Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

14.5.

Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

Lídři KDU-ČSL na Vysočině, v Pardubickém a Středočeském kraji včera podrobili kritice nápad TOP 09 posílat lidem složenky s výší státního dluhu na občana. Reagovali tak na první podněty od starých lidí, kteří Kalouskovu kampaň nepochopili, a způsobilo jim to vážné zdravotní problémy. Podle místopředsed Poslanecké sněmovny Jana Kasala (KDU-ČSL) se lidovci nevyjadřují k volebním kampaním konkurentů, nicméně v tomto případě se chtějí postavit na stranu občanů. „Ta kampaň je zbytečně přehnaná. Ihned se nám začali ozývat starší lidé, kteří měli po obdržení složenky vážné zdravotní problémy,“ říká Jan Kasal, který má pro kritiku narůstajícího dluhu od bývalého ministra financí Miroslava Kalouska pochopení, nicméně se mu nelíbí forma, kterou to udělal. S tím souhlasí i náměstkyně ministra vnitra a lídr kandidátky ve Středočeském kraji Lenka Ptáčková – Melicharová (KDU-ČSL). Ta označila podobný způsob volebního boje za nevkusný. „Nejenže mi to nepřijde vtipné, ale mimořádně nešťastné. Mnoho lidí se zbytečně po přečtení částky vyděsí a už dále nebudou číst text na složence,“ říká náměstkyně Ptáčková- Melicharová a dodává: „Používat strach jako reklamní nástroj politické kampaně mi přijde ubohé. Ke kritice se přidal rovněž náměstek pardubického hejtmana Roman Línek, který se dlouhodobě staví proti zadlužování České republiky. Podle něj navíc přišla TOP 09 pozdě s vysvětlovací kampaní. Zbytečně by se tak dalo předejít desítkám nedorozumění, která kvůli tomu vznikla. „S touto formou kampaně zásadně nesouhlasím. Je totiž natolik sofistikovaná, že ji prostě nejen starší lidí obtížně pochopí,“ zdůraznil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Doufám jen, že tento nešťastný krok nenažene hlasy levici,“ uzavírá Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.9.

Město mění systém parkování u arény

Pardubice v září změní systém parkování v okolí pardubické ČSOB Pojišťovna Arény. V době, kdy se v aréně konají sportovní nebo kulturní akce již nebude možné parkovat na Sukově třídě ani v Hradecké ulici.

Společnost celý článek
28.3.

O natáčení v regionu se jednalo na Krajském úřadě v Pardubicích.

Jednou z možností, jak filmaře do regionu nalákat, je založení regionálního filmového fondu. Tato pobídka je v zahraničí běžná, v České republice je zatím pouze na úrovni národní.

Společnost celý článek
9.7.

Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

Muži ve věku čtyřicet, dvaatřicet a osmadvacet let jsou zřejmě vášnivými kuřáky, kteří mají větší spotřebu tabákových výrobků, než by bylo možné pořídit z jejich finančních prostředků. To, ale neomlouvá jejich údajné majetkové nezákonné jednání v jedné z obcí na Svitavsku, kterého ho měli dopustit v noci z úterý na středu 3. července 2019.

Společnost celý článek
23.9.

Byly vyhlášeny výsledky MLSu 2015

Oproti loňskému roku se počet přihlášených výrobků opět zvýšil. Za devět let získalo ocenění MLS Pardubického kraje celkem 263 výrobků.

Společnost celý článek
11.10.

Velký dostihový víkend přinese omezení v dopravě

Právě kvůli Městským slavnostem budou od čtvrtka 11. října do nedělních 10:00 pro veškerou dopravu uzavřeny ulice Pernštýnská a Sv. Anežky České od křižovatky s ulicí Na Třísle a Pernštýnské náměstí, na němž se podstatná část slavností bude odehrávat.

Společnost celý článek
30.5.

Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

„Sbíráme korunku ke korunce, abychom mohly nakoupit další dárky,“ usmála se Tereza Janková z občanského sdružení Dobrotety. „Křeslo jsme pořídily z výtěžku sbírky, která se konala při loňském Listování a scénickém čtení s Lukášem Hejlíkem u příležitosti mezinárodního dne nedonošených dětí. A na dečky jsme si vydělaly prodejem našich vlastních výrobků,“ prozradila.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting