Línek chce na Chrudimsku pomoci s nezaměstnaností

22.10.

Línek chce na Chrudimsku pomoci s nezaměstnaností

Zastupující náměstek hejtmana Roman Línek navštívil ve středu 21. října Chrudimsko, kde s představiteli měst a obcí s nejvyšší nezaměstnaností v okrese hovořil o podpoře drobného a středního podnikání a možnostech pro investory. „V této situace nelze jen mlčky přihlížet k tomu, jak denně na úřadech přibývají noví lidé bez práce. Je třeba situaci ve spolupráci s městy a obcemi okamžitě začít řešit,“ uvedl Roman Línek, který hovořil se zástupci zdejších samospráv přímo v terénu. Návštěvu vicehejtman Línek zahájil v Hlinsku, kde se setkal s místostarostou města Pavlem Šotolou, se kterým řešili otázku, jak v době ekonomické krize výrazně pomoci zdejšímu regionu. Vedle toho promluvil také o vydání publikace o Karlu Václavu Raisovi, jehož výročí 150ti let od narození si tento rok v Hlinsku připomínají. Dále pokračoval v jednání se starostou Svratouchu Jiřím Sochou, který se snaží nezaměstnanosti čelit nabídkou veřejných prací. V 11 hodin byl první náměstek hejtmana Línek slavnostně očekáván ve Skutči. Tady řešili se starostou Pavlem Novotným možnosti investic do regionu. Následně ho starosta provedl nově otevřeným Muzeem obuvi a kamene. Pracovní cestu Chrudimskem pak vicehejtman zakončil v samotné Chrudimi návštěvou tamního hospice. S ředitelkou Marií Blaškovou a jejími spolupracovníky hovořil o prvních zkušenostech po zprovoznění tohoto zařízení, na jehož zřízení se kraj podílel částkou 56 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

S přicházejícím jarem se rozjíždí čištění města

Čištění provádí Služby města Pardubic a.s. zametacími vozy, které jsou vybaveny speciálními agresivními kartáči a válcovými košťaty. Úklidová technika vyčistí ve městě okolo 450 km vozovek, chodníků a veřejných prostranství. Nezbytná je také technika na odvoz smetených nečistot.

Společnost celý článek
5.5.

Svatby v květnu nejsou tabu, ale ani netáhnou

„Je tomu tak každý rok, lidé tuto tradici stále dodržují,“ řekla vedoucí pardubické matriky Zdeňka Havlíčková. Na letošní květen, především na konec měsíce, si svatbu naplánovalo zatím 18 párů, jeden pár pak chce uzavřít registrované partnerství. Díky službě Svatby on-line se však tento počet může ještě změnit.

Společnost celý článek
19.7.

Podvodník českého internetu má nový obchod!

Na internetu se objevil další podvodný obchod s elektronikou. Před nedávnem SOS varovalo před obchodem www.tech-shop.cz.

Společnost celý článek
8.7.

Za přespání v bytě se jim odvděčil krádeží.

Protože o tomto 23letém muži věděli, že momentálně nemá kde bydlet, měli mu nabídnout byt na občasné přespání. Tak tomu mělo být i v pondělí. Muž využil nabídku noclehu, kdy mladý pár pracoval na noční směně. Údajně také věděl, že se v bytě nachází i větší obnos peněz. Když se ráno probudil, měl vzít v bytě bez dovolení finanční hotovost přes 17.000 korun a odejít do města.

Společnost celý článek
11.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Společnost Tesco zve veřejnost na druhý ročník charitativního projektu „Tesco Běh pro život“

Společnost celý článek
14.12.

Chrám na Chlumku uvítal první poutníky

Martínek tak navázal na historii poutního místa spojeného s jeho zakladatelkou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting