Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

14.5.

Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

Lídři KDU-ČSL na Vysočině, v Pardubickém a Středočeském kraji včera podrobili kritice nápad TOP 09 posílat lidem složenky s výší státního dluhu na občana. Reagovali tak na první podněty od starých lidí, kteří Kalouskovu kampaň nepochopili, a způsobilo jim to vážné zdravotní problémy. Podle místopředsed Poslanecké sněmovny Jana Kasala (KDU-ČSL) se lidovci nevyjadřují k volebním kampaním konkurentů, nicméně v tomto případě se chtějí postavit na stranu občanů. „Ta kampaň je zbytečně přehnaná. Ihned se nám začali ozývat starší lidé, kteří měli po obdržení složenky vážné zdravotní problémy,“ říká Jan Kasal, který má pro kritiku narůstajícího dluhu od bývalého ministra financí Miroslava Kalouska pochopení, nicméně se mu nelíbí forma, kterou to udělal. S tím souhlasí i náměstkyně ministra vnitra a lídr kandidátky ve Středočeském kraji Lenka Ptáčková – Melicharová (KDU-ČSL). Ta označila podobný způsob volebního boje za nevkusný. „Nejenže mi to nepřijde vtipné, ale mimořádně nešťastné. Mnoho lidí se zbytečně po přečtení částky vyděsí a už dále nebudou číst text na složence,“ říká náměstkyně Ptáčková- Melicharová a dodává: „Používat strach jako reklamní nástroj politické kampaně mi přijde ubohé. Ke kritice se přidal rovněž náměstek pardubického hejtmana Roman Línek, který se dlouhodobě staví proti zadlužování České republiky. Podle něj navíc přišla TOP 09 pozdě s vysvětlovací kampaní. Zbytečně by se tak dalo předejít desítkám nedorozumění, která kvůli tomu vznikla. „S touto formou kampaně zásadně nesouhlasím. Je totiž natolik sofistikovaná, že ji prostě nejen starší lidí obtížně pochopí,“ zdůraznil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Doufám jen, že tento nešťastný krok nenažene hlasy levici,“ uzavírá Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

Znovu na téma „Splavnění Labe do Pardubic“

V úterý 24. dubna 2007 se uskuteční tisková konference věnovaná tématu splavnění Labe do Pardubic.

Společnost celý článek
30.5.

Pardubické Městské slavnosti letos v novém kabátě a s poselstvím pro olympioniky

Poselství, které naši školáci vyrobí, předáme ve středu 15. června zhruba půl hodiny před polednem Martinu Doktorovi, který je coby sportovní ředitel ČOV šéfem celé olympijské výpravy,“ sdělil náměstek Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
4.9.

Zářijové Listování ve znamení legendárního cestopisu

LiStOVáNí je divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit a probudit zájem o čtení. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

Společnost celý článek
22.8.

Vojenská historie i současnost potěšila na Cihelně tisíce návštěvníků

Pro návštěvníky byl jako tradičně připraven pestrý program. Hlavní ukázka historického boje nesla název ‚Tam kde neustoupili… těžký návrat do vlasti‘ a připravily ji vojenské historické kluby.

Společnost celý článek
10.3.

Stále více Čechů trpí syndromem vyhoření

Podle výsledku výzkumu Commservis.com vyhořelí neumí odpočívat.

Společnost celý článek
23.11.

Na Galavečeru ocení dobré duše dobrovolníků, neziskovek a firem Pardubice – 16. prosince 2016

Galavečer je pozitivní jiskrou na konci roku, období kdy bychom si měli připomenout, co dobrého se podařilo vykonat. Chceme ve společnosti rozset šlechetné myšlenky pomoci druhým a všem ukázat, že dnešní doba není tak zlá, jak se zdá. V lidech je stále mnoho dobra, je dobré si jej připomínat. Dobrovolníci pomáhají dětem, seniorům i handicapovaným zvládat jejich životní situace, neziskovky o ně pečují a firmy chtějí zlepšovat život ve svém okolí, poděkování je základní maličkostí, kterou jim můžeme dát“ přibližuje ideu galavečera místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, které je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting