Línek bude opětovně lídrem Koalice pro Pardubický kraj

6.12.

Línek bude opětovně lídrem Koalice pro Pardubický kraj

Línek bude opětovně lídrem Koalice pro Pardubický kraj

Historicky první hejtman a současný druhý muž Pardubického kraje Roman Línek povede opět kandidátku Koalice pro Pardubický kraj do krajských voleb na podzim roku 2012. Rozhodly o tom výsledky primárních voleb v KDU-ČSL a koaliční dohody Nestraníků, SNK-ED, kteří půjdou společně do voleb. Koalice jde do voleb s jediným cílem a to je vyhrát. „Věříme, že máme velkou šanci ve volbách společně vyhrát. Pokud vezmeme výsledky posledních komunálních voleb, pak z parlamentních stran vyhrála na mandáty KDU-ČSL, a to zejména na venkově. Vedle toho představitelé SNK-ED a Nestraníků také výrazně ve volbách 2010 bodovali a to zejména v městech,“ představil své plány na úspěch koalice lídr Roman Línek. Silná kandidátka složená z úspěšných starostů a osobností. Kandidátka Koalice pro Pardubický kraj bude opět složená ze starostů a osobností. Za hlavní trumf považuje lídr Roman Línek právě fakt, že za ni bude kandidovat řada starostů velkých měst i menších obcí Pardubického kraje. „Koalice pro Pardubický kraj uzavře podrobnou koaliční dohodu o složení celé kandidátky na počátku roku 2012. V rámci jejího podpisu počítáme s veřejnou prezentací finálního složení kandidátky i vlastního textu dohody o společném postupu KDU-ČSL, SNK-ED a Nestraníků do krajských voleb,“ prozradil Roman Línek. Projekt Koalice pro Pardubický kraj (KPk) nepřetržitě působí na krajské politické scéně od obnovy krajů v roce 2000 – ač v prvních letech pod názvem Čtyřkoalice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.7.

FoxFestival zve na hudební akci léta, vstupné podpoří devatenáctiměsíční Sofinku

Brány závodiště se veřejnosti otevřou o půl šesté večer, samotný festival pak začne v šest hodin. Vstupenky si zájemci mohou zakoupit od 22. 7. do 28. 8. v předprodeji v Turistickém informačním centru Pardubice na náměstí Republiky. Vstupenka stojí 70 korun, děti do 7 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Společnost celý článek
7.10.

Běh naděje v Pardubicích pod taktovkou univerzity

První start se koná na Pernštýnském náměstí přesně v 10 hodin dopoledne pro běžce.

Společnost celý článek
13.1.

Město letos pošle peníze na sociální služby jako první

„I letos se nám podařilo připravit dotační pravidla a zvládnout celý proces tak, že jsme jako město schopni vyplácet dotace poskytovatelům sociálních služeb jako první ihned po schválení rozpočtu města. Pro poskytovatele sociálních služeb, kterých jsme podpořili celkem 33, je to na začátku roku vždy velká pomoc, neboť z pohledu zajištění rozpočtu a mezd sociálních pracovníků je pro ně první kvartál daného roku vždy nejnáročnější. Na prostředky ze státního rozpočtu a od krajů musí zpravidla vždy čekat déle,“ sdělil náměstek primátora pro sociální politiku Jakub Rychtecký s tím, že peníze budou mít na účtech již v průběhu ledna, nejpozději pak na přelomu ledna a února.

Společnost celý článek
21.3.

Zápisy do mateřských škol v Pardubickém kraji

Kompletní přehled termínů zápisů do mateřských škol naleznou rodiče i široká veřejnost na Školském portálu Pardubického kraje na adrese www.klickevzdelani.cz/zapisy.

Společnost celý článek
28.3.

Vysoké Mýto s optimalizací dopravy souhlasí

Zrušení vlakových spojů, to by byl nesmysl, ale kombinace vlakové a autobusové dopravy je logická.

Společnost celý článek
13.11.

Polistopadovou osobností kraje bylvyhlášen Josef Lux

Polistopadovou osobností Pardubického kraje se stal in memoriam Josef Lux.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting