubice, VČD, Tipsport arena, škola Svítání, LENTILKA, Rodinné Integrační Centrum, Atrium palác), tak i noví partneři jako např. Most do života, Slunečnice, ale i kavárny a restaurace v Pardubicích. Svítit letos budou i budovy a místa v Chrudimi, Lankšrouně, nově v Žampachu a možná i v jiných obcích a městech po celém kraji.

Společnost celý článek
3.5.

Falešný policista se schoval na toaletě

Muž tvrdil, že potřebuje odcestovat do Brna a že pouze na zastávce upadl. O skákání z vlaku nepadlo z jeho úst ani slovo.

Společnost celý článek
18.8.

Pardubická nemocnice se představila ve Sportovním parku Pardubice 2017

Návštěvníkům byla nabídnuta certifikovaná poradenství v oblastech odvykání kouření, lékových interakcí, hojení ran a ochrany před škodlivými účinky slunečního záření.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting