Lidový dům v Brněnci bude patřit divadelníkům

17.4.

Lidový dům v Brněnci bude patřit divadelníkům

Tento víkend budou prostory Lidového domu v Moravské Chrastové – Brněnci patřit divadelníkům. Bude zde probíhat jubilejní 10. ročník krajské postupové přehlídky „Sněhový Brněnec“, kterou pořádá místní Divadelní soubor Eduarda Vojana ve spolupráci s oddělením regionálních a kulturních služeb Krajské knihovny v Pardubicích. Název přehlídky nesouvisí se sněhovými srážkami, ale s vynikajícími cukrovinkami místních cukrářů, na kterých si mohou  všichni účastníci v průběhu celé přehlídky  pochutnávat.


Odborná porota, ve složení prof. František Laurin, divadelní režisér, scénograf  Mgr. Petr Kolínský a Ivan Loněk, vybere nejúspěšnější divadelní soubor, který bude reprezentovat Pardubický kraj na přehlídce Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.


Bude to zkušený divadelní soubor JEN TAK Chvaletice, který má nastudovanou hru August, August, August,   nebo  DS Tyl Králíky, který si účast na celostátní přehlídce již v minulosti též vybojoval? Bez šance však nejsou ani ostatní divadelníci.  Přehlídku jistě oživí svým vystoupením i Dramatický soubor  ze ZŠ Moravská Chrastová, který je hostem přehlídky.


Diváci se mají opět na co těšit. V Anketě diváka určí, které představení je nejvíce zaujalo. O místním publiku je všeobecně známo, že má o přehlídku zájem, je velmi vyspělé, vstřícné a  objektivní.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.3.

Profesor Jiří Drahoš má jednu z posledních přednášek ve funkci předsedy Akademie věd ČR - na Univerzitě Pardubice

Poslední část přednášky rozvede příspěvek Akademie věd k řešení závažných problémů a výzev, kterým čelí naše společnost. Nebudou chybět ani zajímavosti o samotné Akademii věd ČR, zaměřené na aktuální témata spojená s českou vědou, a prostor pro dotazy v samém závěru přednášky.

Společnost celý článek
30.5.

Lidé potřebují šanci

Dobrovolník, který se spolu s terénním pracovníkem vydá do terénu do konkrétních rodin anebo začne docházet do nízkoprahových klubů, je pro Šanci pro Tebe a pro zdejší sociální a kontaktní pracovníky velkou pomocí. Sociální pracovník se pak může naplno věnovat sociální práci s rodinou a rychleji řešit další problémy.

Společnost celý článek
3.5.

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Jeho excelence Nicholas Stewart Archer dnes jednal s vedením Univerzity Pardubice o spolupráci českých a britských vědců.

Společnost celý článek
30.4.

Záhájení výstavy fotografií z fascinujícího prostředí Sibiře

Výstava také přináší svědectví o velkém sportovním výkonu, kdy Blažek spolu s kolegou Václavem Sůrou překonali více jak 680 km.

Společnost celý článek
2.4.

Zajímavý letoun s příběhem

Letový program Aviatické pouti přináší každoročně průřez vývojem letectví od samých počátků až po současnost.

Společnost celý článek
12.10.

Dětské odpoledne, lampiony a ohňostrojová show

Statutární město Pardubice ve spolupráci s Kulturním domem Dubina pořádají v sobotu 13. října dětské zábavné odpoledne.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting